ZPRÁVY

Domu dětí opět hrozí stěhování

29. prosince 2015, 14:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Škola Boženy Němcové v Zábřeze praská ve švech. Chybí jí učebny i kabinety pro učitele. Chce proto zpět svůj pavilon, který radnice propůjčila Domu dětí a mládeže (DDM). Tomu tak nyní hrozí stěhování. Pokud škola další prostory nezíská, může výrazně omezit přijímání dalších školáků.

 Podle ředitele Pavla Nimrichtra má ZŠ B. Němcové v současné době 577 žáků a padesát zaměstnanců. „K dispozici mají 20 počítačů v jediné učebně. Nové zařízení odborných učeben nám stojí na chodbě, protože není kam dát,“ popsal alarmující situaci Nimrichtr. Město o problémech ví a hledá řešení. „Jsou dvě varianty. Buď omezit školu kapacitně, nebo přestěhovat dům dětí do ZŠ Severovýchod. Navrhovali jsme to ostatně už při jeho předchozím stěhování a volné kapacity tam dosud jsou,“ zdůvodnil starosta Zábřeha František John, proč se radní vracejí k původní variantě umístění zábřežského DDM.

Kočující domov

DDM se do školy Boženy Němcové přestěhoval v roce 2013 z objektu bývalé Masarykovy školy ve Školské ulici. „Počínaje Katolickým domem by bylo další stěhování na školu Severovýchod už pátým místem našeho působení. Byl bych nerad, kdybychom tím ztratili část našeho kreditu,“ obává se důsledků dalšího přesunu ředitel DDM Richard Hrdina, který by nejraději domov rozvíjel jako samostatné zařízení.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 31.12.2015 18:24
Titulek: kočovníci
Autor: anonym
91
„Jsou dvě varianty. Buď omezit školu kapacitně, nebo přestěhovat dům dětí do ZŠ Severovýchod. Navrhovali jsme to ostatně už při jeho předchozím stěhování a volné kapacity tam dosud jsou,“ zdůvodnil starosta Zábřeha František John - on si snad dělá legraci, je vidět, že naši radní vědí, co chtějí
Reagovat
Datum: 5.1.2016 01:57
Titulek: Manipulátor Re: kočovníci
Autor: Kleinenschwanz
117
203
známý alibista populista, prostě podvodník
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2 permanentky na ŠUMPERSKÝ MAJÁLES, který se uskuteční ve dnech 11. a 12. května a zahrají na něm kapely PSH, O5 A RADEČEK, JAKUB DĚKAN BAND a další. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na majáles zadarmo.


Soutěžní otázka:

Co znamená zkratka PSH?

A) Pózeři stříkaj hoboje
B) Po smrti hlad
C) Peneři strýčka Homeboye

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G klubu Domu kultury Šumperk, vyhráli Marie Karafiátová ze Zábřeha, Marcela Musilová ze Šumperka, Jana Holinková z Bludova, Václav Pěček z Loučné nad Desnou a Petr Tkadlec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).