KULTURA

Dobrodružství v oblacích představí autorka dětské knihy i válečný letec

6. listopadu 2019, 16:24, BH
Dobrodružství v oblacích představí autorka dětské knihy i válečný letec Bludov – Téma válečných letců ve službách královského letectva je v české dětské literatuře naprosto ojedinělé. Proto vzbudila kniha Dobrodružství pana Wellingtona výtvarnice Hany Bergmanové Klímové velký ohlas jak u odborníků, tak i u čtenářů.

Autorka knihu nejen napsala, ale také ji ilustrovala. Po vydání knihy se setkala s válečným letcem RAF Tomášem Lomem a začali společně jezdit na besedy a přednášky a vyprávět dětem o hrdinství, pilotech i válce.
Tato možnost setkat se s válečným pilotem radiotelegrafistou 311. čs. bombardovací perutě se naskytne také v Bludově 14. listopadu od 15 hodin v kulturním domě.
Přijďte si povídat nejen o válečném hrdinství, ale také o hrdinství, které podstoupili studenti před třiceti lety během Sametové revoluce. Právě tedy mezi nimi byla i autorka úspěšné knihy pro děti, dcera disidenta Ivana Klímy Hana Bergmanová Klímová.
Součástí akce bude prodej knih spojený s autogramiádou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes hrajeme o celkem čtyři volné vstupenky na dva koncerty šumperského Domu kultury. Odpovědět je potřeba na každou zvlášť, a to pod číslem a písmenem otázky. Výherce zveřejníme v příštím čísle novin.

Otázka č. 1: (Festival Horování, sobota 23. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?
1a) 2001
1b) 2003
1c) 2005

Otázka č.2: (Vánoční koncert Janka Ledeckého, čtvrtek 28. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce vyšlo sváteční album Sliby se maj plnit o Vánocích?
2a) 1995
2b) 1996
2c) 1997

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:
Dvojvstupenku na slavnostní koncert u příležitosti státního svátku se světoznámým virtuosem a houslovou legendou Václavem Hudečkem, konaný v neděli 17. listopadu v zábřežském kostele sv. Barbory vyhrává Alois Drážný z Kolšova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně zábřežského kulturního domu.