SPORT

Draci doma přehráli Nový Jičín

21. února 2011, 20:27, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - V prvním semifinále šumperští hokejisté dlouho nemohli najít recept na obranu Nového Jičína, avšak nakonec zakončili utkání doslova exhibičně.
 Nový Jičín proslul dobrou defenzivou, díky které se probránil přes Havířov a senzačně tak postoupil do semifinále. Proti Drakům ze Šumperka to však měla být mnohem těžší práce pro Gedos.
Šumperk možná vědom si role jasného favorita vstoupil do utkání trochu nervózně a první třetina tak skončila bez branek. Oba brankáři, novojičínský Šrámek a novojičínský odchovanec v brance Draků Štůrala, byli bezchybní. Štůralovi navíc pomohla i tyč při střele Pavlačky.
Do překvapivého vedení se tak hosté nedostali a naopak ve druhé třetině začali svěřenci Radka Kučery hrát o mnoho lépe a vyjádřili to i gólově. Ve 24. minutě se v přesilové hře po přihrávce Holíka prosadil Sedlák, čímž přinesl trochu klidu na hokejky domácích. O chvíli později se navíc střelou z úhlu úspěšně prezentoval Červenka - 2:0.
V úvodu třetí třetiny navíc zvýšil Brunec dorážkou po Matějkově průniku a bylo prakticky rozhodnuto. Nový Jičín otevřel hru, což se na šumperském ledě nevyplácí. Ve 48. minutě vyzval k druhému gólu Brunce Meluzín. Na tuto trefu však dokázali hosté odpovědět. Branka Pelikána však byla labutí písní Gedosu. Za nedlouho totiž přidal pátý gól Šumperka Ambruz, a když Brunec završil hattrick, schylovalo se k debaklu. V 55. a 56. minutě navíc zatloukli poslední hřebíčky do hostující rakve Velecký a Holík. 
Jasné vítězství 8:1 je však pro hosty možná příliš kruté vzhledem k dobře zvládnuté první polovině utkání. Pak však prokázali větší fyzikou připravenost Draci a nakročili tak k vítězství ve dvouzápasové sérii, která bude pokračovat ve středu v Novém Jičíně.

Salith Šumperk - TJ Nový Jičín  8:1


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.