SPORT

Draci ani napotřetí body zvenku nepřivezli

24. září 2012, 20:18, téma HOKEJ, Michal Šíma
Draci ani napotřetí body zvenku nepřivezli Havlíčkův Brod - Šumperští hokejisté zatím podobně jako loni doma vítězí, ale zatím nedokážou vozit body z cizích hřišť.

Tentokrát však měli Draci při pondělním vloženém kole ztíženou pozici. Cestovali totiž na led Havlíčkova Brodu, jednoho z velmi silných účastníků druhé nejvyšší soutěže.

Zpočátku však byli aktivnější svěřenci trenéra Radka Kučery. Dolejše dvakrát zaměstnal nepříjemnými střelami Blinka. V 9. minutě však tentýž hráč fauloval a v přesilové hře domácí udeřili. Ostrčil našel křižnou přihrávkou Meidla, který po najetí mezi kruhy překonal Štůralu. Vzápětí neproměnili přečíslení Kostourek s Rytnauerem a na Štůralu si nepřišel ani Třetina. K aktivitě se tak odhodlali i hosté a odměnou jim bylo vyrovnání. Propadnutí Rebelů potrestalo trio Staněk, Plášek a Holík, jenž po překonání dvou obránců pokořil i Dolejše - 1:1.

Druhá třetina začala ve vlažnějším tempu. Po dvou vyloučeních se ale naskytla dobrá příležitost vstřelit branku Šumperku. Za sekání šel nejprve sedět Ondráček a o minutu později zahrál vysokou holí Třetina, ovšem kromě nebezpečné rány Suchého si Draci nic nevytvořili. Mnohem úspěšnější byli v přesilovkách domácí. Tu ve 33. minutě proměnil ve vedoucí gól Soldán po příhře od Kostourka. Vyrovnat mohl velice brzo Červenka, ale kotouč za Dolejše nezasunul. Stejný hráč potom neuspěl ani ve spolupráci s Haasem.

Vyrovnání se šumperští dočkali až ve 47. minutě. Stoklasa nejprve v úniku nedokázal překonat Dolejše, ale po příhře Pláška na Holíka a akci šumperského kapitána se již nemýlil a vyrovnal - 2:2. Deset minut před koncem mohli Draci dokonce poprvé v utkání vést, ale Vrdlovec Dolejšův beton nepřetlačil. O dvě minuty později navíc domácí hráli přesilovku, v níž se z dorážky prosadil důrazný Rytnauer a Rebelové znovu vedli. Tentokrát se už Šumperk na vyrovnání nezmohl. V samém závěru navíc zpečetil výhru svého týmu druhou brankou v utkání Meidl a bylo rozhodnuto.

Draci prohráli v Havlíčkově Brodě 2:4. Utkání měli sice rozehrané nadějně, ale nakonec se vrací s prázdnou. Svůj bodový zisk budou moci rozšířit už ve středu, kdy hostí podceňovaný Most.


HC Rebel Havlíčkův Brod - Salith Šumperk 4:2


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.9.2012 11:28
Titulek: Rozpustit...
Autor: abcd
191
Je na čase rozpustit led a celý tým a začít dávat peníze do nějakého jiného sportu...
Reagovat
Datum: 26.9.2012 13:22
Titulek: praktické poznatky
Autor: Yagr
souhlas
67
nesouhlas
56
Na to jejich šmrdlání jim bohatě postačí když zamrzne rybník na Šenkesu a ještě dostanou dotaci z EU za ochranu životního prostředí.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2x 2 vstupenky na koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí ve studiu Českého rozhlasu Olomouc ve středu 30. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Kolik členů má nyní šumperská kapela Fleksible?

A) 6
B) 4
C) 5

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk, vyhráli Anna Kašná ze Šumperka, Marek Cabák ze Šumperka, Martin Tomeš ze Šumperka, Libor Nekola z Nového Malína a Dagmar Bajtková z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.