KULTURA

Doriska bude hostit Martina Patřičného

7. ledna 2015, 06:54, hap
Doriska bude hostit Martina Patřičného Šumperk - Lahůdku v podobě dalšího večera s výjimečnou osobností připravuje na příští týden tým Vily Doris v rámci oblíbeného cyklu Via Lucis. Hostem Petra Konupčíka bude výtvarník, recitátor, autor knih Martin Patřičný, který vystavuje ve špičkových síních v tuzemsku, ale i v Paříži nebo Torontu.

 „Lidé znají určitě Martina Patřičného i jako spoluautora scénáře a průvodce velkého televizního dokumentu Kus dřeva ze stromu. Mám velkou radost, že si ve svém diáři našel čas pro příznivce ze Šumperka,“ říká Petr Konupčík z Vily Doris, který besedu s Patřičným povede.
Pořad cyklu Via Lucis nazvaný Knihy nejen o dřevě začne v úterý 13. ledna netradičně už v 17.15 hodin vernisáží výstavy Dřevo. Samotná beseda bude pak zahájena v 18 hodin. Akce se uskuteční v sále Vily Doris.

Knihy nejen o dřevě doprovodí tradičně grafický list Věry Kovářové.

Martin Patřičný seč vyučil řezbářství a soustružení dřeva soukromě u svého strýce. Po maturitě na gymnáziu prošel celou řadou zaměstnání. Pracoval jako prodavač, aranžér, řidič, skladník, dřevorubec a podobně. Od roku 1988 se plně věnuje výtvarné práci se dřevem. Žije a pracuje v Debrně u Kralup nad Vltavou. Svá díla vystavoval v pražském Rudolfinu, newyorském Art centru nebo v torontské Nort York Library. Vydává obrazové publikace, píše povídky napsal i úspěšnou knížku pro ty, kteří si se dřevem při práci chtějí rozumět, v níž se věnuje mimo jiné samorostu, šperku a hračce. Se svými Dřevěnými večery začínal v Národním muzeu, v současnosti jejich počet překročil stovku.
Šumperané budou mít v příštím týdnu příležitost setkat se v Dorisce s mimořádným tvůrcem a jedinečným člověkem.


Foto: red

Dřevěná knihovna Martina Patřičného fascinuje milovníky umění i lidi, kteří do galerie zavítají zřídka.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.