KULTURA

Dolnostudénská Hudba bez hranic už tento víkend. Vystoupí Mirai, O5 a Radeček a DO Zábřeh s filmovou hudbou a videoprojekcí

19. června 2019, 11:00, Vladimíra Bartoňová
Dolnostudénská Hudba bez hranic už tento víkend.  Vystoupí Mirai, O5 a Radeček a DO Zábřeh s filmovou hudbou a videoprojekcí Dolní Studénky – Nedělním koncertem populární hudby v podání oblíbené skupiny MIRAI, kapely O5 a Radeček a zpěváka ŠAFY vyvrcholí, ale zároveň se i zakončí patnáctý ročník festivalu Hudba bez hranic. Než k tomu dojde, čeká na návštěvníky na několika dalších místech regionu hudba k poslechu i tanci a několik tanečních vystoupení. V programu se představí asi pět stovek účinkujících ze tří zemí.

 „Festival původně vznikal jako přehlídka dechových hudeb a mažoretek, ale dnes v programu dostávají prostor i jiné hudební žánry jako je jazz, pop, punk nebo rock. Letos už je to o účasti šestnácti kapel a mažoretkových skupin ze tří zemí,“ potvrdil Radim Sršeň, organizační ředitel festivalu.

Nejprve Šumperk, pak Studénky

V sobotu 22. června kolem půl desáté dopoledne projdou dechové hudby s mažoretkami ulicemi v centru Šumperka a následně budou koncertovat „Na Točáku“ a v parku „U Sovy“. Do Dolních Studének se program přesune odpoledne. Zahájí ho paprskový průvod obcí. Na něj po čtrnácté hodině navážou vystoupení jednotlivých účastníků festivalu v místním kulturním areálu.

„Celkově se na festivalu představí bezmála pět stovek účastníků. Zahraničními hosty budou letos orchestry ze Slovinska a Slovenska,“ upřesnil Sršeň.

Festivalový večer vyvrcholí reprízou unikátního koncertu filmové hudby s videoprojekcí v podání Dechového orchestru Zábřeh se sborem a sólisty. Publikum také pobaví zábavová kapela Méďa Band a návštěvníci festivalu nepřijdou ani o tradiční velkolepý ohňostroj.

Satelitní koncerty v regionu

Nedělní odpoledne bude věnováno satelitním koncertům v obcích spolupořádající Místní akční skupiny Šumperský venkov. „Letos si na něj zajeďte do bludovských lázní,“ zvou pořadatelé k účasti. „Každým rokem se počet posluchačů zvyšuje,“ zavzpomínal na historii festivalu Sršeň. „Jsme plni očekávání, zda opět posuneme hranici pětitisícové návštěvnosti,“ dodal za pořadatele.

Trumfem skupina MIRAI

Samotná přehlídka bude zakončena v  neděli večer koncertem tří populárních stálic: finalisty hudební soutěže Superstar Martina Šafaříka - ŠAFY, který se představí hned na úvod v půlce osmnácté hodiny, dále šumperskou kapelou O5 a Radeček, kteří jsou tradičními hosty festivalu. Hlavním trumfem nedělního koncertního večera bude skupina MIRAI s hity “Když nemůžeš, tak přidej víc“ nebo „,Anděl“.

Vstup na akce festivalu je zdarma, pouze za lístek na nedělní koncert kapely MIRAI, O5 a Radeček a ŠAFY zaplatí návštěvníci v předprodeji 220 korun a v den akce 290 korun.

Podrobný program festivalu spolu s informacemi o jednotlivých souborech jsou umístěny na webových stránkách hudbabezhranic.cz.


Foto: web

Pět rádiových hitů, Platinové album, ocenění v anketách Český slavík a Anděl i raketový nárůst zájmu o jejich koncerty. To je nejnovější vizitka hudební skupiny Mirai. V Dolních Studénkách se na festivalovém koncertě představí již tuto neděli.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Vyhrajte exkluzivně dvě vstupenky na divadelní představení Chvála bláznovství, ve kterém excelují Martin Hofmann a Filip Blažek. Příběh dvou přátel, kteří spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny, uvede kulturní dům v Zábřehu ve středu 30. října od 19 hodin.


Soutěžní otázka:
Ve kterém komediálním televizním seriálu České televize vynikl Martin Hofmann?

1. Kost!
2. Ostrava!
3. Most!

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily, který šumperský Dům kultury uvede 3. listopadu vyhrávají Jarmila Dokoupilová ze Šumperka a Anna Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.