KULTURA

Dny architektury doplní filmová přehlídka

26. září 2018, 10:00, ok
Zábřeh – Letos poprvé se k republikovému festivalu Dny architektury připojí také Zábřeh. Cyklus akcí zahájí v sobotu 29. září „zápas století“ - fotbalové utkání na ploše vzniklé po zbouraných budovách bývalé textilky Perla.

V neděli pozvou pořadatelé na procházku s architekty po zapomenuté cestě, kterou kdysi lemovala dlouhá alej vedoucí od kostela sv. Bartoloměje přes sídliště Severovýchod až ke kapličce sv. Františka u Postřelmova.
Podvečer pondělí 1. října bude v Zábřeze opět patřit procházce s odborným výkladem, tentokrát podél zachovalých, ale také již zbouraných prvorepublikových staveb.
Dny architektury doplní v neděli 1. října filmový festival s názvem Film a architektura. Ten odstartuje v kině Rertro v 16 hodin a nabídne tři filmy se zaměřením na architekturu a design. Projekci zahájí krátký ruský snímek Winter přibližující prostředí Sibiře. Následovat bude celovečerní film o světově proslulé architektce Didi Contractor, která našla svůj domov na úpatí himálajských kopců. Závěrečný snímek Bloki je sociologickou sondou do historických i současných bytových komplexů v Polsku.
„Festivalem chceme přiblížit slavné i méně známé, ale přesto architektonicky výjimečné stavby, a to prostřednictvím příběhů lidí, kteří v nich žijí,“ uvedl za pořadatele Ondřej Pchálek, který také jednotlivé filmy uvede.
Bližší informace lze získat na webových stránkách Kinoretro.cz. Vstup na festival je volný. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.