Draci Chomutov nepřetlačili

23. ledna 2012, 20:58, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Urputná snaha, maximální nasazení a velice nadprůměrný výkon. Ani to však body ze zápasu s Chomutovem šumperským hokejistům nepřineslo.
 Chomutov se již léta snaží postoupit do extraligy a jeho kádr je prošpikován špičkovými hráči zocelených boji v nejvyšších soutěžích po celém světě.
Přeso se nedá říci, že by Piráti domácí hokejisty výrazným způsobem přehrávali. Od prvních minut však udivovali svojí silou na puku a v osobních soubojích. Draci však v první části výborně ubránili oslabení a i nadále se snažili hrát kotouče rychle ze své třetiny a pokoušet se o brejky. V 16. minutě navíc napřáhl na modré čáře Holík a jeho ránu ztečoval Haas za záda Řehoře a outsider vedl. Radost domácím však nevydržela dlouho. Po nešťastném odrazu se puk dostal na hůl Gajovského, který z mezikruží pohotově prostřelil Štůralu.
Hned na úvod prostřední třetiny se hosté ujali vedení. Několik prohraných soubojů za sebou, ke kotouči se víceméně náhodně dostává Hruška a chomutovský král střelců z minulých ročníků extraligy se nemýlí - 1:2. Šumperk se však nevzdal. Rychlá akce Hulvy a Brunce vyústila ve štiplavou střelu a dorážku Sedláka, který vyrovnal. Krátce po polovině utkání PIráti znovu vedli. Opět po několika důrazných soubojích se zjevil sám před Štůralou Kraft, zamíchal s pukem a uklidil jej mezi betony domácího brankáře - 2:3. Vzhledem k tomu, že v dalším průběhu již branka nepadla, jednalo se o gól vítězný. Draci se sice snažili, ale Chomutov byl v obraně pozorný, naopak na druhé straně Štůrala několikrát zázračně podržel Šumperk ve hře.
Konečná porážka 2:3 však ve výsledku znamená, že Draci mají již jen dvoubodový náskok na předposlední Třebíč a hrozba ohrožení baráží je stále viditelnější.

Salith Šumperk - Piráti Chomutov  2:3

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).