ZPRÁVY

Do boje o prestižní titul půjde elektrárna i kaplička

11. července 2012, 14:04, ar
Do boje o prestižní titul půjde elektrárna i kaplička Region - Hned tři želízka v ohni má letos šumperský okres v anketě 7 divů Olomouckého kraje. Lidé jim mohou dát svůj hlas prostřednictvím internetu, a to až do konce prázdnin. Vítěze si zatím nikdo netroufá odhadnout, šance největších atraktivit Olomouckého kraje se totiž jeví jako mimořádně vyrovnané.

„Ze šumperského okresu postoupila do finálního kola kaplička na Vřesové studánce, Ruční papírna ve Velkých Losinách a jako třetí vodní elektrárna v Třeštině,“ informoval tiskový mluvčí krajského úřadu Ivo Heger. Rada Olomouckého kraje pustila do finálního hlasování celkem jednadvacet nejzajímavějších kuriozit a podivuhodností.

Vybírala z téměř padesáti nominací. Kromě historických nebo technicky výjimečných staveb mohou zaujmout přírodní unikáty jako jsou Javoříčské jeskyně nebo Rychlebské stezky, celokrajské fanoušky bude mít zřejmě Prostějovská starorežná, jediný potravinářský zástupce v letošním ročníku soutěže. Konečné slovo při výběru největších divů Olomouckého kraje bude mít sama veřejnost. Na rozmyšlení komu dát hlas má ještě více než měsíc. „Do hlasování se může prostřednictvím internetu zapojit úplně každý, kdo vlastní emailovou adresu. Odeslání hlasu tímto způsobem umožní, aby nemohl dát jeden člověk vybranému kandidátovi více hlasů. Samotná anketa končí 31. srpna,“ dodal Heger.

Šumpersko nasadilo v prvním ročníku soutěže laťku vysoko. Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně loni získala vůbec nejvíce hlasů. Její o poznání menší sestra z Třeštiny sice nevyniká výkonem, zato jde o první zařízení svého druhu, které vyrábělo proud už v někdejším Rakousku-Uhersku. Ještě o několik století dříve ukázali lidé v losinské papírně kouzlo výroby papíru. Vřesová studánka na hřebeni Jeseníků zase patří mezi turisticky nejoblíbenější místa našeho regionu. Šance na zopakování úspěchu z minulého roku má proto Šumpersko poměrně velké.


foto: ar


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.7.2012 17:41
Titulek: howadina
Autor: aNONYM
121
To jako bude slavnej olomouckraj vyhlašovat každej rok 7 divů? Tak to za pár let aby člověk pohledal barák, kterej mezi divy ještě nebude. Fakt nechápu...
Reagovat