KULTURA

Divadlo zahrají v parku i v Pavlínině dvoře

4. června 2010, 00:00, téma DIVADLO, rejdakce
Šumperk - Divadlo Šumperk a Dům kultury Šumperk pořádají v červnu již tradičně festival profesionálních divadel známý jako Divadlo v parku. Jeho sedmnáctý ročník proběhne od pátku 11. do pondělí 14. června, a to na dvou místech. Tři představení bude hostit letní scéna v Sadech 1. máje, sobotní a nedělní představení domácího ansámblu se pak odehraje na nádvoří Pavlínina dvora.
 V pátek 11. června se ve 21 hodin promění letní scéna v Sadech 1. máje v mysliveckou jizbu přeplněnou loveckými trofejemi. Aktovku Borůvčí napsal Milan Šotek pro Divadlo Cabaret Calembour, jež rozvíjí odkaz divadel malých forem. V jedné z rolí se navíc divákům představí absolventka pražské DAMU a šumperská rodačka Lucie Polišenská.

O den později, v sobotu 12. června, bude letní scéna patřit od deváté večerní Dámské šatně Arnošta Goldflama. Právě tato místnost je totiž v divadle tou opravdu nejdůležitější. To vědí i herečky Klicperova divadla z Hradec Králové, jež ve zmíněné komedii hrají.

Domácí soubor se divákům představí v neděli 13. června, tentokráte na pódiu umístěném v Pavlínině dvoře. Ten od deváté večerní ožije atmosférou šedesátých let minulého století - doby, která občas voněla svobodou i uprostřed země sešněrované komunistickým režimem. Bigbeatový retromuzikál Hvězdy na vrbě přináší příběh, v němž se střetává mládí plné ideálů s generací rodičů, kteří už na ideály rezignovali. Na jevišti se objeví živá kapela, která zahraje hity jako Pátá, Tak krásná, Dominik, Oliver Twist a další.

Poslední festivalový den bude opět patřit hostujícímu souboru. Pardubické Východočeské divadlo přiveze do Šumperka komedii Paula Vogela o sexu v každém věku, nazvanou Nejstarší řemeslo. Vtipné a přitom moudré podobenství o lidském životě, společnosti a o tom, co je víc, zda moderní strategie nebo obyčejná lidskost, začíná v pondělí 14. června na letní scéně v Sadech 1. máje v obvyklých 21 hodin.

Za nepříznivého počasí bude jednotlivá představení hostit šumperské divadlo.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.