SPORT

Doba se strašně změnila, tvrdí kouč fotbalového Šumperka Bohdan Hecl

9. ledna 2019, 19:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Doba se strašně změnila, tvrdí kouč fotbalového Šumperka Bohdan Hecl Šumperk – Nijak se tím netají. Ve fotbalovém Šumperku by moc stáli o to, aby se mužský tým důkladněji okysličil o nové nebo staronové tváře. Zádrhel se skrývá v tom, že málokdo projevuje skutečný zájem. „Doba se strašně změnila,“ posteskl si hlavní kouč Bohdan Hecl.

 V první polovině divizní sezóny musel trávit jedno zklamání za druhým. Vlajková loď tradičního klubu narážela do záludných útesů a její plavba byla mírně řečeno kostrbatá a krajně neplynulá. „Všichni jsme se shodli, že takovým způsobem fungovat nemůžeme. Ve finále to ani nikoho nebaví, a to včetně fanoušků. Podzimní část se nám velmi nepovedla,“ uznal Hecl.

U týmu je už tři a půl roku. A s ním i většina hráčů ze stávajícího kádru. „Kluci procházejí určitým životním vývojem. Už mají nebo čekají dítě. V mnoha případech je velkou komplikací směnování v práci, což je jakýsi fenomén současnosti. Spousta fabrik jede na několikasměnový provoz a trénovatelnost mužstva je potom daleko těžší než před lety. Popravdě se nás scházelo čím dál míň. Příprava na mistrovské zápasy zákonitě nebyla tak kvalitní a hodnotná, jak by za optimálního stavu měla být,“ odhaloval objektivní příčiny ustaraný trenér.

Se sportovním manažerem Ladislavem Šabem vytvořili dlouhý seznam potenciálních posil. K velkému zklamání se jejich snaha rozbíjela o překvapivě tvrdou zeď. „Z různých důvodů jsme byli odmítáni. Buď sehrála svoji roli velká vzdálenost, nebo časová nedostupnost skrz tréninky,“ vysvětloval Bohdan Hecl. „Najít a dohodnout se s někým, kdo má motivaci a chuť hrát divizi, je momentálně hodně těžký úkol. Doba se v tomto směru strašně změnila. Když jsme byli mladí, vždycky jsme koukali nahoru a chtěli být fotbalově co nejvýš. Že se to třeba nakonec nepovedlo, to je věc druhá. Aspoň jsme zkusili svoje limity. Dnes je spousta borců, kteří to ani zkusit nechtějí. Nejsou ochotni vystoupit z komfortní zóny a radši se schovají za jakousi pohodlnost,“ dodal rozčarovaně.

Podobný pohled na věc má i kolega Šabo. „V krajském přeboru a I. A třídě jsou kluci, co by na divizi měli. Fotbalová veřejnost kolikrát dumá nad tím, proč nehrají v Šumperku. Potíž je v tom, že když je oslovíme, a dokonce jim nabídneme i peníze, do vyšší soutěže se jim zkrátka nechce,“ prohlásil s tím, že šumperský management kontaktoval i fotbalisty z Lutína či Medlova. Marně. „Prý jim stačí hrát jen pro zábavu,“ přihodil bývalý dlouholetý brankář. „V nedávné minulosti se našly světlé výjimky. Tací, co si to vyzkoušeli. Třeba Matěj Šinogl. Sám říkal, že si zahrál super fotbal. Jenže to pro něj bylo náročné z jiných pohledů a důvodů, proto se rozhodl po roce vrátit zpátky do Velkých Losin,“ připomněl Ladislav Šabo.


Foto: Petr Fišer

Bohdan Hecl a jeho svěřenci před pohárovým utkáním s Uničovem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.1.2019 22:01
Titulek: Proč ?
Autor: Jan
29
Ačkoliv chápu stesky pana Hecla, chybí mi odpověď na otázku proč, Proč by měli mít touhu hrát divizi?
Co je špatného, že v dnešní náročné době někomu stačí jen 1.A třída pro radost a zábavu a zbytek času věnuje práci a rodině.
Určitě je důležité aby děti a mládež sportovali, ale jak, kdy a kde, by mělo být v dospělosti jen na nich. Musíme si všichni zvyknout, že se svět mění. Píšeme rok 2019 novodobé historie a fotbal je tu cca 150 let, nikde není napsáno, že tu musí být navždy.
Kdo slyšel v roce 1960 o florbalu a biatlonu?
A co bude sportem č.1 v roce 2079?
Komu dnes chybí korespondenční lístky a telefonní budky? A je bez nich svět horší? Těžko. Je jen jiný.
Reagovat
Datum: 14.1.2019 15:03
Titulek: Re: Proč ?
Autor: Cink
17
Zaplaťe víc, vyvořte lepší pomínky pro hráče a bude lepší chuť do hry. Je tržní hospodářství. Zadarmo se nikdo honit nebude.
Reagovat
Datum: 16.1.2019 11:03
Titulek: Bez titulku
Autor: Jaroslav Appl ml.
33
Dobrý den, osobně si nemyslím, že zvýšením odměn nebo "platů" zlepšíte chuť do hry. Chvilkově hráče udržíte/přimějete hrát, ale určitě nezvýšíte jeho chuť do hry! Ta buď je anebo prostě není. A navíc v článku bylo psáno, že hráči již zadarmo dávno nehrají. Ano, je jiná doma, ale pokud chybí motivace (cíl) hrát např. vyšší soutěže bez ohledu na to, kolik se v nich bere, pak je jedno jestli člověk dělá biatlon nebo florbal...Fotbal prostě buď miluješ anebo nemiluješ. Když se podíváte na přípravečky a vidíte ty emoce, tak je to jasné. Nesmíme tu radost a nadšení ztratit někde po cestě do vyšších kategoriíí a to je práce nás všech.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.