SPORT

Draci drží domácí neporazitelnost i v první lize

17. září 2011, 19:44, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - neskutečná série domácích vítězství pokračuje i o soutěž výše.
 Šumperští hokejisté po debaklu 0:7 v Havlíčkově Brodě na domácím ledě za bouřlivé podpory fanoušků zdolali slavnou jihlavskou Duklu.
Velká sláva na Tyršově stadionu začala již brzy po poledni, avšak to hlavní přišlo až po exhibici skvělých hokejistů minulosti. Draci přivítali Jihlavu a od začátku se bylo na co dívat.
V prvních minutách bylo znát, že domácí hráči se potřebují spíše rozkoukat a Štůrala musel několikrát hasit šance Dukly. Postupem času však domácí vyrovnali hru a několikrát zahrozili i před Halmošim. Jejich rozlet však brzdila nedisciplinovanost, avšak Jihlava ani jednu ze tří přesilových her nevyužila. Odměnou za bojovnost pak byla Drakům úvodní branka z hole Veleckého, který z bezprostřední blízkosti dorazil kotouč za záda Halmošiho - 1:0.
Ve druhé části, jakoby povzbuzeni vedením, byli lepší svěřenci Radka Kučery. Červenka však ve svých šancích neuspěl, a tak se červené světlo za Halmošim rozsvítilo až krátce po polovině zápasu, kdy krásnou střelou zápěstím zamířil přesně opět Velecký.
Následné šance Cinka ani Mičulky zůstaly nenaplněny, a tak o výsledku nebylo ani zdaleka rozhodnuto. Ve třetí třetině došlo ke snížení, kdy Drtina prostřelil Štůralu od modré čáry. Závěrečné hektické drama však v 52. minutě odmítl muž utkání Michal Velecký, který další pěknou střelou zvýšil na 3:1 a završil hattrick.
Na tomto konečném výsledku pak již nezměnil ani nervozní závěr v podání Jihlavy. Ta tak odjela poražena, naopak Draci si připisují první tři body do ligové tabulky, které se dají označit za velmi důležité. Po neúspěchu v Havlíčkově Brodě totiž Šumperk potřeboval bodovat, jelikož v pondělí zajíždí na horký led Pirátů z Chomutova, kteří se již několik sezon snaží postoupit do extraligy a jejich kádr podle toho vypadá. Draci tak budou v roli absolutního outsidera, avšak Chomutov se zatím rozjíždí pomalu a s dvěma body bude po dnešním druhém kole až za Šumperkem.

Salith Šumperk - HC Dukla Jihlava  3:1


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).