SPORT

Do Šumperka se vrátí Papíroví Draci! Fanouškům se ukážou po dvaceti letech

28. listopadu 2018, 16:00, Petr Fišer
Do Šumperka se vrátí Papíroví Draci! Fanouškům se ukážou po dvaceti letech Šumperk – Hodně atraktivní povánoční dárek dostanou všichni hokejoví labužníci, kteří nostalgicky vzpomínají na nezapomenutelnou éru před dvaceti lety. Při příležitosti kulatého výročí slavného postupu do první ligy se Tyršův stadión stane dějištěm ojedinělého setkání výjimečné generace hráčů.

Organizátorské taktovky se chopil Radek Kučera. „Myslím si, že to tehdy byla jedinečná sezóna, která dopadla nejlépe, jak mohla. A to nejen pro nás, ale i pro fanoušky. Taková euforie spojená s hokejovou mánií a horečkou se nejspíš už nikdy nevrátí. Prožili jsme si vlastní Nagano,“ připomněla postupový ročník 1998-1999 dlouholetá ikona žlutomodrého klubu. „Když jsme se potom potkávali na nejrůznějších místech republiky, všichni se shodovali a reagovali stejně – nebylo by špatné se zase sejít. A protože je to letos dvacet let, připadalo mi, že se k tomu naskýtá ideální příležitost,“ objasňoval Kučera.

Odezva bývalých týmových parťáků ho mile potěšila. „Byli nadšení. Drtivá většina z nich reagovala kladně a okamžitě přislíbila účast. Jsem přesvědčený o tom, že to bude pohodový večer, který si náramně užijeme a společně s námi se výborně pobaví i diváci,“ prohlásil natěšeně rodák z Blanska, jenž se v malém městě na úpatí Jeseníků zabydlel natrvalo.

K velké slávě dojde v pátek 28. prosince od 17.30 hodin. Papíroví Draci, kteří před dvaceti roky posunuli šumperský hokej do druhé nejvyšší soutěže, vyzvou speciální výběr složený z bývalých (nebo stále aktivních) hráčů. „Měl by to být takový průřez všemi sezónami. Fandové se můžou těšit na Marka Macha, Petra Giesla, Marka Haase, Romana Meluzína nebo Karla Pláška. Na druhé straně se představí Dušan Bařica, Martin Jenáček, Pavel Zdráhal, Milan Ministr, Peťa Šakarov, Pavel Kormunda, Marek Lorenc a někteří další borci,“ prozradil Radek Kučera.

Vstupné bude dobrovolné. Milovníci piva zaplatí za oblíbený mok lidovou desetikorunu jako v době, kdy se na stařičkém stadiónu nedalo pořádně hnout dlouho před úvodním vhazováním. „Pojďme zaplnit zimák jako před dvaceti lety!“ burcuje Kučera.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.