SPORT

Draci definitivně sestupují

17. února 2010, 21:55, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Šumperští hokejisté s definitivní platností sestupují do 2. ligy a změnit tento fakt se již sportovní cestou nepodaří.
Rozhodující utkání s Berounem bylo podobné jako mnoho dalších z poslední doby. Draci tlačili, svírali Medvědy u jejich branky, leč Cikánka nemohli překonat. Solidní dojem z první třetiny pokazil hostující Fiedler, jenž využil přesilovku po sjetí si od modré čáry a nahrávce Šinágla.
Prakticky po celou dobu druhé části hry byli Draci lepším týmem. Střelecká nemohoucnost a celková nervozita však znamenala, že i přes Holíkovu tyčku ve dvojnásobné přesilové hře se stav utkání nezměnil.
Holíkův projektil totiž jen po odrazu zranil hlavního sudího Blechu, tudíž museli po dobu ošetření zvládnout ukočírovat zápas čároví rozhodčí.
Kýžené vyrovnání přišlo až paradoxně v oslabení na začátku závěrečné dvacetiminutovky. Antonovič vybojoval puk pro Meluzína a zkušený útočník pohotovým příklepem vyrovnal. Ještě předtím však domácí spálili množství šancí, zejména trio Haas - Velecký - Červenka vynikalo dravostí a pohybem.
Minutu a půl před koncem pak přišel v budoucnu určitě hodně diskutovaný moment. Trenér Svatopluk Číhal totiž odvolal Danečka z brány a rozhodl se pro risk při power-play. Na tuto situaci se vytvoří dva názory. První je jasný - trenér měl dovést utkání do vítězného konce, byt' třeba po prodloužení.
Druhá věc je, že případné stáhnutí náskoku Berouna o bod by bylo nic neřešící a ztráta by poté mohla znovu vzrůst po zápase Berouna s Chrudimí.
Jasné je, že i přes další ostřelování branky Cikánka, k vítězné trefě nedošlo a naopak, Tůma, který ujel v samotném závěru utnul jakékoliv šance Šumperka na záchranu.
Ihned po utkání byl podle oficiálních stránek klubu trenér Číhal odvolán a v nejbližší době bude zřejmě totéž následovat v případě hráčů, nebot' v beznadějné pozici je zbytečné utrácet peníze za mzdy a je lepší nechat sezonu dohrát s juniory.
Tak třeba zase za rok, první ligo.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.2.2010 11:47
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
68
Neskutečné, doufám, že už všichni pochopili, že Šumperk prostě na 1 ligu nemá. Snad už přestane vyhazování peněz na mužskou kategorii a bude se více podporovat mláděžnický hokej.
Reagovat
Datum: 18.2.2010 15:04
Titulek: Šumperk na ligu má!
Autor: coppa
80
Šumperk na ligu má, ostatně jako jiné srovnatelně velké město. Jen to chce od základu změnit přístup a podporu ligovému sportu. Velká návštěvnost svědčí o tom, že zájem je. Jen to chce změnit přístup radnice. Ale hlavně je důležité najít velkého sponzora a klub zastabilizovat, aby podával výsledky od začátku sezony a ne to potom marně dohánět.
Reagovat
Datum: 19.2.2010 18:02
Titulek: důrazně Vás vyzívám, probuďte se!
Autor: turtle
58
105
radnice by měla přehodnotit priority, zejména podporovat ligové fotbalisty, basketbalisty, volejbalistky, házenkáře, futsalisty a jiné oddíly. přestat vyhazovat peníze do nejdražšího sportu na světě-LEDNÍHO HOKEJE!, na které chudičký Šumperk nemá finance, schopné manažery.
Reagovat
Datum: 22.2.2010 21:00
Titulek: Re: důrazně Vás vyzívám, probuďte se!
Autor: ssspk
85
tys zcela mimo mísu, Draci žijí převážně ze sponzorů, které nasmlouval V. Velčovský, město až tak mimořádně žádné přemrštěné sumy nedává.....
Reagovat
Datum: 27.2.2010 17:56
Titulek: Re: důrazně Vás vyzívám, probuďte se!
Autor: coppa
52
A já zase vyzývám. Zívám nad některými příspěvky. :-)
Reagovat