KULTURA

Dny architektury doplní filmová přehlídka

26. září 2018, 10:00, ok
Zábřeh – Letos poprvé se k republikovému festivalu Dny architektury připojí také Zábřeh. Cyklus akcí zahájí v sobotu 29. září „zápas století“ - fotbalové utkání na ploše vzniklé po zbouraných budovách bývalé textilky Perla.

V neděli pozvou pořadatelé na procházku s architekty po zapomenuté cestě, kterou kdysi lemovala dlouhá alej vedoucí od kostela sv. Bartoloměje přes sídliště Severovýchod až ke kapličce sv. Františka u Postřelmova.
Podvečer pondělí 1. října bude v Zábřeze opět patřit procházce s odborným výkladem, tentokrát podél zachovalých, ale také již zbouraných prvorepublikových staveb.
Dny architektury doplní v neděli 1. října filmový festival s názvem Film a architektura. Ten odstartuje v kině Rertro v 16 hodin a nabídne tři filmy se zaměřením na architekturu a design. Projekci zahájí krátký ruský snímek Winter přibližující prostředí Sibiře. Následovat bude celovečerní film o světově proslulé architektce Didi Contractor, která našla svůj domov na úpatí himálajských kopců. Závěrečný snímek Bloki je sociologickou sondou do historických i současných bytových komplexů v Polsku.
„Festivalem chceme přiblížit slavné i méně známé, ale přesto architektonicky výjimečné stavby, a to prostřednictvím příběhů lidí, kteří v nich žijí,“ uvedl za pořadatele Ondřej Pchálek, který také jednotlivé filmy uvede.
Bližší informace lze získat na webových stránkách Kinoretro.cz. Vstup na festival je volný. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.