KULTURA

Do Zábřeha přijede Dejvické divadlo

8. června 2009, 08:00, rejdakce
Zábřeh - Skutečnou lahůdku připravila pro příznivce divadla Zábřežská kulturní – v úterý 16. června se ve velkém sále kulturního domu představí Dejvické divadlo s divadelní adaptací Dostojevského nadčasového románu Bratři Karamazovi. Zajímavé na této skutečnosti je i to, že uměleckým vedoucím divadla je zábřežský rodák a absolvent zdejšího gymnázia Miroslav Krobot.
Dejvické divadlo uvádí hru už od roku 2000 v režii Lukáše Hlavici. Inscenace, která je postavena na původní dramatizaci Evalda Schorma, si získala velký divácký i kritický ohlas. Stala se také inspiračním podkladem pro film Karamazovi režiséra Petra Zelenky, který získal v letošním roce jako nejlepší český film Českého lva za rok 2008.

Divadelní hra, jejímž základem je vyšetřování otcovraždy, vypráví příběh prostopášníka a cynika Fjodora Karamazova (Ivan Trojan) a jeho čtyř synů – živelného Dimitrije (David Novotný), intelektuála Ivana (Igor Chmela), pokorného Aljoši (Martin Myšička) a nevlastního potomka, zakomplexovaného Smerďakova (Radek Holub). Ze zabití otce a zpronevěry peněz je obviněn nejstarší syn Dimitrij. Do případu jsou zapleteny i dvě ženy – vášnivá Grušenka (Lenka Krobotová) a ctnostná Kateřina (Zdeňka Volencová). V divadelním dramatu nabitém emocemi se řeší otázky víry, nesmrtelnosti a spásy lidské duše. Je zde nastoleno téma hledání Boha, snaha prokázat, či zavrhnout jeho existenci. S tím je spojena úvaha, že pokud neexistuje Bůh, vše je dovoleno.
 

Vstupenky na divadelní představení, k jehož výjimečnosti nepochybně přispívají i pozoruhodné herecké výkony hlavních představitelů, lze zakoupit v informačních centrech v Zábřehu a ve Štítech a v mohelnické prodejně Darka. Vzhledem k velkému zájmu o představení Zábřežská kulturní upozorňuje, že rezervace vstupenek platí pouze do úterý 9. června, poté budou místa uvolněna k dalšímu prodeji.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.