KULTURA

Dolní Studénky zvou na neobvyklý hudební zážitek

7. června 2011, 10:00, rejdakce
Dolní Studénky zvou na neobvyklý hudební zážitek Dolní Studénky - MUZIKÁLOVÝ VEČER v rámci tradičního dolnostudénského hudebního festivalu dechových hudeb „Hudba bez hranic 2011“, který se letos koná již posedmé, a to ve dnech 10. - 12. června, bude zahájen v pátek od 20.00 hodin. Zazní nejznámější melodie ze slavných světových muzikálů: Jesus Christ Superstar, Vlasy, Dracula, Mamma Mia, Chicago, Noc na Karlštejně, Cats a dalších.
Vystoupí Leona Machálková, Moravia Big Band se svými sólisty a komorní sbor Lenky Dohnalové – Mlynářové, který svým provedením Jesus Christ Superstar téměř stokrát zcela vyprodal Moravské divadlo v Olomouci a muzikálem Hair – Vlasy víc než 10krát olomouckou Sidii. Večer potom završí přední česká revivalová skupina ABBA Chiquita Revival, která zahraje hity, které se staly předlohou slavného světového muzikálu Mamma Mia.
Muzikálový večer odstartuje třídenní hudební festival. Toto vše se uskuteční již tradičně v kulturním areálu Obce Dolní Studénky. Na samotném festivalu v sobotu a v neděli – viz program - potom vystoupí Polský hasičský dechový orchestr a mažoretky, Bavorský krojovaný dechový orchestr, Slovinský Big Band z družebního regionu MAS Šumperský venkov. Českou republiku bude reprezentovat dechový orchestr z Vl. Ambrose Prostějov a především Dechový orchestr ZUŠ Zábřeh s mažoretkami pod taktovkou Luboše Vepřka. Ten je spolu s Obcí Dolní Studénky spolupořadatelem tohoto krásného muzikantského setkání. Po boku všech těchto umělců vystoupí „MažorTetky z Bohdíkova“, mažoretky z Libiny, děti a cvičenci, rodiče s dětmi a ženy z Dolních Studének.
 

 
V sobotu dopoledne projdou muzikanti v Šumperku od radnice pěší zónou do parku průvodem v tónu pochodů, odpoledne po svolávacím průvodu obcí proběhne hlavní festivalový program v kulturním areálu v Dolních Studénkách a zakončí jej festivalová veselice s ohňostrojem. Budou připraveny i velkokapacitní stany pro případnou nepřízeň počasí. Neděle bude ve znamení koncertů v obcích MAS Šumperský venkov. Vstupenky na páteční muzikálový večer je možno zakoupit v předprodeji na Obecním úřadu v Dolních Studénkách a v Regionálním a městském informačním centru v Šumperku – Vlastivědné muzeum. Sobotní a nedělní program je zdarma.
Po celou dobu konání festivalu je připraveno tradiční bohaté občerstvení, skvělá hudba a zábava, příjemná atmosféra.

 


PROGRAM FESTIVALU


Pátek 10. června 2011:
 • 20.00 - 24.00 Kulturní areál Dolní Studénky - slavnostní zahajovací koncert festivalu
 • 20.00 - 22.00 - Moravia Big Band Zábřeh, Leona Machálková, Sbor Hejčín
 • 22.00 - 24.00 - ABBA CHIQUITA REVIVAL
Sobota 11. června 2011:
 • 9.30 Pozdrav starosty města Šumperka účastníkům festivalu před radnicí, krátká vystoupení všech zúčastněných souborů
 • 9.30 - 10.00 Šumperk - průvod zúčastněných souborů městem
 • 10.00 - 12.00 Šumperk - park „U Sovy“ před vlastivědným muzeem a "Na Točáku" - vystoupení jednotlivých souborů
 • 13.45 Dolní Studénky - paprskový svolávací průvod obcí
 • 14.15 zahájení hlavního festivalového programu - kulturní areál Dolní Studénky
 • 14.30 - 19.00 vystoupení jednotlivých účastníků festivalu: Dechový orchestr ZUŠ Zábřeh + mažoretky, Dechový orchestr Waging am See ( Německo ), Dechový orchestr Slupca a mažoretky (Polsko), Dechový orchestr ZUŠ Vl. Ambrose Prostějov, Big band Radia Šmarje ( Slovinsko ), MažorTetky Bohdíkov.
 • 18.40 - 19.00 - slavnostní monstrkoncert všech zúčastněných souborů
 • 19.40 - 1.00 společenský večer: KMČ Dolní Studénky, VKV Leština, DJ – Martin Lešenár.
 • Ohňostroj

Neděle 24. června 2011:
 • 14.00 - 16.00 - satelitní koncerty v obcích Místní akční skupiny Šumperský venkov
 • Lázně Bludov: 14.00, Big band Radia Šmarje ( Slovinsko ), Dechový orchestr ZUŠ Zábřeh
 • Rapotín – park naproti sklárnám: 14.00 Dechový orchestr Slupca a mažoretky (Polsko),
 • Nový Malín – u kostela: 9.50 Dechový orchestr Waging am See ( Německo )


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.