SPORT

Do Šumperka přijede Tomáš Ujfaluši. Bývalý kapitán fotbalové reprezentace otestuje mladé hráče v novém celosvětovém projektu

14. února 2018, 16:00, Petr Fišer
Do Šumperka přijede Tomáš Ujfaluši. Bývalý kapitán fotbalové reprezentace otestuje mladé hráče v novém celosvětovém projektu Šumperk - Do Šumperka přijede Tomáš Ujfaluši. Návštěva bývalého kapitána českého národního týmu na čtvrté základní škole v Temenici bude mít své opodstatnění. V rámci několikahodinového programu představí nový celosvětový projekt, který se těší stále většímu zájmu ze strany rodičů, oddílů i akademií. Kdy? Už v pátek 16. února od půl jedné odpoledne.

 Pro Fútbol Analytics testuje mladé fotbalisty jednotlivých klubů v deseti disciplínách a na základě dat porovnává jejich výsledky s hráči z celé Evropy. Pod dohledem Tomáše Ujfalušiho se v šesti cvičeních klade důraz na fyzickou připravenost a v dalších čtyřech na fotbalové dovednosti.
Projekt už stačil prorazit na Pyrenejském poloostrově. „Věnovali jsme se hráčům v Elche, na několika místech poblíž Valencie a také v akademii Saúla Ňígueze,“ prozradil zakladatel Martin Mulač. „Máme v plánu udělat i výměnné pobyty pro české a španělské děti. Do Česka se pokusíme přivézt fotbalistu Atletika Madrid Ňígueze a některé trenéry ze Španělska, kteří by byli součástí plánovaných kempů u nás. Jsem přesvědčený, že o to bude zájem,“ odtajnil Mulač.
Nevšední akce představuje zajímavé osvěžení a zpestření mládežnického fotbalového prostředí v České republice. Součástí dne je nejen testování a prověřování místních hráčů ve věku od devíti do sedmnácti let, ale i tisková konference a následná autogramiáda. FK Šumperk vybral za hlavní dějiště umělou trávu, kterou se pyšní partnerská škola ve Sluneční ulici.
Mezinárodní program pro analýzu a zlepšování mladých nadějí má v Česku známého garanta. Je jím někdejší důrazný obránce Olomouce, německého Hamburku, italské Fiorentiny, španělského Madridu, istanbulského Galatasaraye či pražské Sparty. Ano, řeč je o devětatřicetiletém legionáři Tomáši Ujfalušim. „Zodpovídám za návrhy jednotlivých testů a školení trenérů. Vycházíme ze zkušeností, které se posbíraly z více než jedenácti zemí a od 350 tisíc aktivně zapojených dětí,“ prozradil bronzový medailista z mistrovství Evropy 2004. „V tomto projektu jsem asi tři čtvrtě roku a musím říct, že mě to opravdu chytlo. Máme u nás spoustu talentovaných kluků,“ prohlásil optimisticky dlouholetý reprezentant.
Mladí fotbalisté se ho snaží přesvědčit o svých kvalitách ve vedení a ovládání balónu, v míčovém driblinku, přesnosti přihrávky v běhu nebo preciznosti střelby. Fyzická část je zaměřená na výbušnost, aerobní kapacitu, silovou vytrvalost, koordinaci a hbitost. „Za nás něco takového vůbec nebylo. Jako malý jsem měl za trenéra tátu a co si pamatuji, tak jsme hodně pracovali s míčem a dělali na rychlosti,“ zašátral v paměti Ujfaluši.
Když je soutěžní sezóna v plném proudu, jednou za dva týdny si čutne okresní přebor za Sokol Stará Ves. „Je to mančaft, kde otec začínal a já tam končím. Kopu s kamarády, se kterými jsem vyrůstal. Potom všichni zajdeme na pivko a je pohoda,“ rozesmál se rodák z Rýmařova.

Tomáš Ujfaluši jezdí se zajímavým projektem po celé republice.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.2.2018 12:08
Titulek: autogramiáda
Autor: Petra
34
dobrý den, není dán přesný čas, kdy bude Tomáš k dispozici pro veřejnost? Syn by ho rád viděl, ale musel by dřív ze školy, tak by jsme rádi, aby to vyšlo, děkuji Loupancová
Reagovat
Datum: 19.2.2018 07:16
Titulek: Re: autogramiáda
Autor: Jimbo
48
kolem pulnoci u reka zlitej na hadry
Reagovat
Datum: 19.2.2018 17:01
Titulek: Re: autogramiáda
Autor: vojta
42
Nebo na D123...pokud dojede domů Radek Kováč, budou tam oba.
Reagovat