SPORT

Do Zábřeha míří známá jména, Welzlův maraton se chystá na další ročník

21. června 2017, 14:30, Petr Fišer
Do Zábřeha míří známá jména, Welzlův maraton se chystá na další ročník Zábřeh - Sobota 24. června. Víkendový termín by neměl chybět v kalendáři žádného sportovního nadšence. Rok utekl jako voda a další pokračování Welzlova MTB maratonu je tady! Na co se milovníci horských kol můžou těšit? Na kvalitně připravený okruh o délce pětadvaceti kilometrů s nádhernými výhledy na Jeseníky. Zájem fanoušků bude přitahovat řada známých jmen.

 Startovní pole vyrazí ze Zábřeha přes vodní nádrž Nemilka na místní atraktivní singltrek, kde jej po následném klesání čeká silniční stoupání do Kosova. Bikery nemine ani úsek k nově vybudované cyklostezce podél železnice, po které se bude pokračovat až do Lupěného. Tam se pojede opět terénem podél Moravské Sázavy až do cíle v Zábřeze. Pořadatelé v čele s ředitelem závodu – bývalým cyklokrosařem Lubomírem Petrušem – mají pro přihlášené aktéry na výběr ze dvou tras, přičemž větší odvážlivci budou výše uvedenou štreku absolvovat dvakrát. Tudíž budou mít v nohách padesát kilometrů.
Maraton má velmi dobré finanční zajištění. Nejúspěšnější závodníci se podělí o částku 25 500 korun. Loni přilákal mnoho zvučných jmen včetně profesionálů. Tím nejznámějším byl úřadující mistr republiky Pavel Boudný z České spořitelny, kterému se mimo jiné snažili konkurovat akademický šampión Jakub Šilar nebo bývalý silniční profesionál Jan Hruška. Boudný se porazit nenechal a naplnil všeobecné očekávání. V ženách se radovala Denisa Stodůlková.
Kvalitní obsazení se dá očekávat i letos. „Úroveň závodu se nám daří rok od roku zlepšovat. Těší nás nejen kladná hodnocení, ale i hojná návštěvnost. Není pro nás nic lepšího, než když si cyklisté a diváci závodní den maximálně užijí,“ prohlásil Lubomír Petruš.
Organizátoři nezapomínají ani na mladší ročníky. Pro děti bude připraveno sedmikilometrové soupeření odvíjející se převážně po asfaltové cestě. Nejmenší benjamínci se poměří přímo v areálu zábřežského koupaliště. „Příjemnou novinkou je fakt, že se lidé mohou těšit na nově zrekonstruovaný padesátimetrový venkovní bazén plný atrakcí a čtyř drah na plavání. Pro letošní ročník opět očekáváme rekordní účast,“ těšil se na sobotní svátek Pavel Bruštík z pořadatelského týmu. Na podnik horských kol naváže o měsíc později neméně populární Welzlův kvadriatlon.


Foto: ReinerPhoto 

Zábřežský závod se těší čím dál větší oblibě. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).