ZPRÁVY

Divem Olomouckého kraje jsou letos Rychlebské stezky

10. září 2012, 16:50, redakce, Ivo Heger
Divem Olomouckého kraje jsou letos Rychlebské stezky Kraj – Vítězem druhého ročníku ankety 7 divů Olomouckého kraje jsou Rychlebské stezky, které zvítězily s celkovým počtem 954 hlasů. Druhé místo patří poutnímu místu Panny Marie Pomocné ve Zlatých Horách a třetí zámku Tovačov. Do ankety, v níž bylo možné hlasovat celý červenec a srpen, se zapojilo téměř pět tisích lidí.
Skupinu sedmi divů dále tvoří Javoříčské jeskyně, unikátní střešní zahrada na střeše bývalé konírny zámku v Lipníku, Císařsko-královská olomoucká pevnost a Plumlovský zámek. Olomoucký kraj využil k volbě 7 divů internet, který minimalizoval možnost, aby jeden člověk hlasoval vícekrát.

Vznik ankety inicioval hejtman Martin Tesařík, jehož inspirovala podobná akce na Slovensku, uspořádaná Trenčínským samosprávným krajem. „Těší mě rostoucí zájem o hlasování. Tato akce posiluje povědomí o jedinečných místech a zajímavostech Olomouckého kraje. Rád bych, aby se i u nás stala tradicí,“ konstatoval Tesařík. Loni hlasovalo téměř 4200 lidí, zvítězila přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně.

Hlasující vybírali z celkem dvaceti jedné nominované zajímavosti. Ty tvořily atraktivní památky a místa vybrané odborníky na cestovní ruch, ale také méně známá místa kraje. Olomoucký kraj bude i letošních vítězných 7 divů propagovat prostřednictvím vlaků Českých drah, a to jak na regionální úrovni, tak i celostátně prostřednictvím souprav Pendolino.

Rychlebské stezky nabízí trasy pro náročné i méně zdatné sportovce.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.9.2012 01:14
Titulek: unikátní anketa
Autor: petr x
61
108
V jedné disciplíně najdete jeskyně, lihovar, zámek, varhany, ZOO, cyklotrasy, propast, elektrárnu...co mají tyto věci společného? Nic, snad jen to, že se při jejich vyhlášení prezentuje oranžový hejtman a olomoucký krajský úřad...je přece před volbami, tak proč si neužít trochu slávy zdarma?
Reagovat
Datum: 11.9.2012 03:20
Titulek: Kameňák roku
Autor: Smyl Flek z Nohavic
90
"Olomoucký kraj využil k hlasování internet, který minimalizoval možnost, aby jeden občan hlasoval vícekrát."

Tak tohle mě fakt rozesmálo. První analogie, která mě k této větě napadla, by byla asi ve smyslu, že mezinárodní letecká doprava snížila rychlost šíření pandemií. :-)
Pokud jsem si všiml, tak se hlasy v této anketě autorizovaly pomocí emailové pošty - takže kolik má kdo schránek, tolik má hlasů. Přesněji řečeno - každý má tolik hlasů, kolik jen chce. To je tedy minimalizace jak Brno. Pardon - jak Olomouc.
Reagovat
Datum: 11.9.2012 09:37
Titulek: Re: Kameňák roku
Autor: Ivo Heger
57
Dobrý den,
dovolte mi, abych se jako organizátor ankety krátce vyjádřil. Zvažte, kolik máte mailových adres a porovnejte to s potenciální možností množení hlasovacích lístků na kopírkách. Vytvořit jednu mailovou adresu trvá dejme tomu minutu. Kolik kopií hlasovacího lístku udělá za tu dobu nějaký stroj? A dále - unikátní mailová adresa byla pouze podmínkou hlasování, ovšem celý systém dále kontroloval také takzvané IP adresy. Z jednoho počítače proto nebylo možné posílat více hlasů.
Samozřejmě nevylučuji, že někdo mohl hlasovat z práce prostřednictvím služebního mailu a například z domova ze soukromé adresy. Mohl tak hlasovat teoreticky dvakrát. Ale v porovnání s problémem množení hlasů na kopírkách to považuji za výrazně lepší a bezpečnější řešení.
Díky za pochopení.
Ivo Heger, tiskový mluvčí Olomouckého kraje
Reagovat
Datum: 11.9.2012 09:47
Titulek: Re: Kameňák roku
Autor: aNONYM
77
Pane Hegere, nemáte pocit, že každoročním opakováním ankety se titul Div Olomouckého kraje degraduje? Podle mě s časem bude klesat úroveň kandidátů, protože to nejlepší se postupně vyzobe.
Reagovat
Datum: 11.9.2012 12:06
Titulek: Re: Kameňák roku
Autor: Smyl Flek z Nohavic
10057
Vážený pane,
dovolte mi, abych se v pár bodech krátce vyjádřil k vašemu vyjádření.
1) vytvořit mailovou adresu netrvá nic. Na internetu existují veřejné služby(viz můj vyplněný email), které nabízí mailové schránky, které ani nemusíte zakládat.
2) v ČR se velmi často používá sdílení IP adres. To v praxi znamená, že celý panelák či klidně i celé sídliště nebo celá vesnice má jednu jedinou IP. Pokud byste umožnili hlasovat z každé IP adresy jen jednou, vyloučili byste z hlasování nemalé procento občanů. Proto příliš nevěřím tomu, že byste něco tak hloupého skutečně udělali. Nemluvě o tom, že by se ani nedalo mluvit o hlasování občanů, bylo by to přinejlepším hlasování rodin, protože v málokteré rodině má každý její člen svůj počítač - natož ještě i se svou vlastní IP adresou.

Je jasné, že najít nějaké ideální řešení není zcela jednoduché. Mě by třeba nenapadlo kopírovat hlasovací lístky. Ale zato bych během deseti minut mohl klidně napsat skriptík, který by vám během dalších deseti minut poslal do ankety deset tisíc hlasů - každý klidně s jinou schránkou a z jiné IP adresy (samozřejmě počítám i s následnou autorizací zaslaného mailu). Stálo by mě to jistě mnohem méně námahy (a peněz), než kopírování lístků.
Chtěl jsem tím vším jen říct, že fakt, že vy považujete vaše řešení za výrazně lepší a bezpečnější, ještě vůbec neznamená, že skutečně výrazně lepší a bezpečnější je. Možná je pro vás trošku pohodlnější neb nemusíte ručně počítat lístky. Otázkou je, jestli toto vaše řešení nebylo náhodou výrazně dražší, než ruční počítání lístků. A jestli vám to za ty naše prachy stálo.
Reagovat
Datum: 11.9.2012 09:36
Titulek: Největším divem je...
Autor: aNONYM
53
Největším divem Olomouckého kraje je fakt, že i při zadlužení téměř se rovnajícímu ročnímu rozpočtu kraje se vesele utrácí dál. Prostě klasická oranžovomodrá linie, kterou nám zavedli soudruzi Klaus a Zeman oposmlouvou. A teď si vemte, že spousta lidí toho Zemana chce volit...
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.