ZPRAVODAJSTVÍ

Dotace, nebo život!

28. března 2017, 10:00, téma ÚVODNÍK, Jaroslav Kropáč
Základem života na Zemi je podle vědců uhlík. Jsou na něm založeny všechny bytosti i neživé předměty. Podle politiků však všechno stojí na dotacích. Bez dotací by nebylo slunce, voda, ani autobusové nádraží v Šumperku. Vše by zaniklo.

Proto se například šumperské radnici vyplatí obětovat zkušenou vedoucí úřednici, která se nechtěla smířit s podobou projektu na rekonstrukci autobusového nádraží, kde podle ní hrozí dotační podvod za padesát miliónů korun. Třpyt evropských zlaťáčků je tak oslňující, že se radní nebojí riskovat už tak hodně pošramocenou pověst radnice, která značně utrpěla kauzami v Podnicích města Šumperk (PMŠ).
Jenže existují i jiná místa, kde podmínky k životu netvoří dotace. Třeba v Novém Malíně raději postavili celou čističku odpadních vod místo za čtyřicet miliónů dotačních korun jen za polovinu vlastních. Také ve Štítech opravili celé náměstí bez cizích peněz a ještě na tom ušetřili.
Snad by podobná praxe mohla fungovat i v Šumperku. A kdyby byl projekt rekonstrukce autobusáku bez dotací přeci jen dražší, co na tom? Peněž je patrně dost. Vždyť milióny korun, které se vypařily z městské firmy PMŠ, nikomu nechyběly celé roky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.3.2017 11:27
Titulek: Ať žije dotační průměr
Autor: Pepa
297
110
Kdo má známosti a oblibuje psát žádosti o dotace, granty a další vymyšlenosti, ten je in, tak si pěstujeme průměr, či rozhledny v lese a neoblíbené umělce pošleme do ciziny, kde zvítězí ve 4 ze 6 možných kategorií divadelních evropských cen. My nějaké super divadelníky nepotřebujeme, stačí nám průměr, který se s náma podělí, že.
Reagovat
Datum: 28.3.2017 11:54
Titulek: Bez titulku
Autor: Karel
289
152
Tomuhle říkám novinařina. Totálně zaujatý a účelový článek postavený na domněnkách a osobním názoru. Bez faktů, důkazů a argumentace.

Pane kropáči, když jste takový odborník na věc rozepište jak by jste to řešil Vy. Kritizovat umí každý, ale co takhle teda navrhnout řešení.
Reagovat
Datum: 28.3.2017 21:02
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: X
256
114
Karle ty budeš Zděněk ? Zjevně netušíš že je nějakej hotel Sport, PMŠ Dokonce padly nepravomocné rozsudky to si asi nečet. Už jen chybí odklonění (alias Kocourek).
Reagovat
Datum: 28.3.2017 13:33
Titulek: nic neřeknu
Autor: Karel
279
Dotace jsou nejlepší způsob, jak si něco z celkového balíčku peněz uloupnout, obligátních 1,5% funguje stále. U městských peněz je odkoňování komplikovanější.

Reagovat
Datum: 28.3.2017 18:28
Titulek: Je tu nějak pře-Karlováno
Autor: Jenda Benda
152
101
V Praze samý Pepík, v Brně Olin a Šumperku zase Karel
Reagovat
Datum: 29.3.2017 00:29
Titulek: tady někomu z radních už ruply nervy
Autor: Tomáš2
149
119
jo jo , který ty si? Začínáš kopat za své :) Michael, co by na to řekl ..
Reagovat
Datum: 29.3.2017 00:32
Titulek: Re: tady někomu z radních už ruply nervy
Autor: Tomáš2
146
100
... Karle
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.