SPORT

Domácí premiéra hokejových Draků je v ohrožení, střechou všechno nekončí

1. listopadu 2017, 17:00, Petr Fišer
Domácí premiéra hokejových Draků je v ohrožení, střechou všechno nekončí Šumperk - Letošní domácí premiéra šumperských Draků je znovu v ohrožení. Jestli ve středu 8. listopadu dojde na Tyršově stadiónu k zápasu druhé ligy proti Hodonínu, bude to s přispěním všech svatých. Hrstce pracujících dělníků mimo jiné komplikovala situaci dešťovými mraky zatažená obloha.

 Položením střechy na novou konstrukci dlouhý příběh zdaleka nekončí. Doladit se musí spousta koordinačních vychytávek a dodělávek. „Je jich tolik, že vyslovuji pochybnost, že by se 3. a 4. listopadu mělo začít mrazit,“ netajil před časem své obavy Vladimír Velčovský. „Generální zhotovitel nám na kontrolním dnu, kde jsem byl přítomen, deklaroval, že daný termín bude dodržen. Je otázkou, zda vlivem počasí, nebo jiných problémů, tomu tak skutečně bude. Všichni bychom si přáli, aby se veškeré práce stihly. Pokud ne, budou pro klub vznikat ještě větší škody a ztráty. Možnost, kdy lze měnit pořadatelství a přehazovat zápasy, brzy vyprší,“ připomněl možné následky hrozícího scénáře ředitel mužských Draků.
V Šumperku si u funkcionářského kormidla kroutí dvanáctou sezónu. Jak sám přiznal, před dvěma roky vážně uvažoval, že hokejovou loď natřenou žlutomodrou barvou opustí. „Nic mi to nedávalo, chyběl mi potřebný drajv. Hodně sponzorů se odtáhlo, bylo před rekonstrukcí zimního stadiónu, spousta hráčů odešla,“ vysvětloval důvody svých rozporuplných pocitů. „Pět let v kuse jsme hráli první ligu, takže jsme pořádně nevěděli, do čeho půjdeme. Situaci se nám během další sezóny povedlo stabilizovat a postupem času to bylo po všech stránkách lepší,“ ujišťoval optimisticky.
I když klesá podpora z místních zdrojů, rozpočet se mu daří naplňovat s pomocí partnerů a sponzorů sehnaných mimo Olomoucký kraj. Teď je na samotných hráčích, aby vloženou důvěru a profesionální podmínky vraceli přímo na ledě. Zatím to není úplně ono. Dlouhá venkovní série se na nich podepisuje víc, než se čekalo. „Trenér zodpovídá za výsledky mužstva a má k tomu patřičné kompetence. Neexistuje, abych mu říkal, kdo má být v základní sestavě a proč nehraje ten nebo ten. Na druhou stranu se mu nebojím prezentovat svoje názory. V 99 procentech se na nich shodneme,“ nastínil Velčovský, jak to v Šumperku chodí ve vztahu majitel – hlavní lodivod. Kouče Pavla Hulvu si vybral sám. „Patřil k pěti trenérům napříč celým republikovým hokejovým světem, které jsem měl v hledáčku. Nakonec jsem ho upřednostnil, protože je z Moravy. Sledoval jsem ho, když loni vedl Opavu, v minulosti měl velmi dobré výsledky na Slovensku nebo v Polsku. Zamlouvaly se mi i jeho charakterové a morální vlastnosti. Zatím potvrzuje oprávněnost mé volby, jsem s ním spokojený,“ prohlásil Vladimír Velčovský po výhře v Hodoníně. To ještě netušil, že se dračí stroj zadrhne v Opavě a Valašském Meziříčí a znovu ho částečně nakopne až vítězný duel proti Novému Jičínu.


Foto: Petr Fišer

Častý obrázek, který provází rekonstrukci zimního stadiónu prakticky neustále. I v létě za slunečného počasí se jí zabývalo malé množství aktivně pracujících dělníků. V nejednom případě se dali hravě spočítat na prstech jedné ruky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.11.2017 08:52
Titulek: Fišer je fakt elitní novinář
Autor: Novinář
68
103
Dnes ráno jsem byl na zimáku, ta fotka vůbec neodpovídá realitě, text taky ne, všechno je skoro hotové a rozbíhá se chlazení plochy. To asi vytáhl článek ze šuplíku. Fišer je fakt novinářské eso :-)
Reagovat
Datum: 2.11.2017 09:01
Titulek: Re: Fišer je fakt elitní novinář
Autor: Jenda Benda
96
140
Reagovat
Datum: 2.11.2017 19:52
Titulek: Re: Fišer je fakt elitní novinář
Autor: Anonym
117
A nebude ta fotka z léta???
Reagovat
Datum: 2.11.2017 18:36
Titulek: Poplašná informace
Autor: marek
77
Na dnešním ZM z toho měli někteří radní dilema. P. Fišer kalí vodu, alespoň se na ZM nenudí :)
Reagovat
Datum: 2.11.2017 18:44
Titulek: PeF
Autor: vojta
90
129
Pan Fišer by se jistě rád stal novinářským esem minimálně okresního formátu. Jeho zpravodajství z okresního fotbalu dokáže zaujmout především téměř černokronikovými titulky, díky jeho bombarďákům a zabijákům se druhá polovina Týdne na severu stává nečitelnou. Toto je úlet, občas se prostě při honbě za senzacemi musí zvednout pr.el od stolu.
Reagovat
Datum: 2.11.2017 19:50
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
131
Dnes, ve středu, se stále nemrazilo. Střechou zatékalo + problémy ve strojovně. Středeční zápas je stále v ohrožení. I vzhledem k tomu, jak jsou na tom promoklé tribuny. Tudíž s těmi soudy radši opatrně. V Přerově měli za půl roku zrekonstrovaný celý stadión. Tady se pořádně maká posledních 10 dní.
Reagovat
Datum: 2.11.2017 20:32
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
129
Omlouvám se, dnes ve čtvrtek... Do zápasu s Hodonínem zbývá 6 dní.. Hlavně se nepřipojit k pokřiku kdo neskáče není Drak. Mohli byste se propadnout kdo ví kam.
Reagovat
Datum: 3.11.2017 11:58
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Normální člověk
88
111
Reagovat
Datum: 3.11.2017 12:23
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Anonym
123
Mrazit se začalo v pátek ráno.
Reagovat
Datum: 3.11.2017 15:15
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Hejhula
63
118
Mrazit se začalo ve čtvrtek odpoledne. V pátek ráno už šla deska na povrchu pod nulu.
Reagovat
Datum: 3.11.2017 11:39
Titulek: A další stripky z vyborne odvedene prace tento tyden
Autor: Sumperk
129
Futra do saten zazdit.A kuva...opacne...vybourat,otocit a znovu zazdit
Reagovat
Datum: 3.11.2017 20:19
Titulek: fušeřina à la KDU-ČSL: Brož, Spurný, Kohajda
Autor: zdenek43
133
Za milióny, které si brožovci nakradli v PMŠ, jsme mohli mít zbrusu nový zimák!!!!!!!!!!!!!!!
S touhle zarezlou ruinou běžte někam, LIDOVCI.
Reagovat
Datum: 6.11.2017 10:07
Titulek: Led
Autor: Petr
88
111
Dnes ráno tj. 6.11.2017 měli Mladí Draci první trénink....
Reagovat

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.