ZPRAVODAJSTVÍ

Do opravy silnice na Zábřežsku investuje hejtmanství přes 100 miliónů korun

23. ledna 2020, 14:00, hap
Leština, Hoštejn – Rekonstrukce zhruba dvanáctikilometrového úseku mezi Leštinou a Hoštejnem bude letos patřit mezi největší dopravní investice Olomouckého kraje.

 „Jedná se o úsek od Leštiny přes Zábřeh až na hranice Olomouckého kraje do Hoštejna. Jde o investici za zhruba 140 miliónů korun. Na tuto akci se nám podařilo získat evropské dotace,“ říká náměstek hejtmana Olomouckého kraje Jan Zahradníček.

V případě rekonstrukce silnice nepůjde jen o nový povrch. Dělníci umístí také nová svodidla, přibudou autobusové zálivy, kanalizační vpusti a opravy se dočkají poničené obrubníky. Například v Růžovém údolí vznikne nový most a silničáři vyřeší také problematickou zatáčku u lomu v Račici, kde vyroste opěrná stěna.

„Občas cítíme, že jsme daleko od centra kraje, ke kterému patříme, a novou silnici si určitě naše obec zaslouží. Sám jsem zvědavý, co nám to přinese, “ přemýšlí pan Miloslav z Hoštejna.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes s Týdnem na severu soutěžíme o dvě vstupenky na divadelní představení Hodina duchů. V bludovském Kulturním domě ho 12. března od 18 hodin odehraje Divadlo Artur Praha. Můžete být u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Otázka:
Který z uvedených herců v představení Divadla Artur Hodina duchů nehraje?

a) Michal Kavalčík
b) Bořek Slezáček
c) Vlasta Korec

Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na nově otevřenou interaktivní výstavu Hrátky s penězi, kde se pobaví hlavně děti a která bude v zábřežském muzeu otevřená do 19. dubna vyhrávají: Jana H. z Bludova a Blanka Z. z Rohle. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.