SPORT

Draci doma stále neporaženi

5. ledna 2011, 22:10, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - První v novém roce a hned jako řemen, takový byl duel Draků s přerovskými Zubry.
 Šumperské hokejisty nyní čekají již pouze silní a atraktivní soupeři, neboť po základní části, jež skončí co nevidět, bude následovat skupina top šesti týmů. Zápas s Přerovem tak byl kvalitní generálkou na tyto boje i následné play-off.
Úvodní třetina středečního zápasu gól nepřinesla, avšak blíže k němu měli určitě domácí, leč Tihlář v brance Přerova byl neomylný. Velké šance spálila zejména šumperská třetí formace ve dvojnásobné přesilovce, ale ani Červenka, ani Haas poloprázdnou branku netrefili.
Ve druhé třetině otevřel skóre v oslabení Marek Haas, jenž vypíchl kotouč váhajícím přerovským bekům a ránou příklepem prostřelil Tihláře - 1:0. Bohužel Zubři utkání rychle otočili. Za dopomoci šumperských obránců, kteří nebyli schopni vyhodit puk ze třetiny ani na několik pokusů, skóroval Sprušil a o pár minut později využil hrubky Ondráčka k vedoucímu gólu Dittrich, jenž zužitkoval přečíslení dvou na jednoho právě se Sprušilem.
Nervozita a křeč domácích Draků v honbě za vyrovnáním byla v této sezóně doposud nevídaná. Těžkopádnost a váznutí souhry ve všech směrech bylo do očí bijící, avšak Šumperku nelze upřít bojovnost, za níž byli nakonec odměněni. Ve druhé třetině však ještě zachránila Přerov tyčka po bombě Holíka.
V závěrečné dvacetiminutovce se opakoval obrázek předchozí části. Přerov poctivě bránící a trápící se Draci, jimž nešlo snad vůbec nic. Utkání navíc nezvládl sudí Doležal, z něhož měli již hráči legraci a několikrát jej obě strany přesvědčily svými hereckými etudami k vyloučení soupeře. A právě navrátivší se z trestné lavice Sedlák ujel v samém závěru s Meluzínem, jemuž krásně připravil vyrovnávací trefu. Euforie domácích nebrala konce a zbytek základní hrací doby a poté i prodloužení se hrál podle not Šumperka. 
Rozhodnout však musely samostatné nájezdy. Za Přerov dokázal překonat jinak vynikajícího Štůralu Kotásek, ale Draky zachránil na druhé straně kapitán Holík. Ve čtvrté sérii však zavěsil Velecký, kdežto Kotásek na Štůralu podruhé nevyzrál.
Draci tak udrželi domácí neporazitelnost a připsali si psychologicky velice cenné vítězství nad Přerovem. Svěřenci trenéra Kučery dokázali, že umí vyhrát i v zápase, kdy se nedaří, avšak předvedená hra rozhodně k zamyšlení je. 
Havířov v derby porazil Orlovou, na jejíž horký led právě vyjedou Draci v sobotu, a stáhl tak o jeden bodík velký náskok Šumperka v čele soutěže.

 

Salith Šumperk - HC Zubr Přerov  3:2 po sam. náj.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).