KULTURA

Dobrofestival nabídne skvělou hudbu, zážitky i noc pod širákem

6. srpna 2019, 19:00, Hana Písková
Šumperk, Krásné – První ročník Dobrofestivalu se odehraje už tento pátek a sobotu v autokempu na Krásném. Festival je poděkování všem, kteří pomáhají dobrým věcem. Na programu jsou koncerty, bohatá gastro zóna i trampská noc s kytarami pod širákem.

 „Dobrofestival je oslava dobročinnosti. Je skvělou příležitostí k setkání pro všechny, kteří mají zájem o druhé a o prostředí kolem sebe a kteří si chtějí užít skvělou atmosféru festivalu. Festival navazuje na dobročinnou platformu Rupert, která propojuje neziskové organizace s lokálními dárci a gastronomickými zařízeními,“ objasňuje myšlenku zbrusu nového festivalu organizátor Petr Ciffra.
Koncerty i noc s kytarami

Návštěvníci festivalu se mohou těšit na spoustu koncertů. K vidění a slyšení budou kapely Mirabell, Kaťáci, Shodou okolností, Anna Lukášová a Litera, Cocomen, Anna Beckerová nebo ThomArtway. Velmi bohatá bude gastro zóna s nejrůznějšími specialitami. Připraven bude dětský koutek, fotokoutek i koutek s vodními dýmkami pro dospělé. K dispozici bude „Malínská riviéra“ koupání s opalovačkou a půjčovna šlapadel. Ti, kteří se rozhodnou užít si festival na plné obrátky, si nenechají ujít trampskou noc s kytarami, opékáním a dalšími zážitky pod širákem. Nebude chybět i dobročinná sekce, ve které se představí samotný dobročinný projekt Rupert a Nízkoprahový klub pro děti a mládež Rachot.

Poděkování i oslava dobra

„Za uplynulý rok s Rupertem jsme poznali spoustu skvělých lidí a zažili silné momenty. Nabilo nás to spoustou energie, kterou bychom chtěli předávat dál. A zároveň bychom chtěli poděkovat všem, co se zapojili a třeba také k dobročinnosti inspirovat další,“ dodává Ciffra.
Dobrofestival začne v pátek 9. srpna ve 14 hodin v autokempu na Krásném a pokračovat bude do následujícího dne.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Vyhrajte exkluzivně dvě vstupenky na divadelní představení Chvála bláznovství, ve kterém excelují Martin Hofmann a Filip Blažek. Příběh dvou přátel, kteří spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny, uvede kulturní dům v Zábřehu ve středu 30. října od 19 hodin.


Soutěžní otázka:
Ve kterém komediálním televizním seriálu České televize vynikl Martin Hofmann?

1. Kost!
2. Ostrava!
3. Most!

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily, který šumperský Dům kultury uvede 3. listopadu vyhrávají Jarmila Dokoupilová ze Šumperka a Anna Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.