KULTURA

Do Loučné dorazily davy lidí

2. srpna 2017, 10:30, ok
Loučná nad Desnou - Pět tisíc lidí přilákal nabitý program obecních slavností v Loučné nad Desnou. V areálu před zámkem se minulý víkend odehrály koncerty známých kapel, děti si užily soutěže a nespočet atrakcí, vylosovaní šťastlivci se proletěli v záchranářském vrtulníku, na hřišti proběhl exhibiční zápas fotbalových legend, své umění předvedli divákům výtvarníci, tanečníci, kouzelníci (na snímku), řemeslníci a mnozí další.

 „Máme za sebou určitě nejpovedenější ročník slavností, každý den nám na obec chodí děkovné dopisy a e-maily od návštěvníků, to nám dělá upřímnou radost. Člověk už si zvykl, že lidé většinou napíší, jen když je něco trápí,“ uvedl starosta a hlavní pořadatel akce Jaroslav Sembdner.
Letní dny Loučné trvaly od 21. do 22. července. Bohatým programem žila celá vesnice a do organizace jednotlivých akcí se zapojily desítky dobrovolníků, místní spolky a občané.


Foto: Michal Lehár


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.8.2017 18:33
Titulek: Kdo je pánem hradu Kolštejn a zámku Loučná?
Autor: LTO
161
Jako vlastník zámku Loučná i hradu Kolštejn v Branné vystupuje "podnikatel Petr Látal z Olomouce se společníky". Kdo jsou Látalovi společníci: anonymní právnické osoby v neprůhledných daňových rájích ESTURGEON ENTERPRISES LIMITED 1060 Nicosia, Stasinou & Boumpoulinas 3, 1st floor, Kyperská republika, WPB HOLDING & FINANCE N.V. Amsterdam, Amsteldijk 166, 1079, Nizozemské království, GATEWAY INVESTMENTS, INC. 1821 Logan Avenue, Wyoming 82001, Spojené státy americké

Dražba zámku Loučná nad Desnou se konala 8. 12. 2009 v Šumperku. Dražby se účastnila i obec Loučná, kterou zastupoval místostarosta Bohumil Tkadlec (ČSSD). Přihazoval do 6 milionů, což byl limit, jaký si obec dala. A hle, zámek vydražil GEORGIUS DENATOR s r.o. (Látal se společníky) za 6 520 000 korun, o pouhého půl milionu korun víc. Zástupce Loučné Tkadlec byl přesto spokojen. Při předchozích dvou dražbách zástupce obce, ani nikdo jiný, ruku nezvedl, vyvolávací cena zámku byla přitom při dražbě v říjnu 6,5 milionu.

GEORGIUS DENATOR s r.o. (Látal) dostal od Regionální rady Střední Morava evropské dotace 22 milionů korun na vybudování soukromého luxusního hotelu CHATEAU WIESSENBERG na zámku Loučná.
IČO: 25389505
Podpořené projekty
Vybudování zámeckého hotelu Chateau Wiessenberg na zámku Loučná nad Desnou - II. etapa
výše finační podpory: 14 915 000 Kč
Život na fojtství - dobová expozice
výše finační podpory: 6 987 690 Kč
http://www.fondyeu.eu/prijemce-dotace/99610-georgius-denator-s-r-o

V roce 2016 se rekonstrukce zámku Loučná nad Desnou zastavila, Regionální rada Střední Moravy totiž odstoupila od smlouvy a dál už nepodpořila tento projekt ani korunou. Při kontrole skutečně provedených prací a předložených faktur bylo zjištěno, že byla neoprávněně vyplacena dotace ve výši 4,9 miliónu korun. Projekt prověřovala i krajská policie.
http://sumpersky.rej.cz/clanky/opravu-zamku-proveruje-policie/

KOLŠTEJN a.s. (Látal) dostal od Regionální rady Střední Morava evropskou dotaci 20 milionů korun na vybudování luxusního soukromého hotelu CHATEAU GOLDENSTEIN.
IČO: 27418201
Podpořené projekty
Rekonstrukce zámku Kolštejn na konferenčně-společenské centrum se stylovým 4* renesančním hotelem
výše finační podpory: 20 967 000 Kč
http://www.fondyeu.eu/prijemce-dotace/81097-kolstejn-a-s

Hotel Chateau Goldenstein
V nádherném prostředí Jeseníků obklopen lesy stojí na kopci nejvýše položený zámek na Moravě. Památka prošla kompletní rekonstrukcí a v roce 2016 se zde otevřel nový hotel Chateau Goldenstein. Hotel se nachází v severovýchodní části České republiky, v horské oblasti Jeseníky.
Jedinečná atmosféra, soukromí, romantika a klid uprostřed hlubokých lesů – to vše čeká hosty v hotelu Chateau Goldenstein. Na každém kroku na vás dýchne přes 700 let dlouhá historie zámku, kde se střídaly významné šlechtické rody. Při obnově památky majitelé zachovali její historický ráz i vybavení a přizpůsobili je potřebám hostů. Za zdmi zámku tak najdete veškeré pohodlí. Interiér hotelu je vybaven s důrazem na detaily, každý pokoj je jiný a osobitý. Můžete strávit noc v lichtenštejnském křídle, zbrojnošském pokoji, ve věži, najíst se v Rytířském sále nebo vstoupit do manželství ve zdejší kapli. Zámecký butikový hotel, který nabízí ubytování pro 77 lidí ve 26 pokojích, je ideálním místem pro romantické pobyty, svatby i firemní akce. Nedotčená příroda Jeseníků láká také k výletům a v zimě jsou zde skvělé podmínky pro lyžování. Přijeďte si pro zážitky na zámek s příběhem začínajícím ve 13. století. Pro všechny, kteří hledají něco výjimečného.
Hotel Chateau Goldenstein
Branná 1
788 25 Branná
www.chateaugoldenstein.com
recepce@chateaugoldenstein.com
recepce: 732 177 826
fb: @chateaugoldenstein
instagram: chateugoldenstein
http://chateaugoldenstein.com/fotogalerie

Vzhledem k tomu, že Petr Látal je drobný podnikatel, majitel restaurace Jacobo v Zoo Olomouc Kopeček (i zde Látal žádal a dostal dotaci 10 miliónů),
http://www.reflex.cz/clanek/stary-reflex-tema-reflexu/27268/zlaty-dest-z-bruselu.html
nezdá se mi pravděpodobné, že by tento člověk měl k dispozici desítky milionů na rekonstrukci a zařízení luxusních hotelů. Skrývá se za Látalem a anonymními kyperskými, holandskými a americkými společníky vrah a bývalý šumperský policista Vratislav Kutal s nakradenými miliardami?
Reagovat
Datum: 13.8.2017 09:24
Titulek: paráda
Autor: sany
127
Kdyby 5 0000, my jsme to s manželem odhadovali na 10 000. Jenom bejvalek od starosty Sembdnera tam bylo kolem 20, myslím tím milenek. Je to prostě bejk.
Reagovat
Datum: 13.8.2017 10:36
Titulek: Bez titulku
Autor: fana
111
Všechno je Ok. Vím, starosta koupil nové auto, tak se mu složce na nové oblečení. On byl zvyklý chodit jenom v oblečení Horské služby ČR a teď je nucen reprezentovat obec v umaštěném tričku a špinavých riflích. Postarejte se některá o něho, třeba obecní referentka nebo ať mu to přečmachtne psovod Chytil.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.