ZPRÁVY

Žena se střelila do hlavy, před zrakem psychiatra

18. listopadu 2013, 21:30, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Děsivá scéna se naskytla lékařce psychiatrické ambulance v Šumperku, když chtěla ve čtvrtek 14. listopadu pozvat do ordinace další pacientku. Ta si právě v okamžiku, kdy doktorka otevřela dveře čekárny, přiložila k hlavě plynovou pistoli a zmáčkla spoušť.
„Třiatřicetiletá žena si pistoli přiložila k levému spánku a se slovy „musím to udělat“ vystřelila. Utrpěla přitom vážné poranění hlavy a musela být hospitalizována v nemocnici,“ uvedl k případu podrobnosti mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Ačkoli plynová pistole při střelbě z větší dálky člověka nijak vážně neporaní, v případě střelby z bezprostřední blízkosti a na citlivé místo může způsobit smrtelné zranění. Tomu žena unikla jen o vlásek. „Pacientka je v současné době hospitalizována na jednotce intenzivní péče Šumperské nemocnice. Její stav je stabilizovaný a mimo ohrožení života,“ dodává mluvčí nemocnice Hana Szotkowská.

Sebevražd přibývá

Na konci října se chtěla zabít dvaadvacetiletá žena ze Šumperka, která svůj záměr předem nahlásila na linku 112. Možná jen díky tomu se jí podařilo zachránit život. „Policejní hlídka dívku zadržela v Mohelnici. Mladá žena tvrdila, že se chce zabít skokem pod vlak nebo se nechá přejet autem. Při dechové zkoušce nadýchala 1,61 promile,“ uvedl Bednařík. V tomto případě se zřejmě jednalo o takzvanou demonstrační sebevraždu ve stádiu pokusu. Lidem pří ní jde zejména o upoutání pozornosti okolí, o život si bezprostředně neusilují.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.11.2013 02:45
Titulek: Bez titulku
Autor: Michal
191
265
Lidi si neváží života!!!!!
Reagovat
Datum: 30.11.2013 18:28
Titulek: ...
Autor: Jarysek
214
227
Někteří si opravdu neváží života ale podle tohodle příspěvku byla spíše dotyčná v hlavě nesrovnaná jinak by nenavštěvovala psych.léčebnu....
Reagovat
Datum: 9.1.2018 16:46
Titulek: Bez titulku
Autor: ZUZANA
30
BOHUŽEL PŘÍŠTĚ SE JÍ TO POVEDE
Reagovat
Datum: 11.1.2018 10:04
Titulek: rup
Autor: jan
54
Pukuď ji To bude bavit tak To udělá,ale jesli má mozek v pořádku a myslí jí To tak NE!
Reagovat
Datum: 11.1.2018 14:20
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jenda Benda
57
Proč se vracíte k článku, který je 4 roky starý?!
Reagovat
Datum: 9.1.2018 18:01
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
25
Nevím, kde autor přišel na to, že sebevražd přibývá. Opak je pravdou. Stejně jako je nesmysl, že nejvíc sebevražd je kolem Vánoc.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii YETI: LEDOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ, kterou promítá kino OKO v Šumperku od 27. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který legendární herec propůjčil svůj hlas jedné z postaviček filmu Yeti?

A) Danny DeVito
B) Robert De Niro
C) Martin Dejdar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli vyhráli Veronika Oláhová ze Šumperka a Lenka Hetmánková z Velkých Losin.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.