SPORT

Draci doma vydolovali důležité tři body

14. listopadu 2009, 21:42, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Šumperští hokejisté v sobotu přivítali sice poslední celek tabulky, Kadaň, ale při letošní vyrovnanosti tabulky to neznamenalo žádnou lehkou práci.
A vítězství se lehce rozhodně nerodilo. Kadaň začala zostra a v úvodu první třetiny zatlačila Draky do jejich pásma, kde se Hylák musel pořádně ohánět aby zabránil inkasování. Pak se však domácím začali dařit protiútoky a na pozoru se musel mít i Jarina. Ve dvou šancích neuspěl kanonýr Hašek, a tak museli vzít odpovědnost na svá bedra spíše sváteční střelci. Po kombinaci s Podešvou se dostali do přečíslení dva na jednoho Daneček a Tomáš Sedlák, přičemž druhý jmenovaný nádherným blafákem zužitkoval přihrávku od Jana Danečka, bratra šumperského náhradního brankáře Lukáše. V 16. minutě se po skrumáži před brankou odrazil kotouč na modrou čáru k Chatrnúchovi a domácí obránce krásnou střelou zvýšil na 2:0.

Ve druhé třetině definitivně vyhnal Jarinu z branky Orsava pohotovou střelou z mezikruží a utkání se zdálo být takřka rozhodnuté. Ovšem Kadaň, disponující velmi kvalitním a zkušeným Kádrem se rozhodně nevzdala. Zanedlou snížil po zmatku před Hylákem důrazný Ťupa - 3:1. V dalším průběhu druhé třetiny se hrál podprůměrný hokej, přičemž k celkové nervozitě přispěl i sudí Skoupý, jenž si svými nepřesnými výroky a chováním proti sobě poštval obě střídačky i diváky.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili Draci velmi lehkovážně a nebýt skvělého Hyláka, který chytil i nemožné se jim to nemuselo vyplatit. Dva samostatné úniky, dorážku téměř do prázdné branky, to vše pochytal vynikající Alexandr Veliký. V 48. minutě však byl i on krátký na sérii dorážek a hostující Zucker snížil na rozdíl jediného gólu. Naštěstí, o další tlak se Kadaň sama připravila svými nepřesnostmi, jež Draci mohli trestat, ale slibné příležitosti se zejména první formaci nedařilo dotáhnout. Dvě minuty před koncem pak stanovil definitivu výsledku Zdeněk Sedlák pohotovou dorážkou Chatrnúchovi střely. Všem trnoucím fanouškům se notně ulevilo a svěřenci trenéra Číhala mohli slavit velmi důležité tři body. Draci tak jsou v tabulce stále třetí od konce, avšak první liga je ve své druhé polovině startovního pole nesmírně vyrovnaná, přičemž Šumperk ztrácí kupříkladu na svého příštího soupeře, osmou Třebíč pouhé tři body.

Salith Šumperk - SK Kadaň  4:2


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.11.2009 16:39
Titulek: Bez titulku
Autor: Mirza
86
127
Je to přímo dramatické líčení zápasu. Výborně! M.Z.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).