KULTURA

Dobrofestival nabídne skvělou hudbu, zážitky i noc pod širákem

6. srpna 2019, 19:00, Hana Písková
Šumperk, Krásné – První ročník Dobrofestivalu se odehraje už tento pátek a sobotu v autokempu na Krásném. Festival je poděkování všem, kteří pomáhají dobrým věcem. Na programu jsou koncerty, bohatá gastro zóna i trampská noc s kytarami pod širákem.

 „Dobrofestival je oslava dobročinnosti. Je skvělou příležitostí k setkání pro všechny, kteří mají zájem o druhé a o prostředí kolem sebe a kteří si chtějí užít skvělou atmosféru festivalu. Festival navazuje na dobročinnou platformu Rupert, která propojuje neziskové organizace s lokálními dárci a gastronomickými zařízeními,“ objasňuje myšlenku zbrusu nového festivalu organizátor Petr Ciffra.
Koncerty i noc s kytarami

Návštěvníci festivalu se mohou těšit na spoustu koncertů. K vidění a slyšení budou kapely Mirabell, Kaťáci, Shodou okolností, Anna Lukášová a Litera, Cocomen, Anna Beckerová nebo ThomArtway. Velmi bohatá bude gastro zóna s nejrůznějšími specialitami. Připraven bude dětský koutek, fotokoutek i koutek s vodními dýmkami pro dospělé. K dispozici bude „Malínská riviéra“ koupání s opalovačkou a půjčovna šlapadel. Ti, kteří se rozhodnou užít si festival na plné obrátky, si nenechají ujít trampskou noc s kytarami, opékáním a dalšími zážitky pod širákem. Nebude chybět i dobročinná sekce, ve které se představí samotný dobročinný projekt Rupert a Nízkoprahový klub pro děti a mládež Rachot.

Poděkování i oslava dobra

„Za uplynulý rok s Rupertem jsme poznali spoustu skvělých lidí a zažili silné momenty. Nabilo nás to spoustou energie, kterou bychom chtěli předávat dál. A zároveň bychom chtěli poděkovat všem, co se zapojili a třeba také k dobročinnosti inspirovat další,“ dodává Ciffra.
Dobrofestival začne v pátek 9. srpna ve 14 hodin v autokempu na Krásném a pokračovat bude do následujícího dne.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o dvě vstupenky na koncert ojedinělého hudebníka, textaře a poety Karla Plíhala, který šumperský Dům kultury uvede 12. září. Posluchače čeká komorní atmosféra a hravá jemná poetika inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek doplňujících jednotlivé písničky. Můžete být u toho, pokud budete mít kapku příslovečného štěstíčka a zapojíte se do soutěže. Kdo půjde na koncert zadarmo, zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:
Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?
a)  Bratři Ebenové
b)  Jaromír Nohavica
c)  Karel Kryl

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Bohemian Rhapsody, který pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 22. srpna, vyhrávají: Vladislava Janciková ze Sudkova a Vendula Kubelková z Postřelmova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.