KULTURA

Do kin míří nová Troškova pohádka

17. srpna 2016, 07:00, Roman Tyčka
Do kin míří nová Troškova pohádka Šumperk, Zábřeh - Kina Oko i Retro uvedou premiéru dlouho očekávané nové pohádky úspěšného režiséra Zdeňka Trošky. Film navazuje na diváky dodnes oblíbené fantasy komedie Jak utopit Dr. Mráčka nebo Dívka na koštěti. Co se stane, když si rodina strašidel musí najít práci, začít platit nájem a chodit do školy? O tom vypráví pohádková veselohra Strašidla.

 Vystěhovat se, nebo platit nájem, pracovat a chodit do školy! Tak zněl ortel, vynesený úředníkem Patočkou nad rodinou hejkala Huga, která bydlí ve starém domě na kraji maloměsta a nyní se musí pokusit o začlenění do světa lidí.
„Potěšilo mě, že všichni herci si své role přímo hýčkali. Sešla se úžasná parta lidí jak před kamerou, tak za ní a celé natáčení probíhalo v naprosté pohodě a souznění,“ vypráví Zdeněk Troška. Jihočeský režisér je sice známý především jako autor bláznivých komedií Slunce, seno… nebo Babovřesky, ovšem i pro děti dokázal vytvořit několik pohádkových hitů, jako jsou série Princezna ze mlejna nebo Z pekla štěstí.
V Troškově nové pohádce Strašidla diváky pobaví oblíbení herci Jiří Dvořák, Vladimír Polívka, Václav Postránecký, Anna Polívková, Petr Nárožný nebo Tereza Kostková.
V šumperském kině Oko mají Strašidla premiéru ve čtvrtek 18. srpna a poté se hrají každý den až do konce letních prázdnin. Kino Retro pohádku dává 20., 21. a 24. srpna.


Foto: archiv

Naváže Zdeněk Troška novou pohádkou Strašidla na své pohádkové hity Princezna ze mlejna a Z pekla štěstí?


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.