ZPRAVODAJSTVÍ

Dobrovolníci narazili

6. června 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Dobrovolníci  narazili Šumperk - Podniky města Šumperka odstranily takzvanou Bluesovou lavičku, kterou teprve před nedávnem instaloval do centra Šumperský okrašlovací spolek. Firma tak jeho členy pořádně popudila. PMŠ se ale brání tím, že lavička bude zavazet plánované opravě hradeb a že k jejímu umístění neměli dobrovolníci potřebný souhlas. Pikantní je, že umělecky pojaté sedátko spolek věnoval prostřednictvím starosty Zdeňka Brože městu.

 „Říkám na rovinu, že umístění lavičky byla v podstatě partyzánská akce. Nicméně město o tom vědělo. V Šumperku jsou desítky menších staveb bez povolení a povolení se dá udělit dodatečně. Kdybychom čekali na všechna razítka a papíry, nikdy by zde Bluesová lavička být nemohla,“ uvedl Radek Auer z okrašlovacího spolku.
Dobrovolníci lavičku slavnostně instalovali už vloni na podzim, po zimě ji vrátili na místo 1. května, za necelé dva týdny jim přišla výzva k odstranění a na konci měsíce Podniky samy lavičku odvezly.

Umělecké dílo v depozitáři


„Celý problém je v tom, že spolek neudělal ani tak triviální věc, aby požádal vlastníka dotyčného pozemku o souhlas s umístěním věci. Navíc, tím, že lavičku instalovali načerno a nenechali si vytyčit inženýrské sítě, značně riskovali, protože místem prochází elektrický kabel k napájení pouličního osvětlení,“ vysvětluje postup PMŠ jejich ředitel Patrik Tomáš Pavlíček.
Tento týden se mají zástupci okrašlovacího spolku, Podniků, radnice i památkářů sejít ke společnému jednání, aby vyřešili, jak s lavičkou naložit. Aktuálně je umístěna v depozitáři.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.6.2017 19:31
Titulek: Nevhodné místo
Autor: duska
59
Lavička je pěkná, i když k sezení nepoužitelná, ale vadí mi spíše místo, kde byla umístěna. Hlavně ty psí WC kousek od ní.
Myslím si, že by se v podobných projektech mohlo pokračovat a jako místo umístění by se mi například líbila zatravněná plocha naproti Gymnázia - od dětského střediska ke kinu Oko...
Mohlo by se to nazvat Bluesový parčík a postupně tam doplňovat předměty. Také by to bylo na " viditelném místě " a mohlo by to omezit řádění případných vandalů / kteří se určitě najdou /.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G-klubu Domu kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou za kulturou zadarmo.

Soutěžní otázka:

Miroslav Macek vydal úspěšné pokračování slavné knihy. Jaké?

A) Slavnosti sněženek
B) Smrt krásných srnců
C) Saturnin

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival ŠUMPERSKÉ POMNĚNKY se skupinou SPIRITUÁL KVINTET, který se uskuteční v pátek 20. dubna v DK Šumperk, vyhráli Vlasta Španihelová z Nového Malína, Jana Stejskalová ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova, Pavlína Lesovská ze Šumperka a Eva Kechrtová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).