SPORT

Draci doma vydolovali důležité tři body

14. listopadu 2009, 21:42, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Šumperští hokejisté v sobotu přivítali sice poslední celek tabulky, Kadaň, ale při letošní vyrovnanosti tabulky to neznamenalo žádnou lehkou práci.
A vítězství se lehce rozhodně nerodilo. Kadaň začala zostra a v úvodu první třetiny zatlačila Draky do jejich pásma, kde se Hylák musel pořádně ohánět aby zabránil inkasování. Pak se však domácím začali dařit protiútoky a na pozoru se musel mít i Jarina. Ve dvou šancích neuspěl kanonýr Hašek, a tak museli vzít odpovědnost na svá bedra spíše sváteční střelci. Po kombinaci s Podešvou se dostali do přečíslení dva na jednoho Daneček a Tomáš Sedlák, přičemž druhý jmenovaný nádherným blafákem zužitkoval přihrávku od Jana Danečka, bratra šumperského náhradního brankáře Lukáše. V 16. minutě se po skrumáži před brankou odrazil kotouč na modrou čáru k Chatrnúchovi a domácí obránce krásnou střelou zvýšil na 2:0.

Ve druhé třetině definitivně vyhnal Jarinu z branky Orsava pohotovou střelou z mezikruží a utkání se zdálo být takřka rozhodnuté. Ovšem Kadaň, disponující velmi kvalitním a zkušeným Kádrem se rozhodně nevzdala. Zanedlou snížil po zmatku před Hylákem důrazný Ťupa - 3:1. V dalším průběhu druhé třetiny se hrál podprůměrný hokej, přičemž k celkové nervozitě přispěl i sudí Skoupý, jenž si svými nepřesnými výroky a chováním proti sobě poštval obě střídačky i diváky.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili Draci velmi lehkovážně a nebýt skvělého Hyláka, který chytil i nemožné se jim to nemuselo vyplatit. Dva samostatné úniky, dorážku téměř do prázdné branky, to vše pochytal vynikající Alexandr Veliký. V 48. minutě však byl i on krátký na sérii dorážek a hostující Zucker snížil na rozdíl jediného gólu. Naštěstí, o další tlak se Kadaň sama připravila svými nepřesnostmi, jež Draci mohli trestat, ale slibné příležitosti se zejména první formaci nedařilo dotáhnout. Dvě minuty před koncem pak stanovil definitivu výsledku Zdeněk Sedlák pohotovou dorážkou Chatrnúchovi střely. Všem trnoucím fanouškům se notně ulevilo a svěřenci trenéra Číhala mohli slavit velmi důležité tři body. Draci tak jsou v tabulce stále třetí od konce, avšak první liga je ve své druhé polovině startovního pole nesmírně vyrovnaná, přičemž Šumperk ztrácí kupříkladu na svého příštího soupeře, osmou Třebíč pouhé tři body.

Salith Šumperk - SK Kadaň  4:2


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.11.2009 16:39
Titulek: Bez titulku
Autor: Mirza
83
122
Je to přímo dramatické líčení zápasu. Výborně! M.Z.
Reagovat