SPORT

Draci ani napodruhé v Orlové neuspěli

19. ledna 2011, 20:30, téma HOKEJ, Michal Šíma
Orlová - S cílem napravit deset dnů starou porážku cestovali šumperští hokejisté ke středečnímu utkání v Orlové.
 Bohužel ani tentokrát se svěřencům Radka Kučery bodovat nepodařilo a výsledkem tak byla ještě výraznější porážka než 3:5 z minulého měření sil. 
Trenér Draků nechal odpočívat brankářskou jedničku Štůralu a mezi tři tyče se postavil Roman Boška, ale ani on nedokázal zabránit jasnému vítězství třetího týmu tabulky nad prvním. 
Draci možná ještě povzbuzeni skvělým výkonem proti Havířovu začali v první třetině lépe a Gleicha jako první překonal Červenka v 9. minutě po dorážce vlastní střely. Vyrovnaná první třetina však byla ve finále vyrovnaná i výsledkově. Minutu před koncem se krásně uvolnil Grygar přes dva obránce a poradil si i s Boškou - 1:1.
Ve druhé části byla Orlová lepším týmem. Do šancí se sice nedostával dlouho nikdo, ale po pár minutách přece jen ujel Hegegy se Studeným a první jmenovaný a ještě před dvěma roky Drak poslal domácí do vedení. Gól na 3:1 ve 38. minutě vsítil Valchař, jemuž hodně pomohl Boška nepřesnou rozehrávkou.
Akcie Šumperka byly rázem na nule. Proto také hosté začali třetí třetinu s elánem, ale Gleich za svá záda již žádný puk nepustil. Naopak na druhé straně se z dalšího přečíslení nemýlil Moravec a pátou branku přidal v 53. minutě Ivan. Tito zkušení hokejisté prakticky jen ztrestali chybující obranu Draků, jež rozhodně neměla svůj den.
Pro druholigovou tabulku však již občasné prohry Šumperka dlouho nemají význam. Salith vede nyní o osm bodů před Havířovem, a jelikož je v domácích zápasech takřka neporazitelný, o první místo pro play-off by se nemusel obávat. Na výkon z Orlové je však třeba rychle zapomenout.

HC Plus-Oil Orlová - Salith Šumperk  5:1


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.1.2011 11:15
Titulek: Draci...
Autor: Miroslav Zahrádka
124
Ani tentokrát ses nemýlila napsals to čtivě.
Reagovat
Datum: 21.1.2011 14:53
Titulek: fanoušek odsouzen:
Autor: Thijs Van Leer
92
152
Deset měsíců s podmínkou a dva a půl roku nesmí na hokej. Šumperský fanoušek udeřil pěstí do obličeje fanouška olomouckého mužstva a ukradl mu z krku šálu se znaky olomouckého klubu a utekl. Smutná událost, asi rok stará. Já si vzpomínám na nadpisy referátů o hokeji v šumperském Deníku od novináře Kastnera ještě dávno před incidentem na zimním stadiónu, kde jsou vlastně pěstní souboje v hledišti, nebo na ledě pojímány jako senzace, dosazovány přímo do nadpisů referátů o utkání, aby dodávaly článkům potřebné "turbo," což může být pro některé labilnější a vyšinuté jedince pobídka k akci.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.