SPORT

Draci doma přetlačili Mladou Boleslav a mají první tři body

15. září 2012, 21:03, téma HOKEJ, Michal Šíma
Draci doma přetlačili Mladou Boleslav a mají první tři body Šumperk – Senzační výkon předvedli šumperští hokejisté v prvním domácím zápase první ligy proti Mladé Boleslavi. Největší favorit soutěže a žhavý kandidát na návrat do extraligy odjíždí z Tyršova stadionu s prázdnou.

Draci se museli obejít bez útočníků Hulvy a Brunce. Mnohem více se však měli mít na pozoru obranné řady Šumperka. Většinu akcí hostů totiž měl táhnout hvězdný a mnoha zápasy v NHL a reprezentaci ošlehaný David Výborný, koučovaný ze střídačky svým otcem Františkem. 

Úvodní čestné buly obstaral starosta Šumperka Zdeněk Brož a jeho přání dobré sezony se nakonec ukázalo jako velice dobře mířené. Svěřenci Radka Kučery však měli před sebou ještě dlouhou a tvrdou bitvu o ligové body. 

První minuty se odehrávaly takřka výhradně před domácím brankářem Tomášem Štůralou. Favorizovaní hosté si vytvořili velice rychle tlak, a to i díky dvěma vyloučeným Šumpeřanům po sobě. Jednoduché, ale velice nebezpečné přesilovky se střílejícími beky však Šumperk ustál a postupně se také začal dostávat blíže k Lakosilovi v brance Bruslařského klubu. A hned první vážnější akce domácích skončila gólem. Staněk potáhl puk po pravém mantinelu, nechal tandem Vrdlovcovi, který obešel obránce a ještě naservíroval přihrávku Pláškovi. Šumperský matador se do prázdné branky nemohl mýlit – 1:0. Šancí na vyrovnání měli hosté několik, ale selhali. Největší příležitost spálil Chaloupka v úniku dvou na jednoho.

Druhá třetina již byla o poznání vyrovnanější. Draci hned zezačátku zvýšili na 2:0 a hráli více v klidu. Ve 23. minutě se totiž k dorážce procpal Denis Kindl a zasunul puk za Lakosila. V další šanci se objevil Cink s Červenkou, ale vedli si o poznání hůře. Ve frenetické atmosféře se zejména Draci vydali ze všech sil a bojovali o každý kotouč. Odměnou jim byla přesilová hra a v ní rána Suchého, jež skončila v síti – 3:0. Předtím však musel obrovské šance Boleslavi hasit skvělými zákroky Štůrala. Nebýt toho a také potřebného štěstí, mohlo být skóre zcela opačné. Výborný a spol. se však nevzdali. Byl to právě kapitán hostů, který si vybruslil na kruhy a krásným příklepem snížil na 3:1.

Ve třetí části začali mnohem lépe svěřenci Františka Výborného. Šumperk se jen s námahou dostával ze svého pásma. Když už to vypadalo, že se Draci vymanili z tlaku soupeře, dostal Mikulík dlouhou přihrávku do úniku a procedil puk přes Štůralu do branky. Drama vrcholilo. Domácí mohli rozhodnout, ale rozjetý Vrdlovec ani sám Staněk před brankou nedali. Na druhé straně měl největší šanci Pabiška po přistrčení Výborného, leč brankář Šumperka odolal. Draci nakonec uhájili těsné vedení a mohou se radovat z vydřeného, ale obrovsky cenného vítězství.

První tři body v tabulce mohou být pro svěřence Radka Kučery velkým povzbuzením do dalších bojů, zvláště nad tak silným soupeřem. Již ve středu budou muset bojovat znovu, a to na ledě Písku.

Salith Šumperk – BK Mladá Boleslav  3:2


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.