SPORT

Draci doma přehráli Nový Jičín

21. února 2011, 20:27, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - V prvním semifinále šumperští hokejisté dlouho nemohli najít recept na obranu Nového Jičína, avšak nakonec zakončili utkání doslova exhibičně.
 Nový Jičín proslul dobrou defenzivou, díky které se probránil přes Havířov a senzačně tak postoupil do semifinále. Proti Drakům ze Šumperka to však měla být mnohem těžší práce pro Gedos.
Šumperk možná vědom si role jasného favorita vstoupil do utkání trochu nervózně a první třetina tak skončila bez branek. Oba brankáři, novojičínský Šrámek a novojičínský odchovanec v brance Draků Štůrala, byli bezchybní. Štůralovi navíc pomohla i tyč při střele Pavlačky.
Do překvapivého vedení se tak hosté nedostali a naopak ve druhé třetině začali svěřenci Radka Kučery hrát o mnoho lépe a vyjádřili to i gólově. Ve 24. minutě se v přesilové hře po přihrávce Holíka prosadil Sedlák, čímž přinesl trochu klidu na hokejky domácích. O chvíli později se navíc střelou z úhlu úspěšně prezentoval Červenka - 2:0.
V úvodu třetí třetiny navíc zvýšil Brunec dorážkou po Matějkově průniku a bylo prakticky rozhodnuto. Nový Jičín otevřel hru, což se na šumperském ledě nevyplácí. Ve 48. minutě vyzval k druhému gólu Brunce Meluzín. Na tuto trefu však dokázali hosté odpovědět. Branka Pelikána však byla labutí písní Gedosu. Za nedlouho totiž přidal pátý gól Šumperka Ambruz, a když Brunec završil hattrick, schylovalo se k debaklu. V 55. a 56. minutě navíc zatloukli poslední hřebíčky do hostující rakve Velecký a Holík. 
Jasné vítězství 8:1 je však pro hosty možná příliš kruté vzhledem k dobře zvládnuté první polovině utkání. Pak však prokázali větší fyzikou připravenost Draci a nakročili tak k vítězství ve dvouzápasové sérii, která bude pokračovat ve středu v Novém Jičíně.

Salith Šumperk - TJ Nový Jičín  8:1


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.