Do Šumperka míří z Brodu všechny tři body

Šumperk / Havlíčkův Brod - Jestli šumperští fanoušci čekají na vhodnou pozvánku ke středečnímu utkání s Hradcem, výsledek ze sobotního duelu v Havlíčkově Brodě jí bezpochyby je. Draci dokázali na ledě soupeře ze západní skupiny zvítězit 4:1, navíc potřetí za sebou dokázali šumperští hokejisté bodovat. Hosté se v úvodu dostali do dvoubrankového vedení a i přes snížení domácích Draci znovu odskočili a vzniklý třígólový náskok již svěřenci Jiřího Otoupalíka udrželi.

24.kolo, 24.11.2007 17:00

HC Rebel Havlíčkův Brod 1

HOKEJ ŠUMPERK 2003 4

Podrobnosti:
Třetiny: 1:2, 0:1, 0:1.
Branky a nahrávky: 18:53 Holec (Varga, Šulc) - 10:16 Grill (Bařica, Meluzín), 13:01 Ivan (Kovář, Ambruz), 25:20 Piluša (Antonovič), 46:31 Kovář (Galvas, Hylák). Rozhodčí: Lacina - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1350. Střely na branku: 27:22. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Havl.Brod: Suchan (Neruda) - Vyhlídal, Jelínek A., Šulc, Procházka, Borůvka, Jebavý, Kadlec - Hodek, Kreuzer, Onráček - Kubeš, Malát, Holec - Stromko, Jelínek P., Varga - Dušátko, Sklenář.

Šumperk: Hylák (Tihlář) - Špelda, Galvas, Sloboda, Ondráček, Hrčka, Hajas, Šindler - Grill, Meluzín, Bařica, Kovář, Ivan, Ambruz, Horčička, Antonovič, Piluša, Matějka, Brunec, Stejskal, Obdržálek.
Komentář zápasu:
Zdeněk Rajdl, Petr Matěj

Do utkání nastoupili Draci nově také s Markem Grillem, v sestavě nechyběl ani nový idol fanoušků, Marek Ivan a opora v brance, z Pardubic zapůjčený Alexandr Hylák. Značně okleštěná sestava Rebelů se dlouho nemohla dostat do patřičného tempa a když se ve 2.minutě po chybě obrany vyřítil Piluša sám na Suchana, mohli brodští děkovat jen svému brankáři. V 5.minutě se objevil i náznak útočné akce domácích útočníků, Stromko však ztroskotal na Hylákovi. V 8.minutě se v přesilovce trefil do břevna Borůvka, když tečoval Holcovu ránu. V 11.minutě se však po pohledné akci dvojice Bařica - Marek Grill ujímají vedení hosté díky trefě tohoto novice v dresu Draků - 0:1. Ve 13.minutě se individuálně prosazoval Ambruz a jeho střela orazítkovala Suchanovo břevno, z pokračující akce ale nový idol šumperských fanoušků, Marek Ivan, dorazil do prázdné klece střelu Kováře - 0:2! Snahu hostí po vstřelené brance utlumilo vyloučení Hajase, ale v této výhodě domácí nic kloudného nevymysleli. Přesto se do šaten neodcházelo za stavu 0:2. Střelu Miroslava Holce z 19.minuty tečovala Hylákova lapačka jen do vlastní sítě - 1:2.

Hned po pár sekundách prostředního dějství se ocitla dvojice Ondráček - Malát v blízkosti soupeřova brankoviště, zákrok Hyláka byl ovšem famózní. Po průniku Tomáše Brunce, který ve 23.minutě prokličkoval mezi obránci Rebelu a jehož střelu Suchan zlikvidoval, si šel právě Brunec odpočinout na trestnou lavici. Hylák však udržel vedení na straně Draků a jakmile se hosté ubránili, znovu udeřili. V čase 25:20 se do zakončení dostal Horčička, Suchan jeho střelu zlikvidoval, ale na dorážku Jiřího Piluši již byl krátký – 1:3! A s Rebely mohlo být ještě více zle ve 29.minutě, to se obránce Špelda v jasné příležitosti trestuhodně netrefil do sítě. Jeho pokus skončil na tyči. Ve 33.minutě zavařila ve svém útočném pásmu dvojice P.Jelínek - Sklenář, zákroky Hyláka byly více než famózní. Po faulu na Marka Ivana měli hosté téměř minutovou dvojnásobnou výhodu ve 35.minutě, leč bez úspěchu. Brankou do šatny se mohli blýsknout v poslední minutě druhé části Varga a Procházka, ale ztroskotali na vynikajícím Hylákovi. Alexandr Hylák předvedl perfektní zákrok a i díky němu si hosté před závěrečnou částí udrželi dvoubrankové vedení.

Pro domácí diváky nepříliš pohledné utkání pokračovalo i v poslední třetině. Z letargie je probudil až ve 47.minutě brejk Robina Kováře, jež byl zakončen efektním blafákem - 1:4. Na přelomu 50.minuty viděli i domácí fanoušci něco z hokejové dílny, ale pokusy Holce i Vyhlídala zlikvidoval golman Draků. V 53.minutě se k zakončení dostal šumperský Ambruz, ale Suchan se mu postavil tím nejlepším způsobem. V závěru zápasu měli domácí dvojnásobnou početní výhodu, ale změnit stav se jim nepodařilo. A tak si body zaslouženě odvezli severomoravané. Nejlepšími hráči zápasu byli vyhodnoceni Miroslav Holec a Alexandr Hylák.

Šumperk si tak odváží z Havlíčkova Brodu zaslouženou výhru 4:1! Ve středu přijede do Dračí sluje Hradec Králové, který se zatím pohybuje v horních patrech tabulky západní skupiny, ale proti zlepšujícím se Drakům je rozhodně nebude čekat lehké utkání.

Ohlasy po zápase:
Jiří Otoupalík (Hokej Šumperk 2003): „My jsme dnes získali první body z kluziště soupeře. Jsme maximálně spokojení, výborně jsme bruslili a dohrávali souboje. Nic nevzdáváme, obměňujeme kádr a chceme se samozřejmě vyhnout sestupu.“

Petr Novák (HC Rebel Havlíčkův Brod): „Dnes jsme se nevyrovnali s důrazem soupeře. Hráči Šumperku byli dnes ve všem rychlejší a zaslouženě zvítězili. K podcenění soupeře z naší strany nedošlo, hosté mají mužstvo nabité zkušenými hráči, kteří maximálně využívají příležitostí, ale to nás neomlouvá, stejně jako naše velká marodka.“

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

60
Tak měli hrát od začátku.Nevím jestli je to nyní něco platné.
Reagovat

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).