ZPRAVODAJSTVÍ

Dlouhé stráně slaví Pohádkové narozeniny, za nejlepší maskoty odmění děti školním výletem nebo tabletem

13. dubna 2016, 18:00, redakce, placená reklama
Dlouhé stráně slaví Pohádkové narozeniny, za nejlepší maskoty odmění děti školním výletem nebo tabletem Loučná nad Desnou - Vodní přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně, která letos slaví 20. výročí zahájení provozu, přichystala pro děti pohádkovou oslavu svých narozenin. Ta propojí moderní techniku s mýty či pohádkami a kreativní prací. „Technika dnes děti příliš netáhne, proto je chceme s elektrárnou seznámit prostřednictvím nadpřirozena a tvůrčí soutěže s hezkými cenami,“ vysvětlil šéf provozu elektrárny Vítězslav Chmelař.

 „Vodní přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně se skládá - kromě mnoha složitých strojů umístěných pod zemí - ze dvou obřích vodních nádrží na vrcholu jesenických hor. Několik turistů, kteří kolem nádrží procházeli brzy ráno nebo za večerního šera, vidělo pod vodou stíny, které se nepodobaly žádné rybě ani ponorce. Vědci nevyloučili, že v nádrži může žít záhadný živočich, podobný Lochnesce ze skotského jezera Loch Ness,“ vysvětlil základní kontury příběhu pořadatel soutěže Ondřej Polák ze společnosti Viventis media.

Z tajemné legendy vyplývají tři úkoly: nakreslit (jednotlivci) nebo vyrobit z libovolného materiálu (školní třídy a jiné dětské kolektivy) maskota elektrárny, který zde žije pod vodní hladinou; vymyslet jeho jméno a napsat krátký příběh, například co celý den dělá, co jí a zda je to tvor společenský nebo naopak samotář. Hotová díla mohou soutěžící odevzdat na Zákaznických centrech Skupiny ČEZ, poslat mejlem na adresu PohadkoveNarozeniny@seznam.cz nebo poštou na kontakty uvedené na webu www.NadaceCez.cz/PohadkoveNarozeniny, kde jsou podrobná pravidla.

Uzávěrka soutěže je 10. května. Autoři tří nejlepších návrhů se mohou těšit na tablet, třídy nebo jiné dětské kolektivy získají příspěvek až 25 tisíc korun na společný výlet. To vše díky grantu Nadace ČEZ, která soutěž propagující jeden z technických divů České republiky podpořila.

Elektrárna Dlouhé stráně se pyšní třemi „NEJ“: má největší reverzní vodní turbínu v Evropě (325 MW), největší instalovaný výkon v ČR (2 x 325 MW) a jde o elektrárnu s největším spádem v České republice.

Více a zároveň virtuálně na http://virtualniprohlidky.cez.cz/cez-dlouhe-strane/.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.