ZPRÁVY

Do Jeseníků míří prestižní Velká cena cestovního ruchu

22. ledna 2014, 18:33, téma JESENÍKY, redakce,OP
Do Jeseníků míří prestižní Velká cena cestovního ruchu Brno, region - Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu slaví mimořádný úspěch. Šumperská organizace, která hájí zájmy jesenických hor na celorepublikové úrovni, obdržela Velkou cenu cestovního ruchu. Nejprestižnější ocenění v oblasti turistického managementu převzal ve čtvrtek 16. ledna ředitel Sdružení Jan Závěšický. Cena byla Sdružení udělena za kampaň Ochutnejte Jeseníky.

„První místo! To jsme nečekali a hodně nás to potěšilo. Doufám, že se z ceny budou radovat i naši partneři, je to totiž rozhodně cena za týmovou práci. Úspěch slavíme i díky restauracím, které se do spolupráce zapojily. Díky nim a místním producentům mají návštěvníci Jeseníků k jídlu i pití kvalitní nabídku, která je spojena s našimi horami,“ raduje se Jan Závěšický, ředitel Jeseníky – SCR. „Lví podíl na tomto prestižním úspěchu má také Olomoucký kraj, který naše Sdružení i iniciativu Ochutnejte Jeseníky dlouhodobě podporuje,“ dodal Závěšický.

Velkou cenu cestovního ruchu udělují od roku 2008 Veletrhy Brno a C.O.T. media za výjimečné a vysoce kvalitní počiny v oblasti cestovního ruchu. V pěti kategoriích letos splnilo podmínky zařazení do soutěže 100 přihlášek, o jednadvacet více než loni.

„Podle slov poroty byla na naší kampani oceněna nápaditost, propojení několika služeb a také úspěšné oslovení cílové skupiny,“ dodává autor vítězné kampaně Ondřej Polák.

Oceněná kampaň Ochutnejte Jeseníky informuje veřejnost o stejnojmenné iniciativě, která si klade za úkol vrátit do jídelníčků jesenických restaurací původní recepty zdejších horalů za použití místních surovin. Iniciativa spolupracuje s místními odbornými garanty a regionálním značením výrobků JESENÍKY - originální produkt. Ochutnejte Jeseníky navazuje také na národní iniciativu Czech Specials, která pod hlavičkou vládní agentury CzechTourism a Asociace hotelů a restaurací České republiky podporuje kvalitní českou gastronomii.


Foto: archiv J-SCR
Lenka Dusová a Jan Závěšický (druhý zleva) přebírají Velkou cenu cestovního ruchu za Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.