ZPRAVODAJSTVÍ

Dotace na kotle skončí dřív. Došly totiž peníze

26. dubna 2016, 14:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Pokud jste s podáním žádosti o kotlíkové dotace čekali na květen, může vás otálení vyjít pořádně draho. Olomoucký kraj totiž mimořádně rozhodl o tom, že termín podání žádostí zkrátí. Zájem je totiž tak velký, že už teď je jasné, že všichni žadatelé podporu nedostanou a dotace budou vyčerpány do poslední koruny.

 „Zájem obyvatel je tak velký, že počet žádostí už teď o více než devět stovek překročil závazek kraje. Ten počítal s výměnou minimálně 1140 starých zdrojů tepla za nové. Rada Olomouckého kraje proto zkrátila termín pro podávání žádostí,“ uvedla mluvčí kraje Kamila Navrátilová. Zatímco původně měl být příjem žádostí ukončen 13. května, nově to bude už 29. dubna.

Tisíce žádostí


„Olomoucký kraj přijal k 12. dubnu 2043 žádostí o kotlíkovou dotaci. Největší zájem přitom lidé měli o kombinovaný kotel, ve kterém se dá topit uhlím nebo biomasou,“ řekl náměstek hejtmana Olomouckého kraje Pavel Šoltys. V Šumperku mohou zájemci podat žádost přímo na detašovaném krajském pracovišti v prostorách Střední školy železniční, technické a služeb – Bulharská 8.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.4.2016 07:56
Titulek: info
Autor: Laďa
168
112
Že by některé kraje uměly lépe?
Reagovat
Datum: 28.4.2016 07:57
Titulek: Blesci
Autor: Sv.Patrick
87
To jim to trvalo. Když mají peníze pro 1140 žadatelů a hned za první den 22.2. dopoledne bylo podáno 1750 žádostí, tak bylo snad nadmíru jasné, že je zbytečné čekat do 13. května. Mohli to stopnout už k 29. únoru a dávno už mohly být dotace i rozdány.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).