ZPRAVODAJSTVÍ

Domov důchodců vyšetřuje kriminálka

20. června 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Oddělení hospodářské kriminálky šumperské policie prošetřuje hospodaření domova důchodců v Mohelnici. Příspěvková organizace města měla před nedávnem problémy se špatně využitou krajskou dotací, kterou musela vrátit. Vyšetřovatelé se aktuálně mají zajímat o některé faktury za stavební práce, které prý vedení domova vydalo.

 „Mohu potvrdit, že se případem skutečně zabýváme. Další informace však vzhledem k probíhajícímu šetření nebudeme zveřejňovat,“ uvedla mluvčí šumperské policie Ivana Paroulková.
Vedení mohelnické radnice o šetření kriminálky ví, k porušení zákona ze strany domova důchodců ani zpronevěře však podle jejích představitelů rozhodně nedošlo. „Co vím, tak policie pracuje na anonymní podnět, tedy na udání. Mimochodem, v domově probíhá audit hospodaření, který si město nechalo zadat už dříve. Jeho výsledkem má být optimalizace hospodaření této organice,“ uvedl starosta Mohelnice Pavel Kuba.

Opozice skřípe zuby


Informace o aktuálním dění v domově důchodců chybí mohelnické opozici. „Rozhodně je to věc, která by se neměla nijak zatajovat. Pokud policie šetří na anonymní udání, stačilo, aby nám to vedení radnice řeklo, a nemusely se městem šířit různé spekulace,“ řekl Týdnu na severu opoziční zastupitel Antonín Navrátil.
Mohelnický domov důchodců musel letos vrátit krajskému úřadu dotaci 600 tisíc korun. Peníze sice nezpronevěřil, ale použil je na jiné účely, než jaké stanovovaly dotační podmínky. Hejtmanství Mohelnici odpustilo penále, původně měla vracet 900 tisíc korun.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.6.2017 12:05
Titulek: (Ne)audit
Autor: PAtriotka PAvlína
240
105
Tipovala bych, že audit bude v pořádku, to už si pan ředitel za pomoci "svého" starosty pohlídá. Žádný skandál "bratři v triku" nepřipustí. Vyjde pár článků, proběhnou prázdiny a v tichosti se to zamete pod koberec.
Ale mohelničtí vědí, jak to v té organizaci chodí. Zde by se hodilo přísloví o božích mlýnech. To ostatně platí i na starostu.
Reagovat
Datum: 20.6.2017 21:58
Titulek: Tonda Navrátil baží po moci
Autor: Občan
90
175
Ten Tonda Navrátil tak baží po moci, že před jeho praktikami bledne i Tonda Zápotocký.
Reagovat
Datum: 21.6.2017 08:38
Titulek: Re: Tonda Navrátil baží po moci
Autor: Renata
114
150
Antonín Zápotocký - táta dělníků, Antonín Navrátil - táta úředníků.
Reagovat
Datum: 21.6.2017 12:16
Titulek: Re: Tonda Navrátil baží po moci
Autor: Občan
161
Myslíš neschopných úředníků, kteří nejsou zvyklí na vysoké pracovní nasazení, ale pouze na plkání u kafíčka? Tak to potom jo :-)
Reagovat
Datum: 21.6.2017 14:06
Titulek: Re: Tonda Navrátil baží po moci
Autor: Sekunda
153
125
"Pravou podstatou těchto útoků je však odvedení pozornosti od skutečného problému. Ptejme se, komu to prospěje? Tam najdeme i autora." více na http://www.vmohelnici.cz/?pg=178
Reagovat
Datum: 21.6.2017 09:17
Titulek: Antonín (Sojka) Navrátil
Autor: Anče, Kuba i Hajný
souhlas
97
nesouhlas
128
Píp píp hlásím další problémy v Mohelnici, píp píp. Do voleb půjdu, píp, vládnout ale nebudu píp píp. Raději poučuji, píp, pípám, píp. Duo Kropáč a Sojka funguje dokonale :-) píp píp.
Reagovat
Datum: 21.6.2017 11:44
Titulek: Boží mlýny
Autor: pavel pavel
183
116
Před časem si ředitel domova opravil dům v Lošticích... všichni viděli, jak pan ředitel svoji pracovní dobu tráví tam (když potřeboval byt na penzionu na Medkově ul., tak tvrdil, jak je nezbytné, aby byl svým starouškům dennodenně 24 hodin k dispozici). Po dobu rekonstrukce domu se opravilo nebývalo mnoho koupelen v Domově. Ale jistěže kriminálka nic neobjeví, všichni jsme jen lidi a venku je přece takové vedro...
Reagovat
Datum: 21.6.2017 12:17
Titulek: Re: Boží mlýny
Autor: Občan
154
147
Plky, frky, bonzy - nový program Tondy Navrátila?
Reagovat
Datum: 28.6.2017 13:25
Titulek: Re: Boží mlýny
Autor: cimba
116
Bububu, Kajo!!!
Reagovat

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.