SPORT

Dokázali to! Bratři Hrochové jsou vicemistry republiky

24. října 2019, 19:27, Petr Fišer
Dokázali to! Bratři Hrochové jsou vicemistry republiky Horní Ujezd – Dokázali to! Pavel a Martin Hrochové si zajistili titul vicemistrů republiky v sidecarcrossu pro letošní rok. O konečném pořadí rozhodoval až poslední závod v Horním Újezdu, který byl doslova nabitý nejrůznějšími událostmi.

 Diváky táhlo do hlediště několik atraktivních lákadel. Přetahovaná o konečné druhé místo představovala jeden z nejpádnějších důvodů, proč se na východ Čech vypravit a napínavé příběhy sledovat na vlastní oči. Ve hře zůstávaly hned tři posádky. Kromě bratrů z Postřelmůvku i sourozenci Boukalové a Pudlo s Vitoněm. Do areálu nedaleko Litomyšle dorazila i vycházející nizozemská hvězda Julian Veldman, jenž vytvořil silnou dvojici s Ondřejem Čermákem. Příznivci speciálních pekelných strojů se měli na co těšit.

„Hrošáci“ navnadili početný fanklub nejrychlejším časem zajetým ve volném tréninku. Kvalifikaci dokončili na páté pozici, když v závěrečných metrech marně tlačili na Lukáše Pudla. Ten jejich atakům odolal.

Byl to právě jeden z aspirantů na stříbrný úspěch, který si v první mistrovské jízdě vypil kalich hořkosti až do úplného dna. Nezbyla v něm ani kapka. Než přišlo osudné druhé kolo v zadní části trati, udával tempo a držel se v čele celého startovního pole. Tlustou čáru přes rozpočet mu udělal prasklý řetěz. Stačila vteřina totálního zmaru a dokonale pohřbené naděje se staly nezvratitelnou skutečností. Na vlastní kůži se přesvědčil o tom, jak dokáže být motoristický sport krutý a nevyzpytatelný.

Boukalovi a Hrochovi ubyl jeden z největších přímých soupeřů a v nelítostné bitvě si to rozdávali mezi sebou o výhodnější umístění. I když Jan Boukal neprodával kůži lacino, na agresivní pojetí dotírajícího protivníka přece jen nestačil. Důležitému předjetí nezabránil v posledních minutách.
Ani druhé pokračování újezdského dramatu nikoho nenudilo. Naopak! Černý s Musilem potvrzovali, že si přivezli formu jako hrom, a znovu předčili jisté šampióny Kolenčíka s Hejhalem. Pavel a Martin Hrochové šéfovali skupince za dvěma vedoucími tandemy a jejich oslavnému gestu v blízkosti cílového prostoru nestálo nic v cestě. Újezdská výslužka v podobě 38 bodů z nich udělala české vicemistry.

HORNÍ ÚJEZD

PRVNÍ JÍZDA: 1. Černý – Musil, 2. Veldman – Čermák, 3. Kolenčík – Hejhal, 4. Hrochové, 5. Boukalové.
DRUHÁ JÍZDA: 1. Černý – Musil, 2. Kolenčík – Hejhal, 3. Hrochové, 4. Boukalové, 5. Pudlo – Vitoň.
CELKOVĚ: 1. Černý – Musil 50 bodů, 2. Kolenčík – Hejhal 42, 3. Hrochové 38, 4. Boukalové 34, 5. Veldman – Čermák 28.
KONEČNÉ POŘADÍ MMČR: 1. Kolenčík – Hejhal 292, 2. Hrochové 231, 3. Boukalové 222, 4. Pudlo – Vitoň 208, 5. Černý – Musil 204.

Foto: Josef Hejnal

Jedna velká „Hroší“ rodina po završení stříbrného triumfu.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes s Týdnem na severu soutěžíme o dvě vstupenky na divadelní představení Hodina duchů. V bludovském Kulturním domě ho 12. března od 18 hodin odehraje Divadlo Artur Praha. Můžete být u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Otázka:
Který z uvedených herců v představení Divadla Artur Hodina duchů nehraje?

a) Michal Kavalčík
b) Bořek Slezáček
c) Vlasta Korec

Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na nově otevřenou interaktivní výstavu Hrátky s penězi, kde se pobaví hlavně děti a která bude v zábřežském muzeu otevřená do 19. dubna vyhrávají: Jana H. z Bludova a Blanka Z. z Rohle. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.