KULTURA

Do Zábřeha míří zpívající básník PlíhalVIDEO

3. března 2012, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Do Zábřeha míří zpívající básník Plíhal Zábřeh - Do zábřežského kulturního domu přijede zpívající básník Karel Plíhal. Posluchači zde opět po letech uslyší jeho neškolený zpěv a virtuozní kytaru, hluboké lyrické texty vedle jednoduchých slovních hříček, upřímné slovo vedle ironických a uštěpačných poznámek…

Plíhal pochází z Přerova, vystudoval průmyslovku v Olomouci, poté pracoval jako konstruktér, topič v olomouckém divadle a nakonec se stal písničkářem. A to i přestože nemá žádné hudební vzdělání. Na kytaru hraje od svých patnácti let, nejprve vystupoval s olomouckými undergroundovými kapelami, první sólový koncert měl v roce 1983. Je čtyřnásobným držitelem Porty. Složil hudbu k řadě inscenací olomouckého Moravského divadla, zhudebnil některé Kainarovy básně, podílel se na vzniku alb Jaromíra Nohavici nebo bratří Ebenů, složil hudbu k filmu Rok ďábla. V roce 2006 vydal pod názvem Jako cool v plotě výběr svých básniček doprovázený ilustracemi Miroslava Bartáka.

Na přítomnost uznávaného folkového písničkáře se mohou těšit příznivci hravé poetiky a inteligentního humoru v úterý 13. března. Koncert Karla Plíhala začíná v sále zábřežského kulturního domu v 19 hodin. Vstupenky jsou k dispozici v obvyklých předprodejích v Zábřehu, Šumperku, Mohelnici, Štítech a Hanušovicích. Pořadatelé upozorňují, že koncert není přístupný dětem do 12 let.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.