SPORT

Do Šumperka se sjeli milovníci tenisu

16. září 2012, 14:25, tor, MB
Do Šumperka se sjeli milovníci tenisu Šumperk – Tenisové dvorce T. J. Sokol Šumperk každoročně ožívají s blížícími se podzimními dny. Sjíždějí se sem příznivci bílého sportu. Jeho stálé hvězdy a legendy, ale i umělci, herci, zpěváci a baviči, kteří se nebojí uchopit do svých rukou raketu. Nejinak tomu bylo třetí zářijový víkend, kdy se v Šumperku uskutečnil již 25. ročník Pro Kennex Cupu. Tradičně se odehrály turnaje AKUNA Cup (turnaj internacionálů) a IMOS Cup (turnaj osobností).

Téměř každý rok bývá čestným hostem šumperského tenisového svátku prezident Václav Klaus. Letos však svůj příjezd na poslední chvíli odřekl, stejně jako některé tváře českého show byznysu. Ani počasí sportu příliš nepřálo. Také proto byly na všech zúčastěných v průběhu turnaje znát stopy únavy.



Přesto se někteří „umělečtí sportovci“ postarali o dobrou náladu nejen na kurtech. Tradičně nešetřil vtipnými poznámkami vitální Petr Rychlý. Ani profesionální bavič Karel Šíp nepatřil mezi nudné hráče, třebaže neoplýval pohybovou akrobacií. Zato neúnavný zpěvák Josef Laufer sportoval naplno a nešetřil se. Skromně hrající houslista Pavel Šporcl působil klidně a vyrovnaně. Šumperský rodák a zlatý olympionik Aleš Valenta s raketou nad hlavou dokazoval, že je stále zdatný sportovec.

Když došlo na exhibiční utkání čtyřhry, jemuž tradičně vévodí dvojice Josef Náhlovský a Josef Mladý, smích se valil ze všech stran. Oba baviči se evidentně snažili zvednout divákům náladu. Jejich „soupeři“ je neustále popichovali k vyšším výkonům.



Komická dvojka se nenechala ničím rozptýlit. Vtip z nich sršel nejen slovem, ale i pohyby a gesty, zatímco přihlížející Karel Šíp se jen šibalsky usmíval. Šumperský starosta Zdeněk Brož si během turnaje vyzkoušel hned dvě role. V rámci té oficiální předal ceny vítězům AKUNA Cupu, avšak téměř celou sobotu strávil na kurtech jako hráč. Očividně se snažil, i když tenisová hvězda z něj zřejmě nebude.



foto: tor



Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.9.2012 16:12
Titulek: remíza
Autor: aNONYM
109
Koukám, že každý z „umělců“ měl právě jednoho svého diváka.
Reagovat
Datum: 17.9.2012 16:34
Titulek: Re: remíza
Autor: Smyl Flek z Nohavic
73
114
Nojo, tomu se halt říká dobrá propagace.
Reagovat
Datum: 17.9.2012 20:32
Titulek: Re: remíza
Autor: aNONYM
143
124
Propagace asi nebyla úplně nulová, ale na rovinu - ty bys šel na bandu vypelichaných českých pseudobavičů?
Reagovat
Datum: 18.9.2012 02:58
Titulek: Re: remíza
Autor: Smyl Flek z Nohavic
125
No já zrovna ne. Ale já taky nesleduju Ordinaci ani Skopičiny, Novoty, Šípoviny a podobné Cípoviny. (Páslo by tam lépe jiné slůvko...) Takže já nejsem úplně typickej případ, bo Ordinaci sleduje údajně pětina národa, Novoty tuším měly ještě větší sledovanost, jak je na tom Šíp netuším. Každopádně s přihlédnutím k těmto procentům bych očekával větší zájem veřejnosti. Tak teď právě nevím, jestli onen značný nezájem Šumperáků mám považovat za důsledek neinformovanosti či projev inteligence.
Reagovat
Datum: 18.9.2012 09:31
Titulek: Totální úchyláctví na toto čumět !!! - Re: remíza
Autor: Nechci slevu zadarmo
163
134
Totální úchyláctví na toto čumět!!!
Soudruzi udělali chybu - nedali guláš či klobás s pívem zdarma. A taky něco onačejšího je sledovat vyžraná panděra v teplíčku a pohodičce gauče u televíze a ouplně něco jinýho dřepět jako zmrzlej puk na tvrdé lavce. A taky si meslim, že tahle totální urážka tenisu - takhle hnusně vyžranejch pupků, keří i tu rakétu drží jako prase kost, hraníčí s úchyláckým exhibicionismem - to už by bylo lepčí pokoukáníčko - a o nic větší úchyláctví - na Šípa s Nemehlovským jak se v tangách svíjí u tyče...
Reagovat
Datum: 20.9.2012 08:39
Titulek: Přijela pouť
Autor: Jarda
81
Tam to muselo být jak o pouti, tolik taškářů a šašků provozujících nejpokleslejší formu zábavy by dozajista rozpohybovalo i toho nejztuhlejšího kostlivce.
Reagovat