ADÁMKOVA PORADNA

Domácí násilí pod vlivem alkoholu

21. června 2018, 07:00, téma ADÁMKOVA PORADNA, redakce
Domácí násilí pod vlivem alkoholu Chci se zeptat, jak jste schopni na Šumpersku pomoci ženám s dětmi, které partner týrá nebo ohrožuje pod vlivem alkoholu? Pavel, Bludov
 Na vaše dotazy odpovídá ředitel obecně prospěšné společnosti PONTIS Šumperk Miroslav Adámek.

Dobrý den, Pavle, 
problémy, o kterých píšete, se nemusejí týkat výhradně žen, i když je pravda, že ženám poskytujeme pomoc častěji. V případě, že je rodič s dítětem nebo i více dětmi v akutním ohrožení a obrátí se na policii, máme v rámci našich sociálních služeb k dispozici krizový byt, nabízející okamžité ubytování. Ohrožený rodič s dětmi ho může zdarma využít po dobu sedmi dnů. Současně je mu nabídnuto odborné sociální poradenství, služba krizové intervence a sociální pracovníci také zprostředkují kontakty na další důležité instituce. 
Na tuto službu potom navazují služby další. V případě, že se osamělý rodič s jedním až čtyřmi dětmi ocitne náhle bez střechy nad hlavou a potřebuje delší čas k vyřešení nepříznivé životní situace, může zažádat o umístění v Domě pro opuštěné rodiče s dětmi v tísni. Tady potom může žít nejdéle jeden rok. Tato služba už je samozřejmě zpoplatněna. Smyslem naší práce není, aby si lidé v tísni zvykali na to, že za ně situaci pokaždé někdo vyřeší. Cílem je poskytnout rychlou odbornou pomoc a nasměrovat dotyčného člověka k činům, díky kterým bude soběstačný a dokáže se postarat i o své děti. 
Většinou to není snadná cesta, a musím říct, že sociálních pracovníků, kteří se těmto lidem věnují a pomáhají jim dospět k nastartování změn, jež vedou k novému lepšímu životu, si nesmírně vážím.
Máte také dotaz ze sociální oblasti? Pošlete nám ho na e-mail: adamek.miroslav@pontis.cz.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.