SPORT

Draci Chomutov nepřetlačili

23. ledna 2012, 20:58, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Urputná snaha, maximální nasazení a velice nadprůměrný výkon. Ani to však body ze zápasu s Chomutovem šumperským hokejistům nepřineslo.
 Chomutov se již léta snaží postoupit do extraligy a jeho kádr je prošpikován špičkovými hráči zocelených boji v nejvyšších soutěžích po celém světě. 
Přeso se nedá říci, že by Piráti domácí hokejisty výrazným způsobem přehrávali. Od prvních minut však udivovali svojí silou na puku a v osobních soubojích. Draci však v první části výborně ubránili oslabení a i nadále se snažili hrát kotouče rychle ze své třetiny a pokoušet se o brejky. V 16. minutě navíc napřáhl na modré čáře Holík a jeho ránu ztečoval Haas za záda Řehoře a outsider vedl. Radost domácím však nevydržela dlouho. Po nešťastném odrazu se puk dostal na hůl Gajovského, který z mezikruží pohotově prostřelil Štůralu. 
Hned na úvod prostřední třetiny se hosté ujali vedení. Několik prohraných soubojů za sebou, ke kotouči se víceméně náhodně dostává Hruška a chomutovský král střelců z minulých ročníků extraligy se nemýlí - 1:2. Šumperk se však nevzdal. Rychlá akce Hulvy a Brunce vyústila ve štiplavou střelu a dorážku Sedláka, který vyrovnal. Krátce po polovině utkání PIráti znovu vedli. Opět po několika důrazných soubojích se zjevil sám před Štůralou Kraft, zamíchal s pukem a uklidil jej mezi betony domácího brankáře - 2:3. Vzhledem k tomu, že v dalším průběhu již branka nepadla, jednalo se o gól vítězný. Draci se sice snažili, ale Chomutov byl v obraně pozorný, naopak na druhé straně Štůrala několikrát zázračně podržel Šumperk ve hře. 
Konečná porážka 2:3 však ve výsledku znamená, že Draci mají již jen dvoubodový náskok na předposlední Třebíč a hrozba ohrožení baráží je stále viditelnější. 

Salith Šumperk - Piráti Chomutov  2:3


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).