ZPRAVODAJSTVÍ

Dlouho očekávaná přestavba vlakového nádraží v Hanušovicích brzy odstartuje

14. listopadu 2019, 13:00, Hana Písková
Dlouho očekávaná přestavba vlakového nádraží v Hanušovicích brzy odstartuje Hanušovice – Zanedbaná budova vlakového nádraží v Hanušovicích projde proměnou. Dělníci se mají pustit do prací na její rekonstrukci ještě v průběhu listopadu. Kompletní renovace čeká také přilehlé drážní nemovitosti.

 „Výpravní budova získá novou fasádu, zateplení a firma vymění také okna a dveře. Na stavbě dojde k drobnější úpravě dispozičního řešení především na úrovni prvního a druhého nadzemního podlaží, kde mimo jiné budou vybudované nové toalety pro veřejnost včetně bezbariérového WC,“ říká mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Nela Friebová. Podle ní bude součástí oprav také demolice části budovy. Práce za více než 50 miliónů korun by měly být hotové příští rok v prosinci.

SŽDC se systematicky zaměřuje na zpřístupňování cestování po železnici i pro osoby se zdravotním postižením. Na hlavních tratích jsou bezbariérově přístupná nástupiště už ve více než polovině stanic a zastávek. Pokračují také úpravy nádraží pro nevidomé a slabozraké.

„Čekat tady na spoj hlavně v zimně je opravdu nepříjemné. Myslím, že na rekonstrukci se netěším jen já, ale všichni lidi, kteří z Hanušovic jezdí vlakem,“ komentovala stav nádraží prodavačka Květoslava T., která z místní železniční stanice dojíždí každý den do zaměstnání.


Foto: jak

Z dálky připomíná vlakové nádraží v Hanušovicích vybydlenou ruinu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Naposledy v letošním roce můžete soutěžit s Týdnem na severu. Opět nabídneme dvě otázky, opět rozdělíme několik výher. Čekají na vás volňásky na hudební večer skupiny Dying Passion a jejich hostů a dále dvojvstupenka na koncert Moravia Big Bandu (MBB). Tak soutěžte a nezapomeňte poslat číslo i písmeno odpovědi!

Soutěžní otázka č. 1: ( Předvánoční koncert MBB, 18. 12., 19.00, Zábřežská kulturní, 1x 2 vstupenky)

Kolikáté výročí od svého vzniku letos oslavil orchestr MORAVIA BIG BAND?
1A) 30.
1B) 35.
1C) 40.

Soutěžní otázka č. 2: ( Mezi svátky VIII., 27.12., H-Club, Šumperk , 3 vstupenky)

Jak se jmenuje zpěvačka Dying Passion?
2A) Zuzana Jelínková
2B) Hana Horecká
2c) Elis Mraz

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:
Dvě volné vstupenky na koncert Skupiny Olympic, konaný 13. prosince v šumperském Domě kultury vyhrávají: Eva Vaňková ze Šumperka a Martina Pinosová z D. Libiny. Dvojvstupenku na koncert Tomáše Kočko s orchestrem budou mít v KKC Rapotín zadarmo rezervovanou Josef Janota z Loučné n. D. a Vlasta Španihelová z N. Malína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.