KULTURA

Do Zábřeha míří Tři sestry

11. července 2011, 08:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce, www.trisestry.cz
Do Zábřeha míří Tři sestry Zábřeh - Letos již podeváté v řadě vyráží legendární rockový cirkus jménem Tři sestry na svoje velkolepé Tři sestry Gambrinus Tour 2011. V období od konce května do 17. září skupina obrazí dvacet dva koncertních open-air areálů Česka a Moravy. Jedním z nich bude v pátek 15. července také plavecký areál v Zábřehu.
Turné se opět a ještě radostněji ponese v duchu oslav českého zlatého moku – piva Gambrinus. Velkým ozvláštněním celé koncertní šňůry bude dozajista jedinečný a okouzlující kostým Pan Pivo, do kterého bude oděn frontman skupiny Tři sestry Lou Fanánek. Návštěvníci koncertu se i letos mohou těšit na stylizovaný hostinec přímo na podiu, kde se hudebníci i přední divácké řady během produkce občerstvují svým oblíbeným pivním mokem a peprnými lihovinami. Ani na zábřežském koncertu nebudou chybět animované videoprojekce na LED stěně a tradiční spřátelené soubory Tří sester: E!E, Doctor P.P. a De Bill Heads.
 

Formace Tři sestry vznikla v Praze v roce 1985 a dokázala se udržet se svým lidově nenáročným punkem na české scéně již více než dvacet let. Její nejznámější postavou je frontman Lou Fanánek Hagen, který se stará i o komponování písniček. První album, které Tři sestry proslavilo, vyšlo v roce 1990 pod názvem Na Kovárně, to je nářez. Poté následovala celá řada dalších úspěšných alb. Pro své fanoušky je skupina zajímavá především tím, že se drží stále svého stylu a neriskuje s hudebními experimenty. Zatím poslední deskou, kterou kapela vydala letos na jaře, je CD Lázničky.

Plavecký areál, kde bude k dispozici dostatečný počet výčepních míst, dalšího občerstvení i toalet, se pro návštěvníky otevírá od 18 hodin. Šestihodinový hudební maraton startuje o hodinu později. Vstupenky lze zakoupit v infocentru v Zábřehu a ve Štítech, cestovní agentuře Atlas v Šumperku, mohelnické prodejně Darka a také v síti Ticketstream. Na koncert lze pořídit E-Ticket, který si zaplatíte a ihned vytisknete z pohodlí svého domova.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.