ZPRÁVY

Do boje o prestižní titul půjde elektrárna i kaplička

11. července 2012, 14:04, ar
Do boje o prestižní titul půjde elektrárna i kaplička Region - Hned tři želízka v ohni má letos šumperský okres v anketě 7 divů Olomouckého kraje. Lidé jim mohou dát svůj hlas prostřednictvím internetu, a to až do konce prázdnin. Vítěze si zatím nikdo netroufá odhadnout, šance největších atraktivit Olomouckého kraje se totiž jeví jako mimořádně vyrovnané.

„Ze šumperského okresu postoupila do finálního kola kaplička na Vřesové studánce, Ruční papírna ve Velkých Losinách a jako třetí vodní elektrárna v Třeštině,“ informoval tiskový mluvčí krajského úřadu Ivo Heger. Rada Olomouckého kraje pustila do finálního hlasování celkem jednadvacet nejzajímavějších kuriozit a podivuhodností.

Vybírala z téměř padesáti nominací. Kromě historických nebo technicky výjimečných staveb mohou zaujmout přírodní unikáty jako jsou Javoříčské jeskyně nebo Rychlebské stezky, celokrajské fanoušky bude mít zřejmě Prostějovská starorežná, jediný potravinářský zástupce v letošním ročníku soutěže. Konečné slovo při výběru největších divů Olomouckého kraje bude mít sama veřejnost. Na rozmyšlení komu dát hlas má ještě více než měsíc. „Do hlasování se může prostřednictvím internetu zapojit úplně každý, kdo vlastní emailovou adresu. Odeslání hlasu tímto způsobem umožní, aby nemohl dát jeden člověk vybranému kandidátovi více hlasů. Samotná anketa končí 31. srpna,“ dodal Heger.

Šumpersko nasadilo v prvním ročníku soutěže laťku vysoko. Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně loni získala vůbec nejvíce hlasů. Její o poznání menší sestra z Třeštiny sice nevyniká výkonem, zato jde o první zařízení svého druhu, které vyrábělo proud už v někdejším Rakousku-Uhersku. Ještě o několik století dříve ukázali lidé v losinské papírně kouzlo výroby papíru. Vřesová studánka na hřebeni Jeseníků zase patří mezi turisticky nejoblíbenější místa našeho regionu. Šance na zopakování úspěchu z minulého roku má proto Šumpersko poměrně velké.


foto: ar


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.7.2012 17:41
Titulek: howadina
Autor: aNONYM
122
To jako bude slavnej olomouckraj vyhlašovat každej rok 7 divů? Tak to za pár let aby člověk pohledal barák, kterej mezi divy ještě nebude. Fakt nechápu...
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).