KULTURA

Do Zábřeha míří Tři sestry

11. července 2011, 08:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce, www.trisestry.cz
Do Zábřeha míří Tři sestry Zábřeh - Letos již podeváté v řadě vyráží legendární rockový cirkus jménem Tři sestry na svoje velkolepé Tři sestry Gambrinus Tour 2011. V období od konce května do 17. září skupina obrazí dvacet dva koncertních open-air areálů Česka a Moravy. Jedním z nich bude v pátek 15. července také plavecký areál v Zábřehu.
Turné se opět a ještě radostněji ponese v duchu oslav českého zlatého moku – piva Gambrinus. Velkým ozvláštněním celé koncertní šňůry bude dozajista jedinečný a okouzlující kostým Pan Pivo, do kterého bude oděn frontman skupiny Tři sestry Lou Fanánek. Návštěvníci koncertu se i letos mohou těšit na stylizovaný hostinec přímo na podiu, kde se hudebníci i přední divácké řady během produkce občerstvují svým oblíbeným pivním mokem a peprnými lihovinami. Ani na zábřežském koncertu nebudou chybět animované videoprojekce na LED stěně a tradiční spřátelené soubory Tří sester: E!E, Doctor P.P. a De Bill Heads.
 

Formace Tři sestry vznikla v Praze v roce 1985 a dokázala se udržet se svým lidově nenáročným punkem na české scéně již více než dvacet let. Její nejznámější postavou je frontman Lou Fanánek Hagen, který se stará i o komponování písniček. První album, které Tři sestry proslavilo, vyšlo v roce 1990 pod názvem Na Kovárně, to je nářez. Poté následovala celá řada dalších úspěšných alb. Pro své fanoušky je skupina zajímavá především tím, že se drží stále svého stylu a neriskuje s hudebními experimenty. Zatím poslední deskou, kterou kapela vydala letos na jaře, je CD Lázničky.

Plavecký areál, kde bude k dispozici dostatečný počet výčepních míst, dalšího občerstvení i toalet, se pro návštěvníky otevírá od 18 hodin. Šestihodinový hudební maraton startuje o hodinu později. Vstupenky lze zakoupit v infocentru v Zábřehu a ve Štítech, cestovní agentuře Atlas v Šumperku, mohelnické prodejně Darka a také v síti Ticketstream. Na koncert lze pořídit E-Ticket, který si zaplatíte a ihned vytisknete z pohodlí svého domova.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.