ZPRAVODAJSTVÍ

Dotace na stadión nedorazí, opravovat se začalo svépomocí

6. června 2017, 14:30, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Slíbená dotace na plánovanou opravu atletického oválu v areálu stadiónu do Zábřeha nedorazí. Definitivně jasné je to zvláště poté, co se na ministerstvu školství rozhořela nejnovější kauza s netransparentním přidělováním dotací a chod úřadu je proto částečně ochromený. Místní sportovci se však nevzdávají a alespoň některé práce chtějí realizovat svépomocí.

 „Už třikrát jsme o dotaci žádali, pokaždé neúspěšně,“ zhodnotil další nezdar předseda Sportovních klubů Miloslav Tempír, který se v oblasti dotací pro zábřežský stadión od začátku dlouhodobě angažuje. „Ovál opravit musíme, záleží na tom budoucnost znovu vznikajícího atletického oddílu, který měl svého času ve městě velice silnou tradici,“ uvedl Tempír. Na alespoň částečné rekonstrukci areálu pracují sportovci ve volném čase. „Opravujeme svépomocí a za podpory štědrých sponzorů,“ dodal nestor zábřežské atletiky Jaroslav Jašek.

Chybí milióny


Majitelem stadiónu je město, které dává sportovcům ročně na činnost devět set tisíc korun. Kompletní rekonstrukce areálu má vyjít na téměř dvacet miliónů korun, počítá se také s opravou tamní kuželny. „Jediným dotačním titulem, který se na to dá využít, je dotační program ministerstva školství. Akci s předpokládaným nákladem téměř 19 miliónů korun bychom z rozpočtu skutečně neutáhli,“ uvedl starosta František John. Na podzim chtějí Zábřežané požádat o ministerskou podporu znovu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).