Draci v prvním kole skupiny o udržení přehráli Beroun

20. února 2013, 19:38, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk – Souboj hokejistů Šumperka s Medvědy z Berouna měl jednoznačný průběh. Hosté, kteří bojují o vyhnutí se baráži, předvedli na Tyršově stadiónu bezkrevný výkon a Drakům podlehli hladce 2:5.
První kolo skupiny „O baráž“ Draci zahájili s Vratislavem Vajnerem, který se po odchodu jedničky Tomáše Štůraly stal prvním brankářem. V útoku se mohl trenér Radek Kučera navíc spolehnout i na Daniela Vrdlovce, který zatím nedostává v pražské Slavii moc příležitostí.

Do první třetiny vstoupili lépe hosté. Vajner si nemohl ani pořádně osahat puk a už ho lovil ze své branky. Ve 3. minutě vystřelil od modré čáry Kaláb a Beroun vedl. Stejně rychle však Draci přispěchali s odpovědí. V přesilové hře se z velkého úhlu trefil Hulva – 1:1. Šumperk byl lepším týmem. Finsterle neproměnil svou šanci, až v další přesilovce Pastor poslal domácí poprvé do vedení. Šumperští hokejisté mohli v 15. minutě zvýšit, ale nestalo se tak a Medvědi se zásluhou Hošťálka a jeho střely z bezprostřední blízkosti dočkali vyrovnání. Poslední slovo v divoké první třetině měli zaslouženě Draci. Rychlý protiútok tažený Hulvou byl sice trochu zbržděný, ale právě tento forvard v modrém dresu nakonec po Červenkově přihrávce potřetí dopravil puk za Kůdelu.

Po přestávce nahradil Kůdelu v brance hostů Sedláček, ale ani jemu se nevedlo lépe. Exberounský Meidl, nyní v dresu Šumperka, zvýšil po krásné Cinkově přihrávce před branku na 4:2 a Červenka místy značnou převahu Draků ve druhé části korunoval gólem ze samostatného úniku. Třetí třetina, v níž gól nepadl, se dohrávala už jen z povinnosti. Šumperk si zkušeně pohlídal jasné vedení a udělal další krok k definitivní záchraně.

Draci mají nyní náskok devatenácti bodů právě před Berounem, který je zatím předposlední. Skupina o udržení se tak pro svěřence Radka Kučery stává spíše formalitou.

Salith Šumperk – Medvědi Beroun 1933  5:2

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.2.2013 11:32
Titulek: hokej je tvrdá a rychlá hra
Autor: nejlepší hokejista HC Bozeňov
101
Medvědi přijeli do Šumperka a po vystoupení z autobusu řekli jen, "Beroun."
Po zápase všichni dostali rohlík, a jeli domů.
Reagovat

NA FLÁM FEST ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.