ZPRÁVY

Dlouhá zima proměnila silnice v tankodrom

10. dubna 2013, 15:41, ar
Dlouhá zima proměnila silnice v tankodrom Okres – Obrovské škody letos způsobila na silnicích v šumperském okrese neobvykle dlouhá zima. Silničáři kvůli ní museli o dva týdny posunout konec zimní údržby a teď se děsí ztrát, které vrtochy počasí na vozovkách způsobily. Jisté je, že cestáři ani řidiči se letos nudit nebudou.

„Velký zážitek je třeba jízda přes Zvoli směrem na Nemili. Jde sice o silnici, která se v zimě neudržuje, ovšem teď vypadá tak, jako kdyby o ni nikdo nepečoval celé roky,“ rozčiluje se pětatřicetiletý řidič ze Šumperska. Cestáři naštvaným motoristům v mnoha případech dávají za pravdu a naznačují, že na jaře budou některé komunikace v katastrofálním stavu. Špatný stav trápí hlavně silnice nižších tříd. „Letošní zima byla výjimečná nejen svou délkou, ale hlavně neobvykle četným střídáním plusových a mínusových teplot. Roztátý sníh přes den zatékal do puklin ve vozovce, kde v noci zmrzl a způsobil tak její další popraskání,“ uvedl vedoucí údržby Správy silnic Olomouckého kraje v Šumperku Vladimír Petráš.

Na kolik opravy poničených cest přijdou, zatím silničáři nedokážou odhadnout. Opravu výtluků, prasklin a děr plánují provádět až do začátku další zimy. Šoférům tak nezbude nic jiného, než obrnit se trpělivostí a zvyknout si na nepříjemnou jízdu. foto: ar


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.4.2013 08:02
Titulek: Global Warming
Autor: Jarda
17
Za vším je švindl s globálním oteplováním, tyhle silnice nejsou stavěny na zimu, která by už neměla přicházet, vždyť se oteplujeme ...
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.