SPORT

Draci jako první vyhráli v Přerově

29. října 2010, 00:00, téma HOKEJ, Michal Šíma
Přerov - Až do 14. kola druhé ligy byl přerovský zimní stadion nedobytnou tvrzí.
Ze zrekonstruovaného a velmi pěkného stadionu si však ve sváteční čtvrtek odvezli dva body za vítězství na nájezdy šumperští hokejisté.
Ti, podporováni i početnou skupinou cestujících fanoušků, byli prakticky celý zápas horším týmem, avšak štěstí stálo za Šumperkem, který měl ve svém středu i nejlepšího muže zápasu, Tomáše Štůralu.
Nový brankář Draků, zapůjčený na hostování do konce sezony ze Zlína, byl hlavní postavou utkání, avšak jeho protějšek, exšumperský Tihlář, mu zdatně sekundoval. I díky skvělým výkonům mužů v maskách se odehrálo necelých úvodních dvacet minut bez branek. Osm vteřin před koncem však dotlačil puk za Tihláře Brunec a Draci se mohli radovat.
Druhá část se nesla ve znamení tlaku Přerova umocněném ještě přesilovkami, přičemž takřka dvouminutové dvojnásobné oslabení bylo pro Šumperk očistcem, naštěstí s dobrým koncem. Právě v této fázi hry předvedl Štůrala zákrok večera proti Kotáskovi, kterému znemožnil vyrovnání z více než stoprocentní pozice.
V závěrečné dvacetiminutovce se Zubři přece jenom dočkali vyrovnávací trefy. Hanák v přesilovce vybruslil před branku a rychle zakončil - 1:1. Poté pokračovala bitva se vším všudy. Rychlý hokej plný střetů by snesl i velmi přísná měřítka. Přerov byl i nadále lepším týmem, ale Draci mohli rozhodnout ve svůj prospěch ve dvojnásobné přesilovce, ale Holíkova palba úspěch nepřinesla, Hulva před brankou promáchnul. Velmi nesportovní domácí publikum se často dožadovalo nesmyslných vyloučení hostujících hráčů a díky zaházené hrací ploše dokonce hrozilo ukončení utkání. To se však nestalo. Fanoušci Přerova si tak alespoň zapískali na zraněného Sedláka.
Zápas dospěl do prodloužení, kde rovněž rozhodnutí i přes převahu Šumperka díky přesilové hře nepadlo, a tak následovaly samostatné nájezdy.
Jako první se rozjel za Šumperk překvapivě Fischer a rutinérsky proměnil. Na druhé straně neuspěl Kočara, naopak Hulva se štěstím Tihláře překonal. Nakonec o osudu utkání rozhodl symbolicky Štůrala, který vychytal Kotáska.
Draci tak porazili Přerov 2:1 a připisují si do tabulky velmi cenné a vydřené dva body.

HC Zubr Přerov - Salith Šumperk  1:2 po sn.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.