ZPRÁVY

Dlouhá zima proměnila silnice v tankodrom

10. dubna 2013, 15:41, ar
Dlouhá zima proměnila silnice v tankodrom Okres – Obrovské škody letos způsobila na silnicích v šumperském okrese neobvykle dlouhá zima. Silničáři kvůli ní museli o dva týdny posunout konec zimní údržby a teď se děsí ztrát, které vrtochy počasí na vozovkách způsobily. Jisté je, že cestáři ani řidiči se letos nudit nebudou.

„Velký zážitek je třeba jízda přes Zvoli směrem na Nemili. Jde sice o silnici, která se v zimě neudržuje, ovšem teď vypadá tak, jako kdyby o ni nikdo nepečoval celé roky,“ rozčiluje se pětatřicetiletý řidič ze Šumperska. Cestáři naštvaným motoristům v mnoha případech dávají za pravdu a naznačují, že na jaře budou některé komunikace v katastrofálním stavu. Špatný stav trápí hlavně silnice nižších tříd. „Letošní zima byla výjimečná nejen svou délkou, ale hlavně neobvykle četným střídáním plusových a mínusových teplot. Roztátý sníh přes den zatékal do puklin ve vozovce, kde v noci zmrzl a způsobil tak její další popraskání,“ uvedl vedoucí údržby Správy silnic Olomouckého kraje v Šumperku Vladimír Petráš.

Na kolik opravy poničených cest přijdou, zatím silničáři nedokážou odhadnout. Opravu výtluků, prasklin a děr plánují provádět až do začátku další zimy. Šoférům tak nezbude nic jiného, než obrnit se trpělivostí a zvyknout si na nepříjemnou jízdu. foto: ar


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.4.2013 08:02
Titulek: Global Warming
Autor: Jarda
17
Za vším je švindl s globálním oteplováním, tyhle silnice nejsou stavěny na zimu, která by už neměla přicházet, vždyť se oteplujeme ...
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.