ZPRÁVY

Divadlo se zbavilo herny, teď má další velký problém

14. dubna 2015, 14:00, BH
Divadlo se zbavilo herny, teď má další velký problém Šumperk - Původně to vypadalo docela snadně. Uvolněný prostor po herně, která sídlila v objektu Divadla Šumperk, měl obsadit nový nájemce. Ten měl platit za nájem stejně vysokou částku jako dříve kritizované doupě hazardu. Jenže realita je jiná. O uvolněné místnosti nemá nikdo zájem a divadlu se tak podstatně zkrátily příjmy.

 Dosud se o část opuštěných přízemních prostor přihlásil jen jediný zájemce, ten ale nedával záruku bezproblémového provozu a pátrání po novém nájemci proto pokračuje. „Zájem je bohužel opravdu velmi malý. Možná je to také proto, že nabídka volných prostorů pro podnikání je v Šumperku poměrně vysoká,“ řekl Týdnu jednatel Divadla Šumperk Tomáš Potěšil. Vloni skončil provoz kulturního svatostánku po mnoha ztrátových letech plusovými čísly, letos už tomu tak možná nebude. Z opuštěných prostor herny totiž divadlu žádný zisk neplyne. „Výpadek příjmů se dá samozřejmě nahradit třeba dalšími úspornými opatřeními, ty ale nejdou provádět donekonečna,“ obává se Potěšil.

Ve hře je další omezení hazardu

Město v současné době připravuje novou vyhlášku, která má na celém území Šumperka zakázat jakoukoli reklamu a poutače na hazard a loterii. Z ulic tak mají zmizet poutače na výše výher stejně jako další prvky, které mohou občany k návštěvě heren lákat. „Jde o návrh, který se bude projednávat na příštím jednání zastupitelstva,“ uvedl tajemník šumperské radnice Petr Holub. Podobné omezení, jaké teď připravuje Šumperk, už několik měsíců úspěšně funguje v Mohelnici.


Foto: jak

Opuštěné přízemí šumperského divadla zatím žádného investora přilákat nedokázalo.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.4.2015 22:21
Titulek: Cukrárna
Autor: Anonym
217
188
V tomto prostoru bych viděla krásnou klasickou cukrárnu, kde by se mohly jít v sobotu nebo neděli posadit celé rodiny. V současnosti jsou ve městě dvě minicukrárny a něco většího by Hlavní třídě prospělo. Sortiment by se mohl rozšířit třeba o pečivo - štrúdl, domácí ovocný koláč a pod.
Reagovat
Datum: 17.4.2015 06:44
Titulek: Re: Cukrárna
Autor: Jaryn
206
193
Ještě by jsi mohl sehnat nějakého donátora. Pekárna u krále Jiřího Ti jako příklad nestačilo?
Reagovat
Datum: 17.4.2015 22:07
Titulek: Re: Cukrárna
Autor: aNONYM
178
138
A už jste zažádala o pronájem nebo jste jen další z těch, co ví, jak na to, ale teorií to končí?
Reagovat
Datum: 17.4.2015 22:39
Titulek: Jednatelem je Potěšil,
Autor: STOP WAR STOP USA STOP NATO
180
143
tak to je jeho špatná práce.
Reagovat
Datum: 19.4.2015 08:40
Titulek: Re: Cukrárna
Autor: mik
202
172
Jestli chcete vidět pěknou cukrárnu, zajeďte do Bruntálu, kam se hrabe Šumperk, jenže dobře vybavená a pěkná cukrárna nejde provozovat někde kde se platí ne zrovna malý nájem. A kdyby radnice prostor pro cukrárnu dala za symbolickou částku a nedej bože by se cukrárně začalo dařit, to by se zase našlo závistivců, kteří by poukazovali na to jak radnice špatně hospodaří se svým majetkem. A vzhledem k tomu, že v Šumperku slabá kupní síla, lepšího stavu se jen tak nedočkáme nikdy.
Reagovat
Datum: 19.4.2015 10:04
Titulek: Re: Cukrárna
Autor: aNONYM
162
154
Symbolická částka pro cukrárnu je ošemetná věc. Proč by zrovna cukrárna měla být zvýhodněná? Navíc divadlo potřebuje vydělat aspoň na část svého provozu, protože co si nevydělá, dostane od občanů jako dotaci. Všichni víme, že se zdejší herci svou prací neuživí.
Reagovat
Datum: 17.4.2015 16:35
Titulek: Bez titulku
Autor: WasIstDas?
164
213
anonyme! probuď se!
Reagovat
Datum: 17.4.2015 22:50
Titulek: Nový nájemce měl přijít k 1. 1. 2015 a už je duben a nic!
Autor: STOP WAR STOP USA STOP NATO
181
160
Divadlo Šumperk vyhlašuje výběrové řízení na nájem nebytových prostor za účelem podnikatelské činnosti.

Jedná se o prostory v budově divadla se vstupem z Hlavní třídy – společný vstup s restaurací Opera.

Pronajímané nebytové prostory mají výměru 126,77 m2 + sociální zařízení s výměrou 19,83 m2.

Kriteria pro výběr vhodného uchazeče:

Předmět podnikatelské činnosti v nabízených prostorách – 50%
Nabídková cena nájmu v Kč/měsíc (mimo náklady na energie apod.) − 40%
Potvrzení o bezdlužnosti – 10%

Nabízené nebytové prostory budou k dispozici novému nájemci k 1. 1. 2015. Vyhlašovatel předpokládá uzavření smlouvy v prosinci 2014.

Termín k zasílání nabídek do: 30. 11. 2014
Reagovat
Datum: 17.4.2015 23:01
Titulek: Bez titulku
Autor: Smyl Flek z Nohavic
168
179
Nojo, tak je taky otázka, co si divadlo představuje, že dostane za nájem. To známe - takový ty nabízeče, kteří něco nabízí za nějakou přemrštěnou cenu a přestože vidí, že konkurence je vysoká a zájem nízkej, tak s cenou dolů ani za nic nejdou. Radši to nechají prázdný a nemají z toho vůbec nic. Ještě by mě taky zajímalo, co znamená "zájemce, který ale nedával záruku bezproblémového provozu" Ony copak existují ve světě podnikání nějaký záruky bezproblémového provozu? Nebo jak je to myšleno?
Reagovat
Datum: 18.4.2015 00:07
Titulek: Dědičný generální ředitel šumperské firmy FORTEX - AGS, a. s.
Autor: Kosmas
157
158
Mgr. Tomáš Potěšil (ODS) nastolí v divadle "další úsporná opatření", protože není schopen pronajmout nebytové prostory. Snad aby se do divadla vrátilo doupě hazardu, když tedy nikdo nemá zájem. Proč je Potěšil jednatelem v divadle, je prostému lidu záhadou, snad že FORTEX kdysi dělal zakázku Obnova a dostavba Severomoravského divadla Šumperk.

FORTEX-AGS, a.s. - Přední stavební firma (Šumperk) V olomouckém regionu patří FORTEX k významným podnikatelským subjektům a v okrese Šumperk, sídle společnosti, je největší stavební firmou. FORTEX patří mezi špičku dodavatelů technologií čištění odpadních vod v České republice. Řada jejích výrobků směřuje k zahraničním odběratelům v zemích EU a poslední dobou stále častěji také do východoevropských států. Samostatné divize dále tvoří realitní spol. FORTEX Reality, která kromě běžné realitní činnosti v regionu Šumperska zajišťuje prodej developerských projektů spol. FORTEX. Jedná se o bytové domy a řadové rodinné domy v Šumperku a Praze. Novinkou jsou seniorské apartmány, moderní bydlení pro seniory, které startuje v regionu Šumperka a Olomouce. Další divizí je FORTEX Bioplyn, který zajišťuje výstavbu špičkových technologií pro zpracování biomasy pro zemědělské podniky. Nedílnou součástí FORTEX-AGS a.s. je divize FORTEX Mechanizace, která nabízí služby pronájmu stavebních strojů, jeřábů, techniky a nářadí. Další novinkou je certifikovaný mobilní rozvoz nafty.

Firma FORTEX - AGS, a. s. byla založena v roce 1968 pod názvem AGROSTAV Šumperk, jako družstvo - společný podnik pro zajištění stavební kapacity ji vlastnily regionální zemědělská družstva a statky: ZD "Javornicko" Bernatice, ZD "Páté pětiletky" Bludov, ZD "Rozvoj" Dubicko, ZD "Horal" Jedlí, ZD "Mír" Jeseník, ZD Libina, ZD "Obránců míru" Loštice, ZD "Nový život" Mohelnice, ZD "Pokrok" Ruda nad Moravou, ZD "Úsovsko" se sídlem v Klopině, ZD "Hraničář" Velké Kunětice, ZD Zábřeh, Státní statek Hanušovice, Státní statek Postřelmov, Státní statek Staré Město pod Sněžníkem, Státní statek Štíty, Státní statek Šumperk, Státní statek Žulová, Oseva semenářský statek Javorník, Školní statek Střední zemědělské školy Šumperk, Stavební bytové družstvo Šumperk, Strojní a traktorová stanice Šumperk atd. V roce 1990 proběhla transformace na akciovou společnost s postupným přechodem na divizní organizaci. Od roku 2006 je FORTEX koncernovým podnikem holdingu ÚSOVSKO a.s. Generálním ředitelem AGROSTAV i FORTEX byl v letech 1968 - 2004 Vladimír Potěšil.
Reagovat