KULTURA

Dobrodružství v oblacích představí autorka dětské knihy i válečný letec

6. listopadu 2019, 16:24, BH
Dobrodružství v oblacích představí autorka dětské knihy i válečný letec Bludov – Téma válečných letců ve službách královského letectva je v české dětské literatuře naprosto ojedinělé. Proto vzbudila kniha Dobrodružství pana Wellingtona výtvarnice Hany Bergmanové Klímové velký ohlas jak u odborníků, tak i u čtenářů.

Autorka knihu nejen napsala, ale také ji ilustrovala. Po vydání knihy se setkala s válečným letcem RAF Tomášem Lomem a začali společně jezdit na besedy a přednášky a vyprávět dětem o hrdinství, pilotech i válce.
Tato možnost setkat se s válečným pilotem radiotelegrafistou 311. čs. bombardovací perutě se naskytne také v Bludově 14. listopadu od 15 hodin v kulturním domě.
Přijďte si povídat nejen o válečném hrdinství, ale také o hrdinství, které podstoupili studenti před třiceti lety během Sametové revoluce. Právě tedy mezi nimi byla i autorka úspěšné knihy pro děti, dcera disidenta Ivana Klímy Hana Bergmanová Klímová.
Součástí akce bude prodej knih spojený s autogramiádou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.