KULTURA

Divadlo zahrají v parku i v Pavlínině dvoře

4. června 2010, 00:00, téma DIVADLO, rejdakce
Šumperk - Divadlo Šumperk a Dům kultury Šumperk pořádají v červnu již tradičně festival profesionálních divadel známý jako Divadlo v parku. Jeho sedmnáctý ročník proběhne od pátku 11. do pondělí 14. června, a to na dvou místech. Tři představení bude hostit letní scéna v Sadech 1. máje, sobotní a nedělní představení domácího ansámblu se pak odehraje na nádvoří Pavlínina dvora.
 V pátek 11. června se ve 21 hodin promění letní scéna v Sadech 1. máje v mysliveckou jizbu přeplněnou loveckými trofejemi. Aktovku Borůvčí napsal Milan Šotek pro Divadlo Cabaret Calembour, jež rozvíjí odkaz divadel malých forem. V jedné z rolí se navíc divákům představí absolventka pražské DAMU a šumperská rodačka Lucie Polišenská.

O den později, v sobotu 12. června, bude letní scéna patřit od deváté večerní Dámské šatně Arnošta Goldflama. Právě tato místnost je totiž v divadle tou opravdu nejdůležitější. To vědí i herečky Klicperova divadla z Hradec Králové, jež ve zmíněné komedii hrají.

Domácí soubor se divákům představí v neděli 13. června, tentokráte na pódiu umístěném v Pavlínině dvoře. Ten od deváté večerní ožije atmosférou šedesátých let minulého století - doby, která občas voněla svobodou i uprostřed země sešněrované komunistickým režimem. Bigbeatový retromuzikál Hvězdy na vrbě přináší příběh, v němž se střetává mládí plné ideálů s generací rodičů, kteří už na ideály rezignovali. Na jevišti se objeví živá kapela, která zahraje hity jako Pátá, Tak krásná, Dominik, Oliver Twist a další.

Poslední festivalový den bude opět patřit hostujícímu souboru. Pardubické Východočeské divadlo přiveze do Šumperka komedii Paula Vogela o sexu v každém věku, nazvanou Nejstarší řemeslo. Vtipné a přitom moudré podobenství o lidském životě, společnosti a o tom, co je víc, zda moderní strategie nebo obyčejná lidskost, začíná v pondělí 14. června na letní scéně v Sadech 1. máje v obvyklých 21 hodin.

Za nepříznivého počasí bude jednotlivá představení hostit šumperské divadlo.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.