KULTURA

Dolnostudénská Hudba bez hranic už tento víkend. Vystoupí Mirai, O5 a Radeček a DO Zábřeh s filmovou hudbou a videoprojekcí

19. června 2019, 11:00, Vladimíra Bartoňová
Dolnostudénská Hudba bez hranic už tento víkend.  Vystoupí Mirai, O5 a Radeček a DO Zábřeh s filmovou hudbou a videoprojekcí Dolní Studénky – Nedělním koncertem populární hudby v podání oblíbené skupiny MIRAI, kapely O5 a Radeček a zpěváka ŠAFY vyvrcholí, ale zároveň se i zakončí patnáctý ročník festivalu Hudba bez hranic. Než k tomu dojde, čeká na návštěvníky na několika dalších místech regionu hudba k poslechu i tanci a několik tanečních vystoupení. V programu se představí asi pět stovek účinkujících ze tří zemí.

 „Festival původně vznikal jako přehlídka dechových hudeb a mažoretek, ale dnes v programu dostávají prostor i jiné hudební žánry jako je jazz, pop, punk nebo rock. Letos už je to o účasti šestnácti kapel a mažoretkových skupin ze tří zemí,“ potvrdil Radim Sršeň, organizační ředitel festivalu.

Nejprve Šumperk, pak Studénky

V sobotu 22. června kolem půl desáté dopoledne projdou dechové hudby s mažoretkami ulicemi v centru Šumperka a následně budou koncertovat „Na Točáku“ a v parku „U Sovy“. Do Dolních Studének se program přesune odpoledne. Zahájí ho paprskový průvod obcí. Na něj po čtrnácté hodině navážou vystoupení jednotlivých účastníků festivalu v místním kulturním areálu.

„Celkově se na festivalu představí bezmála pět stovek účastníků. Zahraničními hosty budou letos orchestry ze Slovinska a Slovenska,“ upřesnil Sršeň.

Festivalový večer vyvrcholí reprízou unikátního koncertu filmové hudby s videoprojekcí v podání Dechového orchestru Zábřeh se sborem a sólisty. Publikum také pobaví zábavová kapela Méďa Band a návštěvníci festivalu nepřijdou ani o tradiční velkolepý ohňostroj.

Satelitní koncerty v regionu

Nedělní odpoledne bude věnováno satelitním koncertům v obcích spolupořádající Místní akční skupiny Šumperský venkov. „Letos si na něj zajeďte do bludovských lázní,“ zvou pořadatelé k účasti. „Každým rokem se počet posluchačů zvyšuje,“ zavzpomínal na historii festivalu Sršeň. „Jsme plni očekávání, zda opět posuneme hranici pětitisícové návštěvnosti,“ dodal za pořadatele.

Trumfem skupina MIRAI

Samotná přehlídka bude zakončena v  neděli večer koncertem tří populárních stálic: finalisty hudební soutěže Superstar Martina Šafaříka - ŠAFY, který se představí hned na úvod v půlce osmnácté hodiny, dále šumperskou kapelou O5 a Radeček, kteří jsou tradičními hosty festivalu. Hlavním trumfem nedělního koncertního večera bude skupina MIRAI s hity “Když nemůžeš, tak přidej víc“ nebo „,Anděl“.

Vstup na akce festivalu je zdarma, pouze za lístek na nedělní koncert kapely MIRAI, O5 a Radeček a ŠAFY zaplatí návštěvníci v předprodeji 220 korun a v den akce 290 korun.

Podrobný program festivalu spolu s informacemi o jednotlivých souborech jsou umístěny na webových stránkách hudbabezhranic.cz.


Foto: web

Pět rádiových hitů, Platinové album, ocenění v anketách Český slavík a Anděl i raketový nárůst zájmu o jejich koncerty. To je nejnovější vizitka hudební skupiny Mirai. V Dolních Studénkách se na festivalovém koncertě představí již tuto neděli.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.