SPORT

Draci doma podlehli Kadani

17. listopadu 2012, 19:51, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk – Šumperští hokejisté prohráli na domácím ledě v utkání s Kadaní. Draci neuspěli ve své silné disciplíně, a to v zápase v domácím prostředí, přestože po první třetině vedli už 4:1. Hosté však po velkém obratu vyhráli 7:5.
Svěřenci trenéra Radka Kučery se zřejmě nepoučili z posledního domácího duelu, kdy s Hradcem Králové vedli už 5:1 a nakonec se museli o vítězství strachovat. V sobotním klání s Kadaní se Drakům uspokojení při vysokém vedení nevyplatilo a tři body putují na druhý konec republiky.
První třetina přitom byla pro Šumperk více než dobrá. Po úvodních několika zahřívacích minutách se dostal k puku Adam Červenka po příhře Gewieseho a střelou švihem překonal Hanuljaka, jenž inkasoval po dvou zápasech s nulou na kontě. Kadaň sice dokázala vyrovnat zásluhou dorážky Mainera, ale to bylo z její strany v první části vše. Poslední pětiminutovku první třetiny totiž ovládli Draci. Nejprve Finsterle využil přihrávky Tesaříka a zmatku před Hanuljakem a Šumperk vedl. Poté se dvakrát prosadili domácí ofenzivní obránci, konkrétně Sedlák a Holík střelami od modré čáry. Do kabin se tedy šlo za stavu 4:1.
Jenže ve druhé třetině hosté předvedli neskutečný obrat. Na první snížení z hole Tona, který překonal Štůralu z bezprostřední blízkosti po přiťuknutí od Schmidta, ještě Draci dokázali reagovat zvýšenou aktivitou. Jenže hráči v modrých dresech své šance nevyužili a poté ztratili svůj dvoubrankový náskok. V obrovských šancích selhali Plášek a Vrdlovec. Naopak na druhé straně byli kadaňští střelci téměř stoprocentní. Mainer a Trefný dokonce v oslabení svými brankami vyrovnali a vteřinu před druhou přestávkou Hafenrichter po velkém zmatku před domácí brankou dopravil kotouč do sítě popáté. 
Málokdy vídaný obrat Draky viditelně šokoval a i když Šumperku nelze upřít veliká snaha, ve třetí třetině překonával obranný val hostů jen velmi obtížně. Kadaň ukázala domácím, jak se má bránit slibný náskok, a když navíc po kombinaci s Mainerem trefil poloprázdnou branku Andres, utkání se zdálo být rozhodnuté. Šestému gólu Kadaně však předcházelo špatné střídání hostů, které rozhodčí přehlédli, nicméně i přes velké protesty Draků gól platil. Domácí se vrhli znovu do útoku. Minutu a půl před koncem zadělal na pořádné drama Novotný, který byl důrazný před soupeřovou brankou. Při následném power-play si Draci vytvořili několik solidních střeleckých pozic, ale vyrovnání se už nedočkali. Vítězství Kadaně zpečetil v posledních okamžicích Seman střelou do prázdné branky.
Šumperk tak prohrál doma, na ledě, kde je velmi těžké jej porazit. Ve 23. kole první ligy se však Draci vzhledem k průběhu utkání porazili spíše sami. V dalším zápase se představí v Jihlavě. Uvidíme, zda se tentokrát šumperští fanoušci dočkají obráceného scénáře, než na jaký jsou zvyklí, tedy domácí prohry a venkovního vítězství. Pro modrožlutý tým jsou každé body důležité, aby si udržel kontakt se středem tabulky.
 
Salith Šumperk – SK Kadaň  5:7


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.11.2012 18:11
Titulek: sracky
Autor: prazak
souhlas
0
nesouhlas
0
at jdou do p....
Reagovat
Datum: 24.11.2012 22:46
Titulek: Draci...
Autor: Mir.Zahrádka
132
141
Výborně, Michale. Děda
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.