KULTURA

Divadlo vstoupí do sezóny v novém

8. srpna 2018, 15:00, Ondřej Polák
Divadlo vstoupí do sezóny v novém Šumperk – Jsme naživo! To je nové heslo Divadla Šumperk, pod kterým představuje přehled titulů pro nadcházející sezónu 2018/19. Výstižný slogan avizuje kromě atraktivního dramaturgického plánu také snahu divadla oživit způsob, jak se prezentuje veřejnosti.

 „Stojí před námi hned dvě novinky. Nové tituly příští sezóny a celkově nová “face” divadla. První novinka, repertoár, zahrnuje zajímavé, zábavné a přesto nepodbízivé tituly. Druhá novinka byla již nezbytná. Jde o novou tvář divadla,“ řekl jeho ředitel Matěj Kašík.
Ten se rozhodl změnit vizuální prezentaci, včetně loga, barevnosti a stylu. „Mým cílem je vést divadlo poctivě, kvalitně a vkusně. A právě vkus s estetikou posouváme s dobou. Proto chci změnit naše vizuální prezentování. A to je jen začátek! Vše se děje. Teď a tady. Jsme naživo!“ hlásá šéf divadla.

Změna loga je jen začátek

Slogan Jsme naživo! také připomíná, že na rozdíl od pořadů v televizi nebo v kině je každé představení v divadle jedinečné. Zejména kvůli tomu, že jej hrají „živí“ herci, pokaždé trochu jinak přímo pro konkrétní publikum a významnou roli v uměleckém prožitku tak hraje nenahraditelné kouzlo jedinečnosti okamžiku.

Smích vystřídá napětí

V nadcházející sezóně se o tom budou moct přesvědčit fanoušci Thálie během pěti chystaných inscenací. První premiérou nové sezóny bude slavná komedie Oscara Wildeho Jak je důležité mít Filipa. Poprvé se při něm budou diváci bavit 15. září.
Napínavý a strašidelný příběh s názvem Sherlock Holmes a pes baskervillský odehraje šumperský ansámbl 27. října. Poslední letošní premiérou pak bude krátce před Vánocemi Cooneyho komedie Prachy? Prachy!, která se dočká prvního uvedení 15. prosince.Foto: DŠ

Návštěvníci šumperského divadla se mohou i v nové sezóně těšit na oblíbené herecké tváře, například na talentovanou Karolínu Hýskovou.

Klenot české dramatiky

Po Novém roce divadelníci nastudují Jiráskovu Vojnarku s premiérou 2. února. Drama je považováno spolu se známější Lucernou za nejlepší divadelní dílo Aloise Jiráska. Patří rozhodně mezi klenoty české dramatiky a dočkalo se hned tří filmových zpracování.
Posledním titulem příští sezóny bude Grand Hotel Berlín v dramatizaci režisérky Dagmar Hlubkové. Divadelní adaptace slavného románu se diváci dočkají 23. března.

Známé herecké tváře

Návštěvníci se mohou opět těšit na oblíbené protagonisty místní divadelní scény. V připravovaných inscenacích dostanou prostor herečky Dana Růžičková, Olga Kaštická, Lucie Šmejkalová a Karolína Hýsková a herci Petr Komínek, Marek Šenkyřík, Kryštof Grygar, Jan Kroneisl a další.
Předplatné na novou sezónu je již v prodeji v pokladně Divadla Šumperk.


Divadelní premiéry v sezóně 2018/19

Oscar Wilde - Jak je důležité mít Filipa
Arthur Conan Doyle - Sherlock Holmes a pes baskervillský
Ray Cooney - Prachy? Prachy!
Alois Jirásek – Vojnarka
Dagmar Hlubková - Grand Hotel Berlín


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 11.8.2018 00:10
Titulek: Kinoherec
Autor: Rolbik
Doporučuji přijmout do souboru pana Junka z Mohelnice. Ma slušnou hereckou prupravu z mohelnickeho zastupitelstva. Třeba role dvojiteho agenta by mu mohla dobře jít.
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

Pokračujerme v soutěžní vánoční nabídce. Dnes hrajeme o volné vstupenky na koncert legendární skupiny Olympic a koncert Tomáše Kočko s orchestrem. Volňásky získáte, pokud pošlete správnou odpověď a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Odpovědi je potřeba posílat pod číslem i písmenem otázky!

Soutěžní otázka č. 1: ( sk. Olympic, 13. 12., 19.00, Dům kultury Šumperk, 2 vstupenky)
Jaký byl původní název skupiny Olympic?
1a) Kašpárek
1b) Karkulka
1c) Krteček


Otázka č. 2: (Tomáš Kočko & orchestr, 19.12., 19.00, KKC Rapotín, 2x2 vstupenky)
Jaké hudební prvky se mísí ve tvorbě Tomáše Kočka?
2a) rocku, folku a jazzu
2b) bluegrassu, hip hopu, diska
2c) metalu. rapu, reggae

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:

Pro některý z 11 originálních dárků k filmu Ledové království 2 do šumperského kina OKO zamíří: S. Sittová, Zábřeh; Z. Galiszová, Bludov; B. Smrčková, Postřelmov; D. Jílková, Vikýřovice; J. Kupčíková, Libina; J. Kouřilová, Hrabenov a H. Hudosová, L. Čermáková, J. Růžičková, L. Zachová, J. Haramia ze Šumperka. Blahopřejeme!

Tři volné vstupenky na diashow s cestovatelem J. Kolbabou, konanou v KD Zábřeh 5. prosince, vyhrávají: Z. Trhalová ze Zábřeha, A. Sadilová z Dlouhomilova a P. Brachtlová z Libiny. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně KD.