ZPRÁVY

Do hor opět vyjedou speciální autobusové linky

31. května 2013, 15:17, redakce, MB
Do hor opět vyjedou speciální autobusové linky Okres – Společnost Veolia Transport Morava opět zahájí provoz turistických autobusových linek. Už 1. června vyjede z autobusového nádraží v Šumperku první Turistbus Jeseníky. První měsíc bude jezdit jen o víkendech, od července ho budou moci zájemci využívat i v pracovních dnech.
Turistbus Jeseníky bude přepravovat cestující na trase Šumperk – Loučná nad Desnou – Červenohorské sedlo – Vrbno pod Pradědem – Karlova Studánka – Ovčárna. Od 10. června vyjede i linka Ostrava – Opava – Bruntál – Malá Morávka – Ovčárna.

I v letošním roce nabízí dopravce držitelům průkazů TP, ZTP nebo ZTP/P a jejich doprovodu možnost dopravit se autobusem přímo až na Praděd. Zájemci si však s ohledem na omezenou kapacitu musí dopředu rezervovat místo.

Největší autobusový dopravce v Moravskoslezském kraji nabídne i víkendové rekreační linky Ostrava – Beskydy, které ráno dopraví turistické nadšence do Beskyd a odpoledne zase zpět do Ostravy. Linky budou jezdit na trasách Ostrava – Frýdek-Místek – Raškovice – Visalaje, Ostrava – Staré Hamry – Horní Bečva – Rožnov pod Radhoštěm a Ostrava – Frenštát pod Radhoštěm – Soláň – Velké Karlovice.

Turistbusy jsou provozovány jako běžné autobusové linky, využít je mohou pěší turisté i všichni ostatní cestující. Na rozdíl od cyklobusů však nepřepravují jízdní kola.

Oblíbené jesenické cyklobusy vyjedou na své pravidelné linky 1. července a jezdit budou do konce prázdnin. Na trasách Olomouc – Šternberk – Rýmařov – Malá Morávka – Ovčárnu, Šumperk – Rýmařov – Malá Morávka – Ovčárna, Krnov – Malá Morávka – Karlov – Hvězda – Ovčárna bude jezdit od července do konce srpna denně.

Od 15. června mohou zájemci díky cyklobusům objevovat i krásy Beskyd, a to na linkách Nový Jičín – Kopřivnice – Rožnov pod Radhoštěm – Bumbálka – Bílá a Ostravy – Ostravice – Bumbálka – Horní Bečva – Frenštátu pod Radhoštěm.

V turistbusech, cyklobusech a všech dalších autobusových spojích společnosti Veolia Transport Morava včetně vlaků Železnice Desná lze letos nově využívat jednodenní oblastní jízdenku Jeseníky. Ta umožní za zvýhodněnou cenu cestovat celý den po Jeseníkách. Pro jednotlivce stojí jízdenka 100 korun, pro skupinu cestujících v počtu až pěti osob 250 korun.

Podrobnější informace včetně jízdních řádů o všech rekreačních autobusových linkách provozovaných společností Veolia Transport Morava naleznete na adrese:
http://morava.veolia-transport.cz/dopravni-sluzby/rekreacni-linky/.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).