SPORT

Do Šumperka se vrátí Papíroví Draci! Fanouškům se ukážou po dvaceti letech

28. listopadu 2018, 16:00, Petr Fišer
Do Šumperka se vrátí Papíroví Draci! Fanouškům se ukážou po dvaceti letech Šumperk – Hodně atraktivní povánoční dárek dostanou všichni hokejoví labužníci, kteří nostalgicky vzpomínají na nezapomenutelnou éru před dvaceti lety. Při příležitosti kulatého výročí slavného postupu do první ligy se Tyršův stadión stane dějištěm ojedinělého setkání výjimečné generace hráčů.

Organizátorské taktovky se chopil Radek Kučera. „Myslím si, že to tehdy byla jedinečná sezóna, která dopadla nejlépe, jak mohla. A to nejen pro nás, ale i pro fanoušky. Taková euforie spojená s hokejovou mánií a horečkou se nejspíš už nikdy nevrátí. Prožili jsme si vlastní Nagano,“ připomněla postupový ročník 1998-1999 dlouholetá ikona žlutomodrého klubu. „Když jsme se potom potkávali na nejrůznějších místech republiky, všichni se shodovali a reagovali stejně – nebylo by špatné se zase sejít. A protože je to letos dvacet let, připadalo mi, že se k tomu naskýtá ideální příležitost,“ objasňoval Kučera.

Odezva bývalých týmových parťáků ho mile potěšila. „Byli nadšení. Drtivá většina z nich reagovala kladně a okamžitě přislíbila účast. Jsem přesvědčený o tom, že to bude pohodový večer, který si náramně užijeme a společně s námi se výborně pobaví i diváci,“ prohlásil natěšeně rodák z Blanska, jenž se v malém městě na úpatí Jeseníků zabydlel natrvalo.

K velké slávě dojde v pátek 28. prosince od 17.30 hodin. Papíroví Draci, kteří před dvaceti roky posunuli šumperský hokej do druhé nejvyšší soutěže, vyzvou speciální výběr složený z bývalých (nebo stále aktivních) hráčů. „Měl by to být takový průřez všemi sezónami. Fandové se můžou těšit na Marka Macha, Petra Giesla, Marka Haase, Romana Meluzína nebo Karla Pláška. Na druhé straně se představí Dušan Bařica, Martin Jenáček, Pavel Zdráhal, Milan Ministr, Peťa Šakarov, Pavel Kormunda, Marek Lorenc a někteří další borci,“ prozradil Radek Kučera.

Vstupné bude dobrovolné. Milovníci piva zaplatí za oblíbený mok lidovou desetikorunu jako v době, kdy se na stařičkém stadiónu nedalo pořádně hnout dlouho před úvodním vhazováním. „Pojďme zaplnit zimák jako před dvaceti lety!“ burcuje Kučera.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.