ZPRÁVY

Do Jeseníků míří prestižní Velká cena cestovního ruchu

22. ledna 2014, 18:33, téma JESENÍKY, redakce,OP
Do Jeseníků míří prestižní Velká cena cestovního ruchu Brno, region - Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu slaví mimořádný úspěch. Šumperská organizace, která hájí zájmy jesenických hor na celorepublikové úrovni, obdržela Velkou cenu cestovního ruchu. Nejprestižnější ocenění v oblasti turistického managementu převzal ve čtvrtek 16. ledna ředitel Sdružení Jan Závěšický. Cena byla Sdružení udělena za kampaň Ochutnejte Jeseníky.

„První místo! To jsme nečekali a hodně nás to potěšilo. Doufám, že se z ceny budou radovat i naši partneři, je to totiž rozhodně cena za týmovou práci. Úspěch slavíme i díky restauracím, které se do spolupráce zapojily. Díky nim a místním producentům mají návštěvníci Jeseníků k jídlu i pití kvalitní nabídku, která je spojena s našimi horami,“ raduje se Jan Závěšický, ředitel Jeseníky – SCR. „Lví podíl na tomto prestižním úspěchu má také Olomoucký kraj, který naše Sdružení i iniciativu Ochutnejte Jeseníky dlouhodobě podporuje,“ dodal Závěšický.

Velkou cenu cestovního ruchu udělují od roku 2008 Veletrhy Brno a C.O.T. media za výjimečné a vysoce kvalitní počiny v oblasti cestovního ruchu. V pěti kategoriích letos splnilo podmínky zařazení do soutěže 100 přihlášek, o jednadvacet více než loni.

„Podle slov poroty byla na naší kampani oceněna nápaditost, propojení několika služeb a také úspěšné oslovení cílové skupiny,“ dodává autor vítězné kampaně Ondřej Polák.

Oceněná kampaň Ochutnejte Jeseníky informuje veřejnost o stejnojmenné iniciativě, která si klade za úkol vrátit do jídelníčků jesenických restaurací původní recepty zdejších horalů za použití místních surovin. Iniciativa spolupracuje s místními odbornými garanty a regionálním značením výrobků JESENÍKY - originální produkt. Ochutnejte Jeseníky navazuje také na národní iniciativu Czech Specials, která pod hlavičkou vládní agentury CzechTourism a Asociace hotelů a restaurací České republiky podporuje kvalitní českou gastronomii.


Foto: archiv J-SCR
Lenka Dusová a Jan Závěšický (druhý zleva) přebírají Velkou cenu cestovního ruchu za Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.