SPORT

Do Šumperka přijede Tomáš Ujfaluši. Bývalý kapitán fotbalové reprezentace otestuje mladé hráče v novém celosvětovém projektu

14. února 2018, 16:00, Petr Fišer
Do Šumperka přijede Tomáš Ujfaluši. Bývalý kapitán fotbalové reprezentace otestuje mladé hráče v novém celosvětovém projektu Šumperk - Do Šumperka přijede Tomáš Ujfaluši. Návštěva bývalého kapitána českého národního týmu na čtvrté základní škole v Temenici bude mít své opodstatnění. V rámci několikahodinového programu představí nový celosvětový projekt, který se těší stále většímu zájmu ze strany rodičů, oddílů i akademií. Kdy? Už v pátek 16. února od půl jedné odpoledne.

 Pro Fútbol Analytics testuje mladé fotbalisty jednotlivých klubů v deseti disciplínách a na základě dat porovnává jejich výsledky s hráči z celé Evropy. Pod dohledem Tomáše Ujfalušiho se v šesti cvičeních klade důraz na fyzickou připravenost a v dalších čtyřech na fotbalové dovednosti.
Projekt už stačil prorazit na Pyrenejském poloostrově. „Věnovali jsme se hráčům v Elche, na několika místech poblíž Valencie a také v akademii Saúla Ňígueze,“ prozradil zakladatel Martin Mulač. „Máme v plánu udělat i výměnné pobyty pro české a španělské děti. Do Česka se pokusíme přivézt fotbalistu Atletika Madrid Ňígueze a některé trenéry ze Španělska, kteří by byli součástí plánovaných kempů u nás. Jsem přesvědčený, že o to bude zájem,“ odtajnil Mulač.
Nevšední akce představuje zajímavé osvěžení a zpestření mládežnického fotbalového prostředí v České republice. Součástí dne je nejen testování a prověřování místních hráčů ve věku od devíti do sedmnácti let, ale i tisková konference a následná autogramiáda. FK Šumperk vybral za hlavní dějiště umělou trávu, kterou se pyšní partnerská škola ve Sluneční ulici.
Mezinárodní program pro analýzu a zlepšování mladých nadějí má v Česku známého garanta. Je jím někdejší důrazný obránce Olomouce, německého Hamburku, italské Fiorentiny, španělského Madridu, istanbulského Galatasaraye či pražské Sparty. Ano, řeč je o devětatřicetiletém legionáři Tomáši Ujfalušim. „Zodpovídám za návrhy jednotlivých testů a školení trenérů. Vycházíme ze zkušeností, které se posbíraly z více než jedenácti zemí a od 350 tisíc aktivně zapojených dětí,“ prozradil bronzový medailista z mistrovství Evropy 2004. „V tomto projektu jsem asi tři čtvrtě roku a musím říct, že mě to opravdu chytlo. Máme u nás spoustu talentovaných kluků,“ prohlásil optimisticky dlouholetý reprezentant.
Mladí fotbalisté se ho snaží přesvědčit o svých kvalitách ve vedení a ovládání balónu, v míčovém driblinku, přesnosti přihrávky v běhu nebo preciznosti střelby. Fyzická část je zaměřená na výbušnost, aerobní kapacitu, silovou vytrvalost, koordinaci a hbitost. „Za nás něco takového vůbec nebylo. Jako malý jsem měl za trenéra tátu a co si pamatuji, tak jsme hodně pracovali s míčem a dělali na rychlosti,“ zašátral v paměti Ujfaluši.
Když je soutěžní sezóna v plném proudu, jednou za dva týdny si čutne okresní přebor za Sokol Stará Ves. „Je to mančaft, kde otec začínal a já tam končím. Kopu s kamarády, se kterými jsem vyrůstal. Potom všichni zajdeme na pivko a je pohoda,“ rozesmál se rodák z Rýmařova.

Tomáš Ujfaluši jezdí se zajímavým projektem po celé republice.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.2.2018 12:08
Titulek: autogramiáda
Autor: Petra
34
dobrý den, není dán přesný čas, kdy bude Tomáš k dispozici pro veřejnost? Syn by ho rád viděl, ale musel by dřív ze školy, tak by jsme rádi, aby to vyšlo, děkuji Loupancová
Reagovat
Datum: 19.2.2018 07:16
Titulek: Re: autogramiáda
Autor: Jimbo
48
kolem pulnoci u reka zlitej na hadry
Reagovat
Datum: 19.2.2018 17:01
Titulek: Re: autogramiáda
Autor: vojta
42
Nebo na D123...pokud dojede domů Radek Kováč, budou tam oba.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.