ZPRÁVY

Žena se střelila do hlavy, před zrakem psychiatra

18. listopadu 2013, 21:30, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Děsivá scéna se naskytla lékařce psychiatrické ambulance v Šumperku, když chtěla ve čtvrtek 14. listopadu pozvat do ordinace další pacientku. Ta si právě v okamžiku, kdy doktorka otevřela dveře čekárny, přiložila k hlavě plynovou pistoli a zmáčkla spoušť.
„Třiatřicetiletá žena si pistoli přiložila k levému spánku a se slovy „musím to udělat“ vystřelila. Utrpěla přitom vážné poranění hlavy a musela být hospitalizována v nemocnici,“ uvedl k případu podrobnosti mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Ačkoli plynová pistole při střelbě z větší dálky člověka nijak vážně neporaní, v případě střelby z bezprostřední blízkosti a na citlivé místo může způsobit smrtelné zranění. Tomu žena unikla jen o vlásek. „Pacientka je v současné době hospitalizována na jednotce intenzivní péče Šumperské nemocnice. Její stav je stabilizovaný a mimo ohrožení života,“ dodává mluvčí nemocnice Hana Szotkowská.

Sebevražd přibývá

Na konci října se chtěla zabít dvaadvacetiletá žena ze Šumperka, která svůj záměr předem nahlásila na linku 112. Možná jen díky tomu se jí podařilo zachránit život. „Policejní hlídka dívku zadržela v Mohelnici. Mladá žena tvrdila, že se chce zabít skokem pod vlak nebo se nechá přejet autem. Při dechové zkoušce nadýchala 1,61 promile,“ uvedl Bednařík. V tomto případě se zřejmě jednalo o takzvanou demonstrační sebevraždu ve stádiu pokusu. Lidem pří ní jde zejména o upoutání pozornosti okolí, o život si bezprostředně neusilují.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.11.2013 02:45
Titulek: Bez titulku
Autor: Michal
186
253
Lidi si neváží života!!!!!
Reagovat
Datum: 30.11.2013 18:28
Titulek: ...
Autor: Jarysek
200
215
Někteří si opravdu neváží života ale podle tohodle příspěvku byla spíše dotyčná v hlavě nesrovnaná jinak by nenavštěvovala psych.léčebnu....
Reagovat
Datum: 9.1.2018 16:46
Titulek: Bez titulku
Autor: ZUZANA
24
BOHUŽEL PŘÍŠTĚ SE JÍ TO POVEDE
Reagovat
Datum: 11.1.2018 10:04
Titulek: rup
Autor: jan
51
Pukuď ji To bude bavit tak To udělá,ale jesli má mozek v pořádku a myslí jí To tak NE!
Reagovat
Datum: 11.1.2018 14:20
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jenda Benda
50
Proč se vracíte k článku, který je 4 roky starý?!
Reagovat
Datum: 9.1.2018 18:01
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
23
Nevím, kde autor přišel na to, že sebevražd přibývá. Opak je pravdou. Stejně jako je nesmysl, že nejvíc sebevražd je kolem Vánoc.
Reagovat