KULTURA

Do Loučné dorazily davy lidí

2. srpna 2017, 10:30, ok
Loučná nad Desnou - Pět tisíc lidí přilákal nabitý program obecních slavností v Loučné nad Desnou. V areálu před zámkem se minulý víkend odehrály koncerty známých kapel, děti si užily soutěže a nespočet atrakcí, vylosovaní šťastlivci se proletěli v záchranářském vrtulníku, na hřišti proběhl exhibiční zápas fotbalových legend, své umění předvedli divákům výtvarníci, tanečníci, kouzelníci (na snímku), řemeslníci a mnozí další.

 „Máme za sebou určitě nejpovedenější ročník slavností, každý den nám na obec chodí děkovné dopisy a e-maily od návštěvníků, to nám dělá upřímnou radost. Člověk už si zvykl, že lidé většinou napíší, jen když je něco trápí,“ uvedl starosta a hlavní pořadatel akce Jaroslav Sembdner.
Letní dny Loučné trvaly od 21. do 22. července. Bohatým programem žila celá vesnice a do organizace jednotlivých akcí se zapojily desítky dobrovolníků, místní spolky a občané.


Foto: Michal Lehár


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.8.2017 18:33
Titulek: Kdo je pánem hradu Kolštejn a zámku Loučná?
Autor: LTO
108
Jako vlastník zámku Loučná i hradu Kolštejn v Branné vystupuje "podnikatel Petr Látal z Olomouce se společníky". Kdo jsou Látalovi společníci: anonymní právnické osoby v neprůhledných daňových rájích ESTURGEON ENTERPRISES LIMITED 1060 Nicosia, Stasinou & Boumpoulinas 3, 1st floor, Kyperská republika, WPB HOLDING & FINANCE N.V. Amsterdam, Amsteldijk 166, 1079, Nizozemské království, GATEWAY INVESTMENTS, INC. 1821 Logan Avenue, Wyoming 82001, Spojené státy americké

Dražba zámku Loučná nad Desnou se konala 8. 12. 2009 v Šumperku. Dražby se účastnila i obec Loučná, kterou zastupoval místostarosta Bohumil Tkadlec (ČSSD). Přihazoval do 6 milionů, což byl limit, jaký si obec dala. A hle, zámek vydražil GEORGIUS DENATOR s r.o. (Látal se společníky) za 6 520 000 korun, o pouhého půl milionu korun víc. Zástupce Loučné Tkadlec byl přesto spokojen. Při předchozích dvou dražbách zástupce obce, ani nikdo jiný, ruku nezvedl, vyvolávací cena zámku byla přitom při dražbě v říjnu 6,5 milionu.

GEORGIUS DENATOR s r.o. (Látal) dostal od Regionální rady Střední Morava evropské dotace 22 milionů korun na vybudování soukromého luxusního hotelu CHATEAU WIESSENBERG na zámku Loučná.
IČO: 25389505
Podpořené projekty
Vybudování zámeckého hotelu Chateau Wiessenberg na zámku Loučná nad Desnou - II. etapa
výše finační podpory: 14 915 000 Kč
Život na fojtství - dobová expozice
výše finační podpory: 6 987 690 Kč
http://www.fondyeu.eu/prijemce-dotace/99610-georgius-denator-s-r-o

V roce 2016 se rekonstrukce zámku Loučná nad Desnou zastavila, Regionální rada Střední Moravy totiž odstoupila od smlouvy a dál už nepodpořila tento projekt ani korunou. Při kontrole skutečně provedených prací a předložených faktur bylo zjištěno, že byla neoprávněně vyplacena dotace ve výši 4,9 miliónu korun. Projekt prověřovala i krajská policie.
http://sumpersky.rej.cz/clanky/opravu-zamku-proveruje-policie/

KOLŠTEJN a.s. (Látal) dostal od Regionální rady Střední Morava evropskou dotaci 20 milionů korun na vybudování luxusního soukromého hotelu CHATEAU GOLDENSTEIN.
IČO: 27418201
Podpořené projekty
Rekonstrukce zámku Kolštejn na konferenčně-společenské centrum se stylovým 4* renesančním hotelem
výše finační podpory: 20 967 000 Kč
http://www.fondyeu.eu/prijemce-dotace/81097-kolstejn-a-s

Hotel Chateau Goldenstein
V nádherném prostředí Jeseníků obklopen lesy stojí na kopci nejvýše položený zámek na Moravě. Památka prošla kompletní rekonstrukcí a v roce 2016 se zde otevřel nový hotel Chateau Goldenstein. Hotel se nachází v severovýchodní části České republiky, v horské oblasti Jeseníky.
Jedinečná atmosféra, soukromí, romantika a klid uprostřed hlubokých lesů – to vše čeká hosty v hotelu Chateau Goldenstein. Na každém kroku na vás dýchne přes 700 let dlouhá historie zámku, kde se střídaly významné šlechtické rody. Při obnově památky majitelé zachovali její historický ráz i vybavení a přizpůsobili je potřebám hostů. Za zdmi zámku tak najdete veškeré pohodlí. Interiér hotelu je vybaven s důrazem na detaily, každý pokoj je jiný a osobitý. Můžete strávit noc v lichtenštejnském křídle, zbrojnošském pokoji, ve věži, najíst se v Rytířském sále nebo vstoupit do manželství ve zdejší kapli. Zámecký butikový hotel, který nabízí ubytování pro 77 lidí ve 26 pokojích, je ideálním místem pro romantické pobyty, svatby i firemní akce. Nedotčená příroda Jeseníků láká také k výletům a v zimě jsou zde skvělé podmínky pro lyžování. Přijeďte si pro zážitky na zámek s příběhem začínajícím ve 13. století. Pro všechny, kteří hledají něco výjimečného.
Hotel Chateau Goldenstein
Branná 1
788 25 Branná
www.chateaugoldenstein.com
recepce@chateaugoldenstein.com
recepce: 732 177 826
fb: @chateaugoldenstein
instagram: chateugoldenstein
http://chateaugoldenstein.com/fotogalerie

Vzhledem k tomu, že Petr Látal je drobný podnikatel, majitel restaurace Jacobo v Zoo Olomouc Kopeček (i zde Látal žádal a dostal dotaci 10 miliónů),
http://www.reflex.cz/clanek/stary-reflex-tema-reflexu/27268/zlaty-dest-z-bruselu.html
nezdá se mi pravděpodobné, že by tento člověk měl k dispozici desítky milionů na rekonstrukci a zařízení luxusních hotelů. Skrývá se za Látalem a anonymními kyperskými, holandskými a americkými společníky vrah a bývalý šumperský policista Vratislav Kutal s nakradenými miliardami?
Reagovat
Datum: 13.8.2017 09:24
Titulek: paráda
Autor: sany
79
Kdyby 5 0000, my jsme to s manželem odhadovali na 10 000. Jenom bejvalek od starosty Sembdnera tam bylo kolem 20, myslím tím milenek. Je to prostě bejk.
Reagovat
Datum: 13.8.2017 10:36
Titulek: Bez titulku
Autor: fana
80
Všechno je Ok. Vím, starosta koupil nové auto, tak se mu složce na nové oblečení. On byl zvyklý chodit jenom v oblečení Horské služby ČR a teď je nucen reprezentovat obec v umaštěném tričku a špinavých riflích. Postarejte se některá o něho, třeba obecní referentka nebo ať mu to přečmachtne psovod Chytil.
Reagovat