SPORT

Dokázali to! Bratři Hrochové jsou vicemistry republiky

24. října 2019, 19:27, Petr Fišer
Dokázali to! Bratři Hrochové jsou vicemistry republiky Horní Ujezd – Dokázali to! Pavel a Martin Hrochové si zajistili titul vicemistrů republiky v sidecarcrossu pro letošní rok. O konečném pořadí rozhodoval až poslední závod v Horním Újezdu, který byl doslova nabitý nejrůznějšími událostmi.

 Diváky táhlo do hlediště několik atraktivních lákadel. Přetahovaná o konečné druhé místo představovala jeden z nejpádnějších důvodů, proč se na východ Čech vypravit a napínavé příběhy sledovat na vlastní oči. Ve hře zůstávaly hned tři posádky. Kromě bratrů z Postřelmůvku i sourozenci Boukalové a Pudlo s Vitoněm. Do areálu nedaleko Litomyšle dorazila i vycházející nizozemská hvězda Julian Veldman, jenž vytvořil silnou dvojici s Ondřejem Čermákem. Příznivci speciálních pekelných strojů se měli na co těšit.

„Hrošáci“ navnadili početný fanklub nejrychlejším časem zajetým ve volném tréninku. Kvalifikaci dokončili na páté pozici, když v závěrečných metrech marně tlačili na Lukáše Pudla. Ten jejich atakům odolal.

Byl to právě jeden z aspirantů na stříbrný úspěch, který si v první mistrovské jízdě vypil kalich hořkosti až do úplného dna. Nezbyla v něm ani kapka. Než přišlo osudné druhé kolo v zadní části trati, udával tempo a držel se v čele celého startovního pole. Tlustou čáru přes rozpočet mu udělal prasklý řetěz. Stačila vteřina totálního zmaru a dokonale pohřbené naděje se staly nezvratitelnou skutečností. Na vlastní kůži se přesvědčil o tom, jak dokáže být motoristický sport krutý a nevyzpytatelný.

Boukalovi a Hrochovi ubyl jeden z největších přímých soupeřů a v nelítostné bitvě si to rozdávali mezi sebou o výhodnější umístění. I když Jan Boukal neprodával kůži lacino, na agresivní pojetí dotírajícího protivníka přece jen nestačil. Důležitému předjetí nezabránil v posledních minutách.
Ani druhé pokračování újezdského dramatu nikoho nenudilo. Naopak! Černý s Musilem potvrzovali, že si přivezli formu jako hrom, a znovu předčili jisté šampióny Kolenčíka s Hejhalem. Pavel a Martin Hrochové šéfovali skupince za dvěma vedoucími tandemy a jejich oslavnému gestu v blízkosti cílového prostoru nestálo nic v cestě. Újezdská výslužka v podobě 38 bodů z nich udělala české vicemistry.

HORNÍ ÚJEZD

PRVNÍ JÍZDA: 1. Černý – Musil, 2. Veldman – Čermák, 3. Kolenčík – Hejhal, 4. Hrochové, 5. Boukalové.
DRUHÁ JÍZDA: 1. Černý – Musil, 2. Kolenčík – Hejhal, 3. Hrochové, 4. Boukalové, 5. Pudlo – Vitoň.
CELKOVĚ: 1. Černý – Musil 50 bodů, 2. Kolenčík – Hejhal 42, 3. Hrochové 38, 4. Boukalové 34, 5. Veldman – Čermák 28.
KONEČNÉ POŘADÍ MMČR: 1. Kolenčík – Hejhal 292, 2. Hrochové 231, 3. Boukalové 222, 4. Pudlo – Vitoň 208, 5. Černý – Musil 204.

Foto: Josef Hejnal

Jedna velká „Hroší“ rodina po završení stříbrného triumfu.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes hrajeme o celkem čtyři volné vstupenky na dva koncerty šumperského Domu kultury. Odpovědět je potřeba na každou zvlášť, a to pod číslem a písmenem otázky. Výherce zveřejníme v příštím čísle novin.

Otázka č. 1: (Festival Horování, sobota 23. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?
1a) 2001
1b) 2003
1c) 2005

Otázka č.2: (Vánoční koncert Janka Ledeckého, čtvrtek 28. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce vyšlo sváteční album Sliby se maj plnit o Vánocích?
2a) 1995
2b) 1996
2c) 1997

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:
Dvojvstupenku na slavnostní koncert u příležitosti státního svátku se světoznámým virtuosem a houslovou legendou Václavem Hudečkem, konaný v neděli 17. listopadu v zábřežském kostele sv. Barbory vyhrává Alois Drážný z Kolšova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně zábřežského kulturního domu.